Монтаж радіаторів опалення – дуже відповідальна і досить складна справа, що вимагає втручання професіоналів. Ці рекомендації мають загальний характер і не можуть служити інструкцією до дії для тих, хто до цього моменту жодного разу не займався установкою радіаторів.
У разі, якщо щось піде не так, недосвідчений новачок буде сам нести відповідальність як за підтоплення власної квартири, так і за залиту квартиру сусідів на нижньому поверсі. Адже самостійно надійно перекрити гарячу воду, яка подається або на стояк, або до самого радіатора – справа важка. Можна заощадити деяку суму на професійному установнику, зате потім розплачуватися за збитки, завдані сусідам. Тому в разі відсутності впевненості в своїх силах краще все-таки звернутися в житлову контору.
Потрібно простежити, щоб у наявності був кран Маєвського, саме з його допомогою здійснюється спуск повітря. Як правило, він йде в комплекті з радіатором, але можливо його придбати і окремо. Радіатор монтується з ухилом, інакше зайве повітря доведеться випускати вручну через радіаторний клапан.
На дачі, де зазвичай в системі відсутній високий тиск, можливе застосування труб з металопластику або пластику. У квартирі ж обов'язково експлуатувати тільки металеві труби.
Рекомендація магазину radiki.com.ua: після монтажу алюмінієвого радіатора виконується так зване опресовування. Для цієї операції краще запросити кваліфікованого майстра, але можна придбати пресувальник і впоратися із завданням самостійно. Рекомендується пакувальну плівку прибирати тільки після того, як повністю завершено монтаж і опресовування.
Біметалічні й алюмінієві радіатори: деякі особливості монтажу
Радіатор спочатку розбирають, підкручують ніпелі, а потім роблять складання. Роблять це на верстаті двома спеціальними ключами. Краще цю операцію робити вдвох. Верхній і нижній ніпелі потрібно розгортати одночасно, щоб не виникло перекосу в секціях. Далі здійснюється зйом крайньої секції, а потім розбирається і вся батарея.
Можливо зібрати радіатор будь-якого розміру з окремих секцій. Спочатку ніпелями схоплюють по 2-3 обороти різьблення на кожній стороні секції, а потім одночасно, щоб не було перекосів, загвинчують обидва ніпеля.
Зібраний радіатор потрібно обпресувати. При підтіканні ніпелі підкручують, потім можна приступати до фарбування радіатора.
Кріплення настінних радіаторів здійснюють кронштейнами. Підлогові радіатори встановлюють на спеціальні підставки. Перший варіант установки використовується в міських квартирах, другий – частіше застосовується в заміських будинках.
Також при установці потрібно враховувати наступні моменти:
- кріплення батареї здійснюється по центру вікна;
- радіатор повинен підніматися над підлогою на висоті 6 см і перебувати під підвіконням на відстані 5 см;
- радіатори в одній кімнаті повинні розташовуватися на однаковому рівні;
1. Не знімати упаковку з виробу до повної його установки і підключення до системи.
2. Поверхні можна піддавати зачистці, щоб не допустити можливих протікань.
3. Роботи з монтажу починають з установки кронштейна.
4. На кожен радіатор встановлюється кран Маєвського для спуску повітря.
Змонтований і встановлений радіатор включається в опалювальну систему за допомогою згонів.
Головне сьогодні