Пес-переселенець із Рубіжного "волонтерить" у Кропивницькому (ФОТО)

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 17 червня 2022, 13:10

Пес-переселенець із Рубіжного став волонтером у Кропивницькому. Створює гарний настрій та надає психологічну підтримку. Теда навіть посвятили у волонтери. Про життя шпіца його господарі розповідають через особистий TikTok-канал чотирилапого та в Instagram. Про домашнього улюбленця-патріота, читайте у матеріалі Точки доступу.

Юлія і Вадим із Рубіжного виїхали у березні. Евакуювалися під обстрілами. Їхня домівка згоріла. Проїхавши низку міст, осісти вирішили у Кропивницькому.

Поки ще стріляли, ми там в підвалі перебували. А потім, коли до нас у двір прийшла піхота "Z", а потім танки коли вже приїхали у двір, ми зрозуміли, що буде "прилітати", і прийняли рішення евакуюватися. Але виїжджати, звісно, не хотілося, – розповідає Вадим.

Аби бути корисними громаді, Юлія і Вадим вирішили волонтерити. У найбільший гуманітарний центр Кропивницького щодня беруть і трирічного песика Теда. Тут волонтери допомагають таким самим постраждалим від війни, як і вони самі. Поки господарі допомагають із розподіленням допомоги переселенцям, Тед створює позитивну атмосферу. 

Він з нами давно. Ми хотіли дуже цього пса. Він грайливий, всім піднімає настрій. Не лише нам, а в тому числі й відвідувачам. Ну, дуже раді, що він в нас є, – ділиться Юлія.

Чотирилапого навіть урочисто посвятили у волонтери.

Нині про нелегке життя шпіца та його волонтерські будні подружжя розповідає через особистий TikTok-канал домашнього улюбленця.

Якщо канал стане популярним, господарі планують з допомогою шпіца збирати гроші для армії.

Додамо, що у найбільшому гуманітарному центрі Кропивницького, яким опікується ГО "Територія успіху", наразі гострий дефіцит продуктів, що роздають переселенцям. Також є потреба у засобах гігієни. Така ситуація склалася через збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб, які зупинилися в обласному центрі, а також зменшення кількості джерел фінансування. Допомога небайдужих вітається. 

Читайте також: "Портрети сучасників на тлі війни": у Кропивницькому художники малюють волонтерів та військових (ФОТО)

Фото: Григорій Зуб