У Кропивницькому майстриня виготовляє унікальні квіти з холодного фарфору (ФОТО)

  • Катерина Федченко
  • watch_later 27 липня 2020, 15:00

27-річна Олена Кердяк з Кропивницького виготовляє унікальні квіткові композиції з холодного фарфору. Важко повірити, що така краса - справа людських рук. Точка доступу поспілкувалася з майстринею та з'ясувала, як вона створює унікальні композиції.

Жінка почала займатися виготовленням фарфорових квітів 3 роки тому:

Побачила в соціальних мережах сторінку однієї майстрині, яка виготовляла дуже гарні квіти з цього матеріалу. Я закохалася в техніку та готові вироби, але й подумати не могла, що сама буду таке робити, - розповідає Олена.

Через деякий час жінка побачила майстер-клас із виготовлення квітів з холодного фарфору. І з того часу почала сама їх створювати.

Олена Кердяк виховує двох маленьких дітей, зараз перебуває  в декретній відпустці. Має дві освіти, одна з  яких технологічна – моделювання та конструювання одягу. Тому, за її словами, мистецтво виготовлення квітів з фарфору вдалося досить швидко опанувати.

Кожна квітка, створена Оленою Кердяк, унікальна. Виготовлення однієї троянди займає близько 8 годин, а гілочка бузку, в якій більше ста малесеньких квіточок, займе значно більше часу.

Майстриня виготовляє шедеври з холодного фарфору – еластичного білого матеріалу за консистенцією схожого на пластилін. Після висихання матеріал стає напрочуд твердим та набуває прозорості:

Щоб надати колір композиції, я замішую холодний фарфор з олійними фарбами, а після висихання додатково тоную фарбами кожну пелюсточку та листочок, - розповідає Олена.

Матеріали для виготовлення квіткових композицій досить дорогі.  200 грамів холодного фарфору коштує близько двохста гривень. Олена купує його через інтернет, оскільки в Кропивницькому такий товар важко знайти.

Доглядати за готовими виробами не складно: досить лише час від часу протирати пил. Квіти з холодного фарфору еластичні, вони можуть служити більше 10 років. Проте, якщо такий виріб впаде, то може тріснути, тому з ними треба поводитися обережно.

Готові вироби майстриня продає через інтернет, оскільки півроку тому почала активно просувати свій бізнес. Говорить, що композиції з фарфорових квітів, та й самі букети, користуються попитом.

Невеличку квіткову композицію можна придбати від 300 грн до 10 тисяч гривень, якщо це буде великий букет:

Можна придбати готові композиції, також  можу виготовити композицію на замовлення і врахувати побажання замовника, - розповідає Олена Кердяк.

Переглянути та придбати роботи майстрині можна у соцмережах за посиланням: 

Читайте також: Альпійські кози в Чорному лісі: як на Кіровоградщині виробляють крафтові сири (ФОТО)

Фото, використані в публікації, надані героїнею матеріалу