Україна направить у країни Африки черговий гуманітарний вантаж. Вперше в рамках ініціативи "Зерно з України" відправлять не зерно, а олію. Ця ініціатива — підтримка для українського експорту, а також глобальної продовольчої безпеки. Гуманітарна програма діє за сприяння ООН та європейських країн-донорів. Конго, Мозамбік, Джибуті та Мавританія отримають, зокрема, олію виробника з Кіровоградщини, передає Точка доступу. Надалі планують наступні відправлення до вразливих країн.

Кіровоградщина — соняшникова столиця

Гуманітарний вантаж — 2453,26 тонн олії — призначений для африканських держав. Її, за інформацією Міністерства аграрної політики і продовольства України, отримають Демократична Республіка Конго, Мозамбік, Джибуті, Мавританія та Палестина.

Кіровоградщина, можна сказати, наша соняшникова столиця. Тут сконцентроване виробництво соняшникової олії. Склалося так, що ми маємо потужності для переробки соняшника – два мільйони дві тисячі тонн у рік. Це при тому, що щорічний урожай соняшника — півтора мільйона максимум. Тому наші виробники залучаються до виробництва олії і є виробники інших областей, тож ми маємо продукцію, що задовольняє світ. Ми годуємо не тільки себе, а й світ. Продукція популярна, вона відповідає всім вимогам якості, — прокоментувала директорка департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОВА Валерія Фурманова.

Агропромисловий розвиток

За словами заступника Міністра агрополітики Маркіяна Дмитрасевича, цього року Україна розширила номенклатуру гуманітарних вантажів.

Ми виконуємо місію нашої країни, забезпечуємо продовольчу безпеку у світі. І розширюємо гуманітарні товари, як було оголошено під час другого саміту "Grain from Ukraine". Ми постачаємо не лише зерно, а і кукурудзу, горох, а тепер вже і соняшникову олію, — зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Цю олію відправлять контейнерами з одеських портів. 

Олія з Кіровоградщини

Попри труднощі — проблеми з замінуванням земель, проблеми з фінансуванням, проблеми з логістикою, з електропостачанням — ми продовжуємо сіяти, збирати врожаї і навіть переробляти їх, — додав Дмитрасевич.

Т.в.о. директора Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Маріанна Ворд повідомила, що в рамках "Grain from Ukraine" вже відправили понад 200 тисяч тонн аграрної продукції. Нині до ініціативи "Grain from Ukraine" доєдналося багато країн-донорів. Зокрема, Австрія, Бельгія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Швеція та Люксембург.

Продовольча програма ООН

Маркіян Дмитрасевич підкреслив важливу роль Всесвітньої продовольчої програми ООН також і у підтримці українців з прифронтових територій та переселенців. Він зауважив, що найближчим часом Україна передасть на переробку Всесвітній продовольчій програмі зерно попередніх врожаїв для вироблення макаронних виробів і хліба. Ці товари направлять мешканцям прифронтових територій.

Міністр

Участь у відправці гуманітарного вантажу взяли також Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Арад Бенкьо, Радник з питань продовольства, сільського господарства та рибальства Посольства Данії в Україні Пол Якуб Ерікструп, радник з питань сільського господарства Посольства Французької Республіки в Україні Жан Лянот.

Всі вони виказали підтримку Україні, яка потерпає від війни, розв'язаної Росією. 

Підтримка України

Загалом в рамках ініціативи "Grain from Ukraine" відправили десять суден із понад 200 тис. тонн аграрної продукції до Сомалі, Ефіопії, Кенії, Ємену, Нігерії, Судану, Палестини.

Ініціатива "Grain from Ukraine" ("Зерно з України") була започаткована з метою зменшення шкоди, яку спричинила для світової продовольчої системи російська агресія та спроба блокади українських портів.

Відправку гуманітарного вантажу здійснюють Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP).

Читайте також: Зроблено в Україні. Аграрії з Кіровоградщини можуть отримати компенсації за придбану с/г техніку


Головне сьогодні