У Кропивницькому родини загиблих військових вимагають від міської влади демонтувати куби з портретами полеглих військових з площі Героїв Майдану.
Про це Точці доступу розповіла голова ініціативної групи родин загиблих військових Ірина Нестеренко.
За словами дружини загиблого військового Віктора Нестеренка, фотографії на кубах вигоріли на сонці, самі конструкції похилилися, до того ж до них не додають нових портретів військових, які загинули у 2024 та 2025-му роках.
“Це була тимчасова локація й минуло вже два роки від дня їх встановлення”, – розповідає Ірина Нестеренко.
Алею пам’яті на площі Героїв Майдану відкрили у вересні 2023-го року. На кубах – 360 поpтpетів військових з Кpопивницького, які загинули в pосійсько-укpаїнській війні з 2014 pоку.
Окрім того, рідних не влаштовує місце розташування кубів, адже поряд – прокат дитячих машинок. А місце пам’яті, на думку Ірини Нестеренко, не має бути місцем для розваг.
Жінка розповіла, що рідні загиблих героїв провели голосування у закритій спільноті, де налічуються 485 учасників, і 80% обрали варіант, щоби куби з портретами загиблих прибрали з площі Героїв Майдану.
Натомість, родини полеглих військових хочуть, щоби в місті облаштували Алею пам’яті.
Це повинна бути велика алея, на якій би розмістили індивідуальні, великі портрети загиблих захисників. Щоб люди могли побачити всіх, хто віддав своє життя за нас з вами, – розповіла Ірина Нестеренко.
Рідні загиблих військових для облаштування такої алеї спочатку обрали узбіччя по вулиці Євгена Тельнова (вздовж Дендропарку), проте у міській раді повідомили, що це неможливо, адже на тій ділянці проходять підземні комунікації. Натомість запропонували розмістити портрети загиблих по вулиці Академіка Тамма, навпроти заводу “Радій” (минулоріч там висадили алею слив на честь загиблих захисників, – авт.).
Ірина Нестеренко говорить, що свої пропозиції щодо облаштування Алеї пам’яті надсилали до міської ради ще у грудні:
“Питання досі розглядають, натомість запропонували нам варіант для розміщення Алеї пам’яті територію Ковалівського парку. Там і місця вистачає, і проходить багато людей”.
Рідні загиблих військових вважають, що на Алеї пам’яті повинні бути розміщені індивідуальні портрети, тому для неї потрібно достатньо місця:
“У міській раді нам повідомили, що цим питанням займаються. Локацію потрібно вивчити та заміряти, щоби Алею пам’яті впорядкувати, визначитися з форматом світлин”, – зазначила Ірина Нестеренко.
14 січня на площі перед Кропивницькою міськрадою почав працювати інформаційний LED-екран, на якому транслюють портрети загиблих в російсько-українській війні захисників і захисниць із Кропивницького. Рідні загиблих військових не вважають його альтернативою Алеї пам’яті, адже, на їхню думку, є чимало людей старшого віку, які не можуть ним користуватися.
“Цей екран для родин загиблих Героїв, чи для містян? Якщо людина нікого не втратила на війні, то вона не знає, кого шукати на тому екрані. До того ж, всі думали, що екран буде великий та повернутий у бік дороги, щоб його бачили якомога більше людей, а вийшло не так”, – розповіла Ірина Нестеренко.
Окрім того, родини полеглих захисників хочуть аби щоденну хвилину мовчання за загиблими в російсько-українській війні оголошували через гучномовці системи оповіщення. Головна мета, щоб оголошення було чути в усьому місті, а не лише в центрі.
“У наш нелегкий час, коли Україна кров’ю бореться за незалежність, першочергове, що ми повинні зробити – це об’єднатися, донатити та не забувати вшановувати тих, хто вже віддав своє життя за нас з вами”, – говорить Ірина Нестеренко.
У коментарі Точці доступу директорка департаменту соціальної політики Кропивницької міськради Юлія Вовк зазначила, що наразі питання про те, щоб прибрати “куби” з портретами загиблих військових з площі Героїв Майдану та облаштування Алеї пам’яті ще не вирішено і наразі його опрацьовують у міській раді.
Читайте також: У центрі Кропивницького зупинився траурний кортеж: місто прощалося з чотирма захисниками (ФОТО)
Останні новини