Якщо немає новорічного настрою, можна його створити самотужки. Можна зварити какао з маршмеллоу та корицею, закупитися мандаринками, подивитися тематичний фільм або записатися на святкову фотосесію. Фотографії з ялинками, гірляндами, горою подарунків чи взагалі відійти від новорічних канонів і придумати щось своє. А можна взяти фотоапарат, орендувати студію і влаштувати сімейну, парну чи дружню фотосесію.
Вибрати студію - справа не з легких. А фотографа - ще складніша. Тож кореспондентка Точки доступу провела опитування серед читачів, які обрали 3 найпопулярніших фотостудії Кропивницького. Результати опитування ви можете дізнатися тут.
У цьому матеріалі ви дізнаєтесь про можливості фотостудій, в яких стилях та напрямках працюють їхні власниці, кого фотографують, ціни та адресу. Тут зібрані історії створення, пошуки власного стилю, проблеми та досягнення, які надихнуть на нові звершення у 2021-му році.
«Live view» Валентини Онищенко
Адреса: Бізнес-центр «Акустика», 3-й поверх, офіс №332.
Площа: 90 квадратних метрів;
Вікна: 4, 3х3 метри. Є світлонепробивні штори - блекаути
Техніка та обладнання: 4 джерела світла (2 імпульсних та 2 постійних), 4 кольорові фільтри, 4 однотонні фони базових кольорів.
Додаткове: гримерка знаходиться у студії. Є можливість орендувати одяг для зйомки.
Оренда студії (за годину): 350 гривень. Є знижки, якщо орендувати на день.
«Live view» - мінімалістича затишна студія
У студії «Live view» є три основні локації – кухня у сільському стилі, бібліотека та спальня в темних тонах. За бажанням можна сформувати свою фотозону з фонів та реквізитів для зйомки. В інтер’єрі простежується мінімалізм, лаконічність та стриманість. На думку власниці Валентини Онищенко, нічого не має відволікати від моделі.
Створюючи локації, фотографка надихалася фотографіями із соцмереж, студіями інших фотографів та магазином товарів для дому «Jysk». Звідти, зізнається, більшість реквізиту. Немало допомогли знайомі дизайнери, друзі, колеги та члени родини. Батько Валентини власноруч зробив для студії стіл, полички, драбину та рельєфну стіну, хоча за фахом він стоматолог.
Я не вмію формувати такі локації, як в «Апартаментах» Наталі Горбачової. У мене все більш мінімалістично: поставлю банку з-під печива на «кухню», а мені вона вже зайва. Багато моїх знайомих займаються дизайном і дуже допомагають. Ось нещодавно з подругою-дизайнеркою весь день плели вінок у стилі бохо на стіну. Тато привіз дерево з Олександрійського району. Ідею створити книжкову поличку побачила в київській студії. А самі книги я перевернула сторінками вперед, щоб вони не забирали увагу.
Орендувати можна тільки усе приміщення, а не окремі фотозони. У студії можна не тільки знімати, а й проводити майстер-класи, свята, лекції, навчання тощо.
Валентина Онищенко
Валентина Онищенко – експертка банківської справи та фінансистка. Працює за фахом, проте зйомки – її захоплення. Фотографувати почала давно, закінчила школу фотографії Сергія Синеока в Кропивницькому та згодом школу фотографії Юлії Патяки у Києві. Нині знімає після роботи, на вихідних та у вільний час:
Я не можу назвати це роботою. Це те, без чого я не можу і що дуже люблю. Якщо у мене немає з собою фотоапарату, то є з собою телефон.
Валентина Онищенко з родиною
Валентина спеціалізується на сімейній фотографії. Та найбільше, каже, подобається фотографувати дітей. Для них у студії завжди є печиво та інші смаколики.
Фотограф має визначитись у житті, що він хоче. Я – дитячий та сімейний , адже дуже люблю дітей. Є такі дітки, які не люблять фотографуватися і капризують. Таких я люблю. Вони набігаються, втомляться, мама їх обійме і виходять класні кадри. Любов – це любов. Якщо вона є, то її не приховаєш. Якщо немає - не намалюєш.
Жіночі портрети – друга пристрасть фотографки. У майбутньому мріє створити книгу з жіночими портретами та історіями їхнього життя.
Часто жінки на фотосесіях розказують свої історії. Це розповіді сильних особистостей. Вони досягають цілей наперекір невдачам, будують кар’єру, піднімають своїх дітей, стають лідерками думок. То ж жіночий портрет - це моя любов і захоплення..
Каже, фотографує тільки красивих людей:
Не буває негарних людей, всі ми особливі. Як посміхаємось, як руки складаємо, як поправляємо волосся. Якщо це мами, то коли обіймають своїх дітей. Невже це може бути негарним? Я завжди сміюся і кажу, що хитрий фотограф. Люди, коли отримують фотографії, говорять: «Вони такі красиві, невже це я?» А я просто відповідаю, що хитра і фотографую тільки красивих людей.
«Якщо не любити свою справу, будеш сидіти і думати: все життя – біль»
15 листопада студії «Live view» виповнилось 2 роки. Валентина Онищенко каже, щоб покращити умови зйомки, довелося змінити приміщення. Перша кімната була менша і темніша. Переїхати потрібно було швидко, адже у новій студії мав відбутися майстер-клас. Щоб зробити ремонт, фотографка взяла на роботі 2 вихідних. Облаштовувати кімнату допомагали родина, друзі та колеги.
Зізнається, утримання студії – це більше про витрати, ніж про заробіток. Тільки на техніку витратила більше 1500 доларів, не враховуючи оренду та декорації. А локації потрібно періодично оновлювати та змінювати.
Я дуже боялась цього приміщення. Попереднє було маленьке, а це вдвічі більше і орендна плата більша в два рази. Я думала не витягну. Але якось все нормалізувалось. Люди приходять. Їм подобається.
Колись прочитала такий вислів: люди, які досягли великих успіхів, не мали цілі заробити грошей. У них просто була ідея. Саме з останнього в мене все почалося. Також я згодна з думкою брата. Він якось сказав: «Моє досягнення - це не машина і не матеріальні блага. Мої досягнення - це коли люди до мене звертаються. Коли вони згодні очікувати продукт, що я роблю, готові платити, адже він якісний і приносить їм задоволення».
Минулий рік я виходила в жорсткий мінус. Зараз це все виходить в нуль. Але я дуже люблю те, чим займаюся. Якщо не любити свою справу, будеш сидіти і думати: все життя – біль.
Валентина Онищенко
«Апартаменти» Наталії Горбачової
Розташування: вулиця Віктора Чміленка 53/35
Площа: 60 квадратних метрів;
Вікна: 3 2х2. Є блекаути.
Додаткове: гримерка в окремій кімнаті, кімната для декору та одягу. Є можливість орендувати одяг.
Оренда студії (за годину): 500 гривень. Знижки, якщо орендувати на день.
«Апартаменти», де кожна річ має свою історію
«Апартаменти» - це не фотостудія. Це арт-простір, де окрім зйомок можна проводити майстер-класи, зібрання, навчання, свята, лекції тощо. Тож техніки та обладнання не так багато, як у двох інших студіях.
Особливість «Апартаментів» – це декор. Оскільки власниця займається рестайлінгом старих речей, більшість предметів мають свою історію:
Одна вчителька продавала свій будинок. У неї залишився старий стіл і купа цікавих речей. Вона сказала: «Якщо потрібно, забирай». Я забрала все, що влізло в машину. Є в мене стара шафа з радянських часів. Залізне ліжко нам віддали, а чоловік допоміг його полагодити. Він же з Івано-Франківська привіз два крісла, вони для мене найдорожчі. Камін ми замовляли, а чемодан віддала моя лікарка.
Якось я йшла в садочок забирати дітей і побачила, як сміттєвоз наїжджає на великі, старі двері. Їх хтось викинув. Я кинулась туди рятувати їх та відтягувати за сміттєві баки. Вони були такі важкі, це просто жах! Дубові, мокрі і страшні. Тепер – декор в цій студії.
Вінтажні речі самі мене знаходять. А купувати нецікаво. Це може зробити будь-яка студія.
Локації у студії змінюються часто, тож про оренду варто домовлятися заздалегідь. Проте навіть після ремонтів і перестановок студія залишається у богемному стилі, вінтаж, та бохо. Ці напрямки найулюбленіші, каже Наталя Горбачова.
Все, що стосується сучасних мінімалістичних дизайнів, мені важко зрозуміти. Я їх не відчуваю, це для мене щось дуже холодне й віддалене.
Любов до вінтажного сформувалася з дитинства, адже більшу його частину Наталя Горбачова провела у селі в дідуся з бабусею. Багато почерпнула від майстрині з фарбування та декору меблів Дар’ї Гейлер. До неї на навчання їздила у Москву ще до початку війни з Росією.
Наталя Горбачова
Наталя Горбачова – візажистка, бровистка, власниця студії, займається рестайлінгом меблів, декором, але не фотографує. Знімає лише для власного задоволення. Одна із основних робіт – організовувати зйомку. Це спрощує роботу фотографа та задовольняє потреби клієнта:
До мене звертається людина, яка хоче хороші фотографії. Спочатку ми обговорюємо стиль, а потім починається організація: зачіска, макіяж, одяг, аксесуари. Під її образ створюється фотозона, і не важливо, на студії це, чи поза її межами. Все має виглядати цілісно. Я пропоную фотографів, у яких абсолютно впевнена. А під час зйомки показую, як позувати. Розмовляю і налаштовую, щоб не було страху перед камерою.
Фотографу це теж зручно. Його ніхто не смикає і не нервує запитаннями. Він не ламає голову над тим, що вдягти моделі і як воно сяде на її фігуру. Він зосереджений на побудові кадру. Його робота – результат. А моя - сам процес .
Наталя Горбачова
Найбільше Наталя Горбачова любить організовувати зйомки у фантазійному стилі, адже має в цьому напрямку досвід, і ця ніша у Кропивницькому не зайнята. Каже, найчастіше по її послуги звертаються молоді дівчата, жінки у декреті, вагітні або родинами.
«Якщо кину палити і перестану їздити на таксі, то зможу дозволити собі оренду»
Наталя Горбачова відкрила студію у листопаді 2018-го року. До «Апартаментів» мала власний БроуБар , де займалася візажем та фотопроєктами. Згадує, місце для зйомок шукали на вулиці та інших приміщеннях, адже власне було маленьким.
У мене була ідея – більше приміщення. Але і БроуБар залишати не хотіла, адже дуже багато в нього вклала. Та згодом спитала себе: «Хто я через 20 років: власниця салону чи щось більше?» Після цього зрозуміла, що хочу займатися творчістю, а не комерцією.
Приміщення для студії з’явилось неочікувано, каже Наталя Горбачова. Його віддала подруга перед переїздом в Ізраїль.
Я тоді подумала: якщо кину палити і перестану їздити на таксі, то зможу дозволити собі оренду, - жартує власниця «Апартаментів».
Далі близько року були ремонти, адже в приміщенні не було вікон, опалення, сипались стіни. Їх власниця робила власними силами. Поступово довелося брати в оренду сусідні кімнати для гримерки та зберігання реквізиту.
Спочатку думала, що буду приходити і робити щось для себе. Але майже одразу після відкриття на студію зріс попит. Навіть під час ремонту були зйомки та проекти. Тож я подумала, що можна не бігати з БроуБару до студії й поєднати свої роботи в одному приміщенні. Довелося розширюватись.
Студія Олесі Шведової
Розташування: Бізнес-центр "Агропроект", вул. Братів Ельворті, 2, 4-й поверх, офіс №409.
Площа: 54 квадратних метри
Вікна: 2. Є блекаути на одному вікні
Техніка та обладнання: 3 джерела імпульсного світла, 2 джерела постійного світла, 5 фонів різних кольорів, bean bag для зйомки новонароджених
Додаткове: гримерка у приміщення. Є можливість орендувати одяг.
Оренда студії (за годину): 350 гривень. Знижки, якщо орендувати на день.
Мінімум речей, максимум емоцій та почуттів
У студії є дві основні локації – біла та чорна. У лівому куті білої фотозони є ліжко та вікно зі сходами. У правій частині чорної – крісло та стильна люстра. Декору у студії набагато, але він і не потрібен, каже власниця Олеся Шведова.
Я не роблю ставку на пишні локації. Часто люди йдуть до студії, тому що там гарний інтер’єр. Гарніше, ніж вдома. Тому в нас рідко фотографів запрошують додому, хоча в Європі це популярний напрямок.
Для мене важливіше показати емоції та почуття. Родинні зв’язки, любов, турбота, повага, ніжність – ось це важливо. Час може стерти деякі спогади, тому ми робимо світлини. І на них хочеться бачити саме почуття, а не декор.
Особливість студії – це техніка та обладнання, каже Олеся Шведова. Оскільки тут працює фотошкола Сергії Синеока, потрібних речей для фотографій стало вдвічі більше. Також є хромакей – фон зеленого кольору, який можна міняти під час постобробки.
Для зйомки новонароджених дітей є спеціальний пуф - bean bag.
Декор - це не моє. Мені потрібен простір. Якщо моя студія буде заставлена реквізитом, я не зможу знімати новонароджених: bean bag займає багато місця. До того, старші діти допитливі і люблять вивчати нову місцевість. Їм теж потрібен простір.
Олеся Шведова
Олеся Шведова – фотографка. У цій сфері працює багато років. Спеціалізується на зйомці вагітних жінок, новонароджених, дітей та родин. Розповідає, є бажання вдосконалити навички зйомки чоловічого портрету:
Це цікавий напрям. Чоловічий портрет знімається абсолютно не так, як жіночий. Він про інше, концепція інша.
Частіше чоловіки ходять на фотосесії з дівчатами чи з дружинами. Є виключення, але це рідкість для нашого менталітету. Тож, якщо чоловік не хоче зніматися, його не треба ламати. Якщо він буде нервувати на зйомці, то жінка чи дівчина не зможе розслабитись. Вона буде засмучена і це буде видно на знімках.
Cake Smash - напрямок фотографії дітей, який часто використовує Олеся Шведова.
Cake Smash – це трощіння першого торту. Таку зйомку роблять, коли дитині виповнюється рік. Я роблю фотозону і ставлю торт. Дитині надається повна свобода дій. Хтось його колупає, хтось ламає, хтось їсть. Маляті цікаво, батькам весело. А ще це символічно, адже надалі торти замовляють постійно, а це вперше.
В залежності від виду зйомки залежить ціна та кількість фотографій:
Моя зйомка не обмежена в часі. Клієнт не платить за годину, він платить за весь об’єм роботи: за студію, фотосесію, постобробку, обговорення і консультацію. До речі, одразу після зйомки або наступного дня я віддаю людям декілька фотографій. Сама ходила на сімейні фотосесії і знаю, що таке очікування. Тому роблю такий невеличкий спойлер.
Олеся Шведова переконана, у світлинах головне не тільки емоції, а й правдивість. Тому до ретуші ставиться скептично і робить тільки на прохання.
Свої сімейні фото я не ретушую, адже це прибирає правдивість. У клієнтів я питаю, чи потрібна ретуш. Якщо так, то роблю.
Зйомка новонароджених – це трохи інше. Всі хочуть бачити янголят. А в янголят недоліків немає. І шелушіння, і почервоніння, і жовтяниці. Тому тут ретуш обов’язкова.
«Не встигла набрати обертів, і тут бац - карантин»
Відкрилася студія у лютому 2020 року. Проте довго не пропрацювала, адже незабаром ввели карантин, згадує Олеся Шведова.
Я пропрацювала буквально пів місяця. Не встигла набрати обертів, і тут бац- карантин. Це було важко. Я не могла ризикувати здоров’ям моїх клієнтів та своєї родини, тож в той період студія була закрита. Ми сиділи вдома. Через це не було потреби і просувати студію, адже було не відомо, скільки так буде.
Працювати студія почала після послаблення карантину. Причин облаштувати власний простір було дві: бажання ні від кого не залежати та побудувати його з власним баченням.
Я працюю на результат. Тому зйомка може тривати від години до трьох. Коли орендуєш студію на годину, не завжди встигаєш відзняти усі образи, які придумали з клієнтом. Ви поспіхом фотографуєтесь, поспіхом позуєте, а в коридорі вже стоїть інший фотограф на черзі. Особливо часто так буває на зимові свята.
Мені потрібен свій простір. У кожного фотографа і кожного власника студії є свій погляд. На облаштування, обладнання і локації. Всі фотографи різні, і працюють вони по-різному.
Наостанок
Як підготуватися до зйомки
"В образі людей має бути максимум три кольори. Найкращий варіант, коли всі прийшли в білих сорочках і в джинсах, якщо це сімейна фотосесія. Це безпрограшна класика. Не варто вдягати футболки з яскравими написами чи логотипами брендів. Вони забиратимуть усю увагу на себе. Одяг пастельних тонів не відволікатиме від людини, її посмішки та очей.
Не потрібні всі гроші світу, щоб бути красиво одягненим. Не потрібно купувати щось нове, варто просто перебрати шафу. У всіх точно знайдеться стара чорна футболка, але вона ідеально підійде під конкретний фон і реквізит. Особливо, коли це парна чи сімейна зйомка", - Валентина Онищенко.
Як дізнатися бажання клієнта
"За людиною потрібно прослідкувати. Важливо побачити, як вона рухається, у чому прийшла, яка інтонація голосу, як сіла, як поставила сумочки чи як розпочала бесіду. Стиль людини теж багато що про неї говорить. Ці знання приходять з досвідом. Я дуже багато розмовляю з клієнтом, а потім вже в процесі бесіди розумію, що потрібно. І пропоную. Своїми ідеями я створюю коливання, а людина ловить їх, як приймач. Ловить ту хвилю,яка подобається, а ми з фотографом робимо гучніше. І так з’являється у нас фотомузика", - Наталя Горбачова.
Як розслабити людину перед камерою
"Щоб людина не соромилась, я з нею розмовляю. Можу включити легку музику. З музикою якось легше, вона створює фон, який не відволікає. Неправильно, коли люди тільки приходять, говорити: «Все, ставайте, знімаю». Це все через спілкування, через слова. Треба намагатися знайти підхід до кожної людини", – Олеся Шведова.
Анастасія Ковальова, спеціально для Точки доступу
Читайте також: Створено майстрами з Кіровоградщини: 6 ідей для оригінальних новорічних подарунків
Читайте також: Вдома чи в ресторані: як можна відсвяткувати Новий рік - 2021 у Кропивницькому