Будівлю, де працює притулок для безпритульних тварин “Бім” у Кропивницькому, включили до переліку об’єктів на приватизацію. Після обговорення питання місцевою владою та представниками притулку аукціон призупинили, а подальші кроки планують узгоджувати, зокрема через звернення до Кабміну.
Про це Точці доступу повідомила голова громадської організації захисту тварин “Бім” Світлана Лукʼянчук.
У Кропивницькому під загрозою опинилася подальша робота притулку для безпритульних тварин “Бім”, після того, як будівлю, де він розташований, включили до переліку об’єктів на приватизацію.
Про ризики та роботу притулку “Бім” у Кропивницькому заявив народний депутат України Олександр Дануца. За його словами, якщо притулок припинить діяльність, сотні тварин можуть опинитися на вулицях, що може ускладнити санітарну й безпекову ситуацію в місті.
Також він зазначив, що за останні роки в Кропивницькому суттєво скоротилася кількість стерилізацій безпритульних собак.
Притулок розміщується у будівлі, яка перебуває на балансі Нацполіції області. На приватизацію виставили не земельну ділянку, а саме будівлю. Частину приміщення притулок орендує.
Питання майбутнього притулку обговорили під час круглого столу 10 грудня, розповіла Світлана Лукʼянчук. Там були представники міської та обласної рад, Фонду державного майна, а також Національної поліції.
За її словами, остаточного рішення щодо подальшої роботи притулку поки немає, однак учасники зустрічі погодилися, що об’єкт має важливе соціальне значення для міста і потребує рішення на державному рівні.
Серед подальших кроків — звернення до Кабінету Міністрів України, яке ініціюватимуть народні депутати.
“Це складне питання, яке вирішується через Кабінет Міністрів і потребує проходження тривалої процедури. До процесу залучили народних депутатів, які можуть звернутися до уряду з відповідними запитами”, — сказала Світлана Лукʼянчук.
Наразі аукціон зупинили, щоб мати можливість напрацювати подальше рішення щодо роботи притулку, зазначила голова “Біму”.
За словами Світлани Лукʼянчук, загальна площа комплексу будівель становить орієнтовно 670 квадратних метрів, тоді як офіційно “Бім” орендує 25 квадратних метрів.
Вона додала, що міська та обласна влада сприяють вирішенню ситуації, однак самостійно ухвалити остаточне рішення не можуть. Обговорення тривають.
Наразі в притулку перебувають понад 400 тварин — котів і собак. До допомоги в його роботі долучаються близько 15 волонтерів.
“Волонтерів точно є близько 15. Звісно, вони не всі працюють постійно, дехто приходить періодично”, — зазначила Світлана Лукʼянчук.
Реквізити для допомоги тваринам:
Перед проведенням круглого столу ситуацію з притулком “Бім” прокоментував заступник міського голови Кропивницького Олександр Вергун.
За його словами, міська влада виступає проти продажу будівлі, де нині працює притулок, і наполягає на збереженні її профільного призначення.
“Наша позиція — не відчужувати і не продавати це нерухоме майно, а розвивати його, вкладати кошти і створити повноцінний притулок для тварин, які перебувають на території громади”, — зазначив Олександр Вергун.
Він повідомив, що саме для пошуку компромісу і виходу з ситуації й ініціювали круглий стіл. За словами посадовця, місто не має реальної альтернативи для перенесення притулку в інше місце.
“Сьогодні немає можливості організувати новий притулок — ні з точки зору території, ні з фінансової. Це дуже дорогий процес, який громада зараз не може собі дозволити”, — пояснив заступник міського голови.
Олександр Вергун додав, що міська рада зверталася за підтримкою до народних депутатів і виступає за те, щоб об’єкт нерухомості залишився у нинішньому функціональному призначенні.
“Ми будемо відстоювати позицію, щоб цей об’єкт і надалі використовувався як притулок для тварин”, — підсумував він.
Читайте також: У Кропивницькому створили програму регулювання чисельності безпритульних тварин: які рішення пропонують
Останні новини