У місті на Кіровоградщині презентували екопроект (ФОТО)

  • Олена Данова-Белінська
  • watch_later 14 травня 2019, 19:00

  • visibility 132 перегляда

Помічнянська міська об’єднана територіальна громада презентувала ініціативу лідерів програми «U-GO Ти посадовець!», помічнянців – Тетяни Юрченко та Артема Щербатюка під назвою «Чиста громада – крок у майбутнє».

Про це повідомляє кореспондент Точки доступу.

Захід приурочили до візиту в Помічну учасників навчальної програми розбудови навичок лідерства та урядування для молоді – «U GO (U – Government Official): Ти посадовець!», яку організував проект USAID DOBRE.

Помічна показала вражаючі результати в облагородженні територій. За один день під час толоки, на яку прийшли близько сотні помічнянців, провели прибирання території на трьох місцевих ставках.

На центральній площі тут створили тематичний європейський парк з копією Ейфелевої вежі та скульптур, що нагадують про епоху Відродження. Навіть фігура козака тут має нагадувати не про українську історію, а про участь козаків у війнах на території сучасної Європи (а наше козацтво відзначилося і в Польщі, і у Франції, і в Австрії).

Найцікавішим обʼєктом, що зʼявився на території колишнього сміттєзвалища, став історико-культурний парк біля стіни колишнього локомотивного депо. Сміття звідси, за словами міського голови Миколи Антошика, вивозили три місяці, бо тут не було видно навіть сходів, що вели до депо, тобто висота гори непотребу була кілька метрів!

Під час навчальної програми посадовці обмінювалися креативними винаходами, як боротися з людським недбальством. Наприклад, у Помічній у кожну лунку, куди саджали троянди, забивали пакіл і привʼязували до нього саджанець - завдяки такому кроку містяни не висмикували сортові саджанці. І зараз тут ростуть не лише троянди, але й тюльпанове дерево, гліцинія та інші рідкісні рослини.

У Помічній велику увагу приділяють також роботі з громадою. Наприклад, напередодні Дня матері провели ходу матерів та концерт для цієї категорії населення, під час якого здійснили опитування з метою дізнатися, чого жінкам бракує, що для цього треба зробити і як саме жінки можуть допомогти громаді у вирішенні проблеми.

Досвід Помічної був відзначений на Всеукраїнському рівні - про місцеві суботники й толоки знімали відеосюжети також центральні канали.

Читайте також: На Кіpовогpадщині відкpили сеpвісний центp "Open Space" (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте також: "Ревізор. Магазини": як Кропивницький пройшов перевірку (ВІДЕО)

Читайте також: У Кpопивницькому на «стихійників» біля автовокзалу склали адмінпpотоколи (ФОТО)