Соратника Лозінського випустили на свободу

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 2 червня 2014, 11:25

  • visibility 63 перегляда

Прокуратура області не погоджується з ухвалою Ленінського районного суду Кіровограда, згідно з якою 26 травня колишнього прокурора Голованівського району звільнено від призначеного покарання.

Про це Точці доступу повідомили в прес-службі прокуратури області.

Зокрема, ухвалою суду засудженого звільнено від призначеного покарання за ч. 3 ст. 364 (зловживання службовим становищем), ч. 4 ст. 70 (призначення покарання за сукупністю злочинів) Кримінального кодексу України у виді 6 років 2 місяців позбавлення волі у зв’язку з декриміналізацією діяння.

Своє рішення суд мотивував тим, що набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо імплементації до національного законодавства положень ст. 19 Конвенції ООН проти корупції», яким внесено зміни, зокрема у ст. 364 КК України, а саме виключено частину 3, згідно з якою підлягали кваліфікації дії, передбачені ч. 1 та 2 цієї статті, якщо вони вчинені працівником правоохоронного органу.


За даними Точки доступу, мова йде про екс-прокурора Голованівського району Євгена Горбенка. 16 червня 2010 року близько 20:00 за київським часом поблизу Голованівська в результаті сутички з народним депутатом від БЮТ Віктором Лозінським, Євгеном Горбенком і начальником Голованівського райвідділу міліції Михайлом Ковальським загинув Валерій Олійник (1954 року народження, ніде непрацюючий мешканець села Грушка Ульяновського району).


На даний час прокуратура області оскаржує вказане рішення у апеляційній інстанції.

Нагадаємо, Горбенка засуджено у 2013 році Ленінським районним судом до 6 років 2 місяців позбавлення волі. Цим же вироком поглинуто покарання у виді 6 років ув’язнення, призначене йому ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ за ч. 3 ст. 364 Кримінального кодексу України.