У Кропивницькому вже багато років одним з дискусійних питань, яке до цього часу не має відповіді, залишається питання "Навіщо місту стільки МАФів?" (мала архітектурна форма: це може бути кіоск, точка продажу чи невеликий магазин). У соцмережах активно обговорюють встановлення малих архітектурних форм і, зазвичай, люди не схвалюють появу нової точки продажу. З іншого боку, треба розуміти підприємців, які під час воєнного стану намагаються створювати або розвивати бізнес, ведення якого, в свою чергу, допомагає наповнювати бюджет громади податками. Фотокореспондент Точки доступу Олександр Козловський зробив серію фото – зазнімкував МАФи у різних районах Кропивницького, а урбаніст, керівник громадської організації "УРБАН. КРОП" Дмитро Бабак прокоментував, як ці споруди впливають на зовнішній вигляд міста.
Дмитро Бабак вважає, що в більшості випадків, МАФи негативно впливають на зовнішній вигляд вулиць та площ, оскільки це не є визначним фактором для тих, хто їх встановлює і тих, хто погоджує таке розташування. Це, в свою чергу, створює візуальний шум і руйнує архітектурну гармонію, особливо в центрі міста, каже експерт з урбаністики.
В деяких випадках це навіть може спричинити аварійні ситуації, коли МАФи закривають оглядовість для учасників дорожнього руху. Окремим питанням також є встановлення МАФів на тротуарах, які подекуди перегороджують вільний прохід пішоходів.
За словами Дмитра Бабака, треба розуміти і підприємців, які зацікавлені у помітності серед інших МАФів та вигідному місці, де є великий трафік людей.
І в цьому випадку все просто: якщо тут поставлю не я і не зроблю яскраво-кислотний колір МАФу із величезною неоновою вивіскою, то це зробить мій конкурент. Це про окупність та прибуток.
Експерт вважає, що поєднати інтереси громади і підприємців можна. Цим питанням має займатися міськрада, адже саме виконком розробляє порядок встановлення МАФів на території міста. Це можна зробити, застосувавши системний підхід:
Дмитро Бабак поділився думками щодо доцільності/недоцільності встановлення МАФів на прикладі конкретних фото, які зробив фотокореспондент Точки доступу Олександр Козловський. Отже, експерт проаналізував чотири фото, на яких зазнімковані споруди.
"Із гарних речей можу відмітити пандус, прозорий фасад та відносно стриманий стиль. І хоч прохідність це не обмежує, але до цього часу маємо відкрите питання від громади, чи можна будувати щось на місці дерев, клумб та зелених зон".
Нагадаємо, Точка доступу писала, що у 2018 році активісти та учасники АТО хотіли демонтувати МАФ, який зводили на клумбі на вулиці Велика Пеpспективна біля магазину "Мелодія".
"На цьому фото можна побачити те, що називається візуальним шумом. Елементи абсолютно в різних стилях, частина із них занедбана. Хідник вузький та немає умов для маломобільних людей".
"На фото видно, як МАФи розмістились на місці, де раніше був тротуар. Щодо самих МАФів – дисгармонія та несмак".
"Найдешевші матеріали, вигорівша графіка. І найцікавіше, що більшість року цей МАФ не працює, тож виникає питання щодо доцільності його розміщення".
Нижче – ще декілька фото МАФів, які розташовані у різних мікрорайонах Кропивницького.
Читайте також: Вітер, дощ та мокрий сніг: на Кіровоградщині синоптики оголосили штормове попередження
Головне сьогодні