Розгляд справи в суді просувається повільно, а адвокат обвинуваченого повсякчас переносить засідання. Про це у коментарі Точці доступу розповіла жителька міста Помічна, що на Кіровоградщині, Олена. Торік жінка звернулася в редакцію з проханням надати справі розголосу, бо вважала, що справу в суді затягують і винний у зґвалтуванні не понесе покарання. Тоді вона розповіла, що 31 жовтня 2023 року о 23:00 годині на залізничному вокзалі в Помічній на неї напав чоловік, побив і зґвалтував. Поліцейські розшукували нападника 4 місяці. Зрештою встановили особу і з’ясували, що він з постраждалою – колеги, працюють у локомотивному ДЕПО.

Не можуть дослідити відеодокази протягом року

Зі слів жінки, за понад рік судових засідань сторони вивчили письмові докази і переглянули відео зі слідчого експерименту, а от до аналізу відео з камер спостереження вокзалу не можуть перейти.

"Різними способами вони уникають вивчення цього доказу, переносять засідання. Я рік тому надала флешку з відео в суд, на одному із засідань вона вже була у комп’ютері, але адвокат заперечував щодо перегляду, питав "яке походження цього відео?".

До цього часу лінія захисту обвинуваченого незмінна, каже жінка. З її слів, адвокат перекручує факти і тисне морально, зокрема, каже "ти жінка старшого віку, спокусила молодого хлопця. Ти не кричала і не чинила супротиву".

"На відео є докази, які спростовують слова адвоката", – каже Олена.

Жінка хвилюється, що через часті перенесення засідань і затягування розгляду справи добіжить строк її давності і обвинувачений не понесе покарання. Щомісяця, каже Олена, захисник нападника переносить засідання. І повідомляє про це суд за годину до його проведення, а на тих засіданнях, що відбуваються, кажуть, що визнають вину, але перекручують факти.

"Я вважаю, що неявка до суду, часті клопотання про відкладення засідань не є визнанням вини і покаянням. Адвокат обвинуваченого прямо сказав мені, що вони добиваються пом’якшувальних обставин, які суд врахує під час ухвалення вироку".

Розповіла, що адвокат обвинуваченого пише клопотання за клопотанням щодо відкладення засідання. Причиною вказує або сімейні обставини, або хворобливий стан здоров’я – власний чи обвинуваченого.

"На одне із засідань приїхала я, моя захисниця і прокурор. Ми чекали 40 хвилин. У підсумку, секретарка суду повідомила, що адвокат надіслав клопотання, що не з’явиться у зв’язку з сімейними обставинами. Це такий цинізм… Заставити усіх чекати 40 хвилин", – каже жінка.

Олена розповіла, що на наступний день після першої публікації на Точці доступу (12 грудня 2024 року – ред.) мало відбутися чергове судове засідання. Однак його не провели.

"Телефоном мені сказали, що адвокат не з’явиться за сімейними обставинами, а наступного дня в кабінеті "Електронного суду" я побачила, сповіщення, що засідання не відбулося через знеструмлення електромережі суду. Мені говорять одне, а пишуть інше… Дивні розбіжності".

Заборона не наближатися не діє

Олена розповіла, що ухвала суду щодо обраного запобіжного заходу для обвинуваченого не діє. Нагадаємо, суд зобов’язав чоловіка не наближатися до жінки ближче ніж на 500 метрів. Але виконати це складно, бо вони живуть у невеликому містечку і працюють в одній організації. Відтак, час від часу зустрічаються.

"Вже кілька разів зустрічалися на вулиці, очі в очі. Одного разу зайшла в магазин, і він зайшов, ми разом узялися за ручку дверей. Я й забула, що треба купити, просто стояла в ступорі роздивлялася полиці…"

Як писала Точка доступу, вперше обвинуваченому обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на два місяці. Згодом його адвокат клопотав на його зміні і суд ухвалив рішення щодо особистого зобов’язання, тобто чоловік вільно може ходити на роботу, пересуватись містом, за першою вимогою повинен приходити в суд, а від потерпілої триматись на відстані 500 метрів і не спілкуватись з нею.

Чоловіку інкримінують частину 1 статті 152 Кримінального кодексу – Зґвалтування. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років. Журналістка Точки доступу зателефонувала прокурору справи Сергію Притулі й запитала, на якій мірі покарання для обвинуваченого він наполягатиме. Відповів, що ще не визначився, бо триває судовий розгляд.

Також журналістка Точки доступу намагалася зв’язатися з адвокатом обвинуваченого Віктором Ведющенком, щоб дізнатися, якою є позиція захисту: чи визнає обвинувачений вину, на якому вироці наполягатиме в суді, чи переносять засідання і з яких причин, а також чи вибачився він перед потерпілою. На телефонний дзвінок і повідомлення в месенджерах він не відповідав протягом кількох днів. Зрештою написав "Гарні запитання", не коментуючи справу по суті.

Вперше за півтори роки обвинувачений вибачився

Під час підготовки публікації стало відомо, що вчора, 5 червня, засідання по суті справи знову не відбулося. Зі слів Олени Сотулої, вона з адвокаткою приїхали в суд, обвинувачений з адвокатом підключилися до засідання онлайн, а прокурор був новим. Сергій Притула – на лікарняному.

Востаннє справу по суті слухали 13 березня, з того часу докази в суді не вивчали. Наступне призначили на 23 липня, тобто за півтора місяця.

"З березня засідання переносили тричі. Ще одне адвокат обвинуваченого фактично зірвав, коли не дав вивчати учасникам засідання відеодокази. А сьогодні таке цинічне ставлення прокуратури. Адвокат Притула на лікарняному не перший день, а клопотання про призначення у справу іншого прокурора надіслали лише зранку у день засідання…", - каже Олена.

Додала, що на цьому засіданні обвинувачений вперше попросив вибачення.

"Адвокат нахилився до обвинуваченого, пошепки щось сказав. Після цього обвинувачений мовив "Прошу вибачення у потерпілої". Вважаю, що це було формальністю, з подачі адвоката. Це будо нещиро."

Точка доступу продовжуватиме стежити за просуванням справи в судових засіданнях і опублікує вирок, який ухвалить суд.

Читайте також: Тіло чоловіка знайшли у сквері в Кропивницькому: причину смерті встановлять експерти


Останні новини