Українська школа політичних студій виключила шістьох своїх випускників після голосування у Верховній Раді за законопроєкт №12414, який передбачає підпорядкування НАБУ та САП Генеральному прокурору. Серед них — народний депутат з Кіровоградщини Олександр Дануца.
Про це повідомили на сторінці Української школи політичних студій, передає Точка доступу.
“Сьогоднішнє (22.07.2025 — ред.) голосування у Верховній Раді було дуже показове. Таким чином ми повернулись до статус-кво 2012 року, коли “справедливість” була суто номінальною категорією, а прокурорська вертикаль була радше інструментом політичного впливу”, – зазначають у дописі.
У дописі йдеться, що це голосування увійде в політичну історію як приклад “політичної короткозорості” і мало б стати черговим аргументом на користь сильного, незалежного парламенту. Водночас серед тих, хто підтримав законопроєкт, були й випускники Школи.
“Ми цінуємо внесок кожного та кожної у попередні роки, але в питаннях фундаментальних цінностей компромісу бути не може”, – йдеться у повідомленні.
Зі спільноти виключили:
“Ми неодноразово наголошували, що люди, дії яких ідуть в розріз із нашими цінностями, залишають Спільноти”, — пояснили в УШПС.
Нардеп Олександр Дануца у коментарі під дописом УШПС зазначив, що хоче оскаржити рішення про виключення зі спільноти.
“Для мене це рішення важливе. Скажіть механізм, як я можу у демократичний, відкритий, публічний спосіб його оскаржити”, – написав народний депутат.
Водночас на запитання користувачів, чому підтримав законопроєкт №12414, депутат не відповів.
Законопроєкт №12414, що передбачає зміну підпорядкування НАБУ та САП, підтримали 263 народних депутати. Проти — 13, утрималися — 13, ще 35 не голосували. Найбільше голосів “за” дала фракція “Слуга народу”.
Про це йдеться в результатах поіменного голосування на сайті Верховної ради.
Усі присутні на засіданні депутати, обрані від Кіровоградщини, підтримали законопроєкт:
Олег Тарасов, ще один депутат від області, був відсутній під час голосування.
Після того як законопроєкт погодила рада, його направили на підпис президенту. Того ж дня Володимир Зеленський підписав законопроєкт.
НАБУ і САП розкритикували законопроєкт №12414, наголосивши, що він фактично позбавляє антикорупційні органи незалежності, передаючи контроль над ними Генеральному прокурору.
Зокрема, у заяві йдеться, що до другого читання законопроєкту внесли правки, які:
“У разі ухвалення цих змін керівник САП перетвориться на формальну фігуру, а НАБУ — на підрозділ прокуратури. Це руйнує антикорупційну систему, яку будували з 2015 року”, — заявили в НАБУ.
Читайте також: Зрізали ділянки асфальту і не відновили: люди півтора місяця чекають ремонту в селі на Кіровоградщині
Останні новини