Сміттєзвалище біля кропивницьких багатоповерхівок: кому належить і хто прибиратиме (ФОТО)

  • Таміла Чорноморець
  • watch_later 30 травня 2019, 15:00

  • visibility 404 перегляда

У Кропивницькому по вулиці Шатила біля трансформаторної підстанції  утворилося масове сміттєзвалище. В «Екостайлі» повідомляють, що такі відходи не вивозять, комунальники реагують по «сигналу», в спецінспекції про проблему знають, але  «ловити» немає кого.

Інформацію про звалище будівельних відходів, деревини, шин та іншого мотлоху Точці доступу повідомили працівники обленерго, які вкотре не могли потрапити до підстанції для планового технічного обслуговування, оскільки сміття заблокувало вхідні двері. Прилегла територія біля об’єкту теж вщент завалена, що суперечить пожежній, технічній безпеці та роботі самих працівників, які обслуговують підстанцію.

Кожного разу, коли сюди приїздимо, спостерігаємо одну й ту ж картину – потрапити до підстанції неможливо. Ковдри, шини, гілля, сморід…. Вже навіть дивуватися перестали, і, знаючи про таку ситуацію, найперше включаємо у план робіт розгрібання цього мотлоху. Але це не входить ні до наших обов’язків, ні обленерго взагалі, адже потрібно залучати додатково працівників та техніку. Ось, наприклад, сьогодні довелося використати екскаватор. Ми неодноразово піднімали це питання, але змін ніяких.  Так до кого ж потрібно звертатися? Ми свої обов’язки виконуємо, то чому люди, які повинні прибирати цей безлад, перекидають свої обов’язки на нас? Чому працівники обленерго повинні робити за когось роботу, а підприємство витрачати додаткові ресурси на техніку? - розповідає майстер розподільчих мереж «Кіровоградського міського РЕМ» Денис Делюрман.

Для того, аби з’ясувати, хто ж все-таки повинен займатися вивезенням «безхазяйного» мотлоху, Точка доступу звернулася до підприємства, яке надає послуги населенню із вивезення сміття ТОВ «Екостайл», однак виявилося, що це в їхні обов’язки не входить.

"Не входить в обов'язки"

По вулиці Шатила дійсно знаходиться майданчик для сміттєвих контейнерів. Там стоять 5 ємностей. Частота вивозу - двічі на добу. Що стосується звалища, про яке йде мова, то там знаходяться шини, ремонтні, будівельні відходи. Наше підприємство такі відходи не вивозить, і більше того, ми навіть не маємо права це робити, та захоронювати їх на місцевому сміттєзвалищі, - прокоментував начальник юридичного відділу ТОВ «Екостайл» Андрій Коренчук.

Крім того, він зауважив, що це фактично несанкціоноване сміттєзвалище, до якого мотлох зносять ще й із приватного сектору, який розташований поруч.

В нашому ж місті ліквідацією несанкціонованих сміттєзвалищ займається комунальне підприємство «Універсал-2005». Тобто ось такий мотлох і так звані «зелені» відходи не входять до категорії «тверді побутові відходи», тому їх вивезенням ми не займаємося. Це входить до обов’язків комунального підприємства. Ми часто йдемо назустріч нашим ЖЕО і за власний рахунок вивозимо «зелені» відходи, але шини та інший габаритний мотлох навіть за законодавством ми не маємо права вивозити, - додав юрист підприємства.

"Після надходження сигналу"

В свою чергу в КП «Універсал-2005» погоджуються  з тим, що вивезення такого сміття - це їхній обов’язок, однак спеціально розробленого графіку для ліквідації саме цього сміттєзвалища у них немає, а прибирають по мірі накопичення.

За словами представника комунального підприємства Андрія Мащенка, в першу чергу вони займаються ліквідацією найбільш масових несанкціонованих сміттєзвалищ, що знаходяться в приватному секторі, таких як на вулицях Салтикова-Щедріна, Бобринецький шлях,  Карабінерна, Рівненська та подібних. Що ж стосується саме сміттєзвалища по вулиці Шатила, то комунальники також вивозять звідти мотлох, однак по мірі накопичення.

Після того, як до нас надходить інформація, що там переповнено, ми вносимо його в графік робіт і вивозимо. Крім того, ми працюємо за розпорядженням від міськради. Окремого графіку для цієї території не передбачено. Ось зараз ми отримали від вас інформацію, то ж ліквідуємо це сміттєзвалище найближчими днями, - розповів пан Андрій.

Також він наголосив, що дійсно, періодично отримують інформацію саме від обленерго про захаращення території трансформаторної підстанції і намагаються одразу вжити необхідних заходів. Крім того, закликають до співпраці міську спецінспекцію, однак, конкретної особи, яку б можна було притягнути до відповідальності за утворення цього несанкціонованого сміттєзвалища, немає.

Профілактика та добросовісність містян

Підтвердив таку думку і заступник начальника міської спецінспекції Олександр Брюховецький, який зазначив, що також отримували інформацію про вищезгадану територію.

Ми постійно проводимо роз’яснювальну роботу серед населення та з представниками квартального комітету, однак це вже залежить від добросовісності людей, - розповів пан Олександр.

За його словами, спіймати порушників дуже важко, адже цей мотлох зносять туди зазвичай ночами. Якщо влаштовувати рейди, то бажаючі викинути «своє» помічають там працівників спецінспекції чи поліції і не доходять до сміттєзвалища, а повертаються вже пізніше, скидаючи все, що запланували.

Вчора ж, 29 травня, працівники міського РЕМ обленерго розчистили прилеглу до трансформаторної підстанції територію за допомогою екскаватора. Лише після цього змогли виконати заплановані роботи.

КП «Універсал-2005» пообіцяло вивезти мотлох, який вже згребли докупи, а спецінспекція - вчергове звернути увагу саме на цей район.

Загалом же всі представники вищезазначених підприємств зійшлися на тому, що варто в першу чергу закликати містян дотримуватися норм та порядку й не утворювати таких несанкціонованих сміттєзвалищ, які несуть небезпеку для них же самих.

Фото після виконання розчищення працівниками обленерго

Читайте також: У центpі Кpопивницького планують відкpити унікальний культуpно-мистецький центp (ФОТО)

Читайте також: Нові знахідки хімскладів на Кіровоградщині: небезпечні поклади чи черговий мотлох (ФОТО)