На Кіровоградщину прибув перший евакуаційний потяг з Донеччини (ФОТО)

  • Олександр Козловський
  • watch_later 2 серпня 2022, 09:00

До Кропивницького сьогодні, 2 серпня, прибув перший евакуаційний потяг з Донеччини, передає кореспондент Точки доступу.

До Кропивницького приїхали і дорослі, і діти. Багато прибуло тяжкохворих людей, людей з інвалідністю. Тут їх зустрічали медики, волонтери, рятувальники. Людям надавали медичну допомогу, пропонували чай, їжу, допомагали з багажем, адже серед переселенців здебільшого жінки.

Люди розповідають, що рішення про евакуацію приймали дуже тяжко. Адже там, удома, все їхнє життя, майно, нажите роками. Але жити там нині неможливо і небезпечно. Немає світла, газу, не вщухають обстріли.

Разом із жителями Кропивницького цього дня переселенців з Донеччини зустрічала і міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Вона вкотре зауважила, що цілком вірогідно, що майбутньої зими влада не зможе забезпечити тамтешнім жителям ні тепла, ані води. Адже росіяни чи не щодня нищать своїми ракетами на Донбасі, зокрема й комунікації. 

Голова ОВА Андрій Райкович зауважив, що в області є всі можливості для того, аби прийняти і розмістити ще більше охочих евакуюватися в центр України.

Урядовці вже підрахували: вивезти із Донеччини необхідно близько 220 тисяч людей, із яких п'ята частина - діти. Ця евакуація - безкоштовна.

Текст: Лілія Кочерга

Читайте також: У війні з російськими окупантами загинули військові з Кіровоградщини