Протягом січня-березня на Кіровоградщині працюватиме мобільний пункт здоров’я "Захистись!".

Про це Точці доступу розповіла головна державна санітарна лікарка Кіровоградщини Надія Оперчук.

Яка мета проєкту?

У жителів Кіровоградської області з’явилася додаткова можливість отримати консультації сімейних лікарів, педіатрів та невропатологів щодо необхідності своєчасної вакцинації дітей від кору, паротиту та краснухи.

Уся інформація про це найближчим часом буде доступна в мобільних пунктах здоров’я "Захистись!", – розповіла Надія Оперчук.

Додала, що такі додаткові інформаційні послуги нині актуальні у зв’язку з напруженою епідемічною ситуацією із захворюваністю на кір.

Де можна буде вакцинуватись від кору, паротиту і краснухи?

Проєкт працюватиме протягом трьох місяців, до березня включно.

У цей час мобільні бригади працюватимуть у семи громадах регіону: Аджамській, Великосеверинівській, Соколівській, Первозванівській, Катеринівській, Олександрівській та Новоукраїнській.

Детальніше про роботу мобільних бригад із вакцинації у конкретному населеному пункті можна дізнатись у Кіровоградському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

З метою безпеки під час воєнного стану, інформацію про конкретний час та логістичний маршрут вакцинальної мобільної бригади можна отримати у свого сімейного лікаря або голови територіальної громади.

Ситуація із захворюваністю на кір в області і Україні

Нині епідситуація з кору в Кіровоградській області відносно спокійна, розповіла Надія Оперчук.

Але ми не виключаємо занесення збудника на нашу територію з інших регіонів, особливо в період військового стану, коли відбувається велика міграція населення.

Востаннє випадок захворювання на кір в області реєстрували у 2021 році. Хворів дорослий чоловік з Олександрівської громади. Цей випадок завезений.

Враховуючи своєчасно проведений комплекс протиепідемічних заходів, вдалося не допустити розповсюдження інфекції, – зазначила Надія Оперчук.

В Україні ж протягом 2023 року захворюваність на кір у порівнянні з попереднім 2022 роком зросла вп’ятеро. Згідно із даними державної статистичної звітності, за 11 місяців 2023 року в країні зареєстрували 55 випадків кору, з них 31 дитина. У Кіровоградській області не зареєстрували жодного випадку кору.

Сьогодні вся наша країна вимушено живе в умовах війни через російського агресора, тому міграція людей має місце, тож ситуація може змінитися в одну мить.

Як уберегтися від кору

Найнадійнішим і ефективним засобом уберегти дитину від кору – вакцинація.

Інших варіантів не існує. Вакцинація згідно з Календарем щеплень проводиться двічі: у 12 місяців та 6 років.

На початок нинішнього року в області 626 дітей віком від 1 до 17 років з тих чи інших причин не доотримали щеплення від кору, розповіла головна державна санітарна лікарка.

Тому Центр контролю та профілактики хвороб має на меті надолужити ці щеплення, поінформувати лідерів громад, батьків, учителів та вихователів щодо важливості бесід стосовно вакцинації дітей проти кору.

Вакцини проти кору в області достатньо

Нині в наявності є 2 види вакцини КПК: від бельгійського та американського виробників.

Є 4300 доз. З них вакцини PRIORIX бельгійського виробника – 1100 доз, решта – вакцини американського виробника MMR VAXPRO.

Вакцини сертифіковані та мають прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Надія Оперчук нагадала, що батьки, діти яких з тих чи інших причин пропустили щеплення, мають звернутися до свого сімейного лікаря або фахівців Центру, де їх проконсультують щодо можливості щеплення проти кору.

Читайте також: Health24 замість Medcard24: як жителям Кропивницького записатись до лікаря за новою системою


Головне сьогодні