У художньому музеї відкрилась виставка кіровоградського Піросмані (ФОТО)

  • Людмила Макей
  • watch_later 29 липня 2014, 16:20

  • visibility 60 переглядів

Персональну виставку «Відчуття смаку» члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Андрія Ліпатова (1960-2010) відкрили в Кіровоградському обласному художньому музеї сьогодні, 29 липня.

Про це повідомив кореспондент Точки доступу.

Виставка презентує творчість видатного земляка та демонструє його твори з фондового зібрання музею та з приватних збірок Віктора Петракова і Тетяни Крєпіної. Фонди музею і надалі поповнюються матеріалами, які знайомлять із життєвим та творчим шляхом митця, завдяки родині художника.

Майстер не мав художньої освіти, тому відносив себе до наївних художників. Проте його творчість є настільки своєрідною та оригінальною, що її сміливо можна виділити у новий напрямок, котрому ще немає назви.

Андрій Ліпатов готувався до відкриття персональної виставки в обласному художньому музеї, але здійснився його задум лише після його смерті завдяки сприянню родини художника.

Нагадаємо, Ніко Піросмані - Ніко Піросмані (Микола/Нікола Асланович Піросманішвілі; *1862, Мірзаані — 5 травня 1918, Тбілісі) — всесвітньо відомий грузинський художник XX століття, самоучка, яскравий представник примітивного стилю в живописі.