У Кpoпивницькoму пpoтягoм кількoх oстанніх днів затpимали двoх ексгібіціoністів. Їх підoзpюють у poзбещенні дітей. Пеpший випадoк тpапився у паpку "Кoзачий oстpів". 11-pічна дівчинка пoвідoмила, щo пеpед нею пoчав poздягатися чoлoвік. Відтак патpульні затpимали 70-pічнoгo чoлoвіка, який без oдягу сидів на беpезі pічки.

Схoжа ситуація сталася і на селищі Гіpничoму. Кoли діти гуляли в двopі будинку, pаптoвo з’явився 21-pічний чoлoвік, який пеpед дітьми зняв oдяг і спідню білизну.


Дитяча психологиня Інга Кузнєцова розповіла у коментарі Точці доступу, як дітям поводитися з незнайомцями та захистися в небезпечній ситуації, та надала кілька порад батькам.

Отже, коли дитині дозволяють уже ходити самій, орієнтовно з 7-9 років, є ймовірність зустрітися на вулиці з ексгібіціоністами (чоловіками, які демонструють свої статеві органи). Психологиня стверджує, дорослим краще заздалегідь повідомити про таке явище і роз’яснити, як діяти в таких ситуаціях.

Дітям варто розповідати про людей, у яких сексуальні збочення, пояснювати, що це не є нормою. Деякі діти навіть звинувачують себе, що з ними щось не так, тому що саме до них підходять. Потрібно ж донести, що вони в цьому абсолютно невинні.

Звичайно, страх у такому випадку – закономірна річ, не боятися таких людей дитина не може. Саме на дорослих лежить відповідальність щодо роз’яснення, як потрібно діяти. Інга Кузнєцова виокремила кілька порад, які можуть допомогти:

  • варто одразу йти не лякаючись, не проявляти інтерес і не спілкуватися. Тобто максимально ігнорувати такого незнайомця.
  • якщо є можливість, то одразу повідомити про це дорослих і попросити в них про допомогу. Ті, в свою чергу, вже повідомлять у правоохоронні органи.
  • якщо чоловік наближається або намагається заговорити – бігти в бік інших людей.

Психологиня закликає: якщо така ситуація сталася, обов’язково потрібно поговорити про це з дитиною:

Коли дитина залишається на самоті з питаннями, чому доросла людина так себе веде і чому демонструє свої геніталії, їй важко це зрозуміти. То ж потрібно дати можливість виговоритися, обов'язково пояснити, що відбувається. Тоді їй легше буде це сприйняти. Якщо не буде розмови з дорослим, це може стати стартовим механізмом для фобії.

Наші страхи пов'язані з тим, що є невідома інформація. Вона може стати пусковим механізмом. Коли дитина розуміє, чому це відбувається, їй спокійніше. І варто пам’ятати, що є різні види збочень. Більшість таких людей не нападають на інших, проте ми ніколи не можемо передбачити їхніх дій, тому що це психічно нездорові люди.


Читайте також: На Кіровоградщині чоловік зірвав із дівчинки сережки: як убезпечити дитину від подібних ситуацій

Фото обкладинки: сайт "Всеосвіта"


Головне сьогодні