Сьогодні, 6 березня, мало відбутись судове засідання в апеляційному суді Кропивницького, на якому повинні були розглянути апеляцію прокурорів щодо продовження відсторонення від посади начальниці управління освіти Кропивницької міськради Лариси Костенко. Чому засідання перенесли, а справу до цього часу не передали в суд, з’ясувала кореспондентка Точки доступу.

У чому суть справи

Торік у листопаді начальниці управління освіти Кропивницької міськради Лариси Костенко оголосили підозру за частиною 2 статті 364 "Зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб" Кримінального кодексу України. Підозрюють, що посадовиця діяла в інтересах постачальника електроенергії і завдала громаді збитків майже на 600 тисяч гривень. Під час обрання запобіжного заходу 15 листопада 2023-го року у Кіровському суді суддя Олексій Галаган не відсторонив її від роботи. Прокурори подали апеляцію і апеляційний суд задовольнив клопотання – Ларису Костенко відсторонили від роботи на два місяці і обрали запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 107 тисяч 600 гривень. 2 березня у коментарі Точці доступу Лариса Костенко сказала, що вона повернулась до обов'язків з 1 березня.

Прокурори намагаються продовжити строки відсторонення Лариси Костенко

Сьогодні, 6 березня, прокурорка Ірина Кучеренко розповіла, що прокуратура направила в Кіровський райсуд клопотання щодо продовження строків відсторонення Лариси Костенко від посади. В ухвалі від 8 лютого йдеться про те, що суд відмовив у задоволенні клопотання.

Законодавством передбачено відсторонення від посади. Лариса Костенко – службова особа, яку підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення у сфері службової діяльності. Тому, з огляду на те, що ризики, які слугували підставою для відсторонення, не зникли, вважаємо доцільним продовжити його, – сказала Ірина Кучеренко.

Зокрема, ризики полягають у тому, що посадовиця може знищити, сховати або спотворити документи і впливати на свідків. Про це у суді першої інстанції говорила прокурорка Маргарита Коваль. Свідки переважно працюють в управлінні освіти Кропивницької міськради.

Чому не відбулось засідання

Сьогодні, 6 березня, перед початком судового засідання головуючий суддя Віктор Онуфрієв зачитав клопотання однієї з двох адвокаток Лариси Костенко. Захисниця Вікторія Завгородня просила відкласти розгляд справи, бо у цей час перебуватиме у іншому судовому засіданні в Миколаївській області.

Друга адвокатка Лариси Костенко, яка була з нею у судовому засіданні в апеляційному суді, Наталія Сюр просила задовольнити клопотання колеги.

Мої дії з адвокаткою Завгородньою неузгоджені. У мене своя правова позиція, у неї – своя. Тим паче, що у суді першої інстанції у засіданні брала участь вона, я залучена лише до апеляції.

Прокурорка Ірина Кучеренко заперечила клопотання адвокатки Завгородньої. Сказала, що розгляд справи можливий за участі однієї із захисниць Лариси Костенко, без присутності іншої.

прокурорка Ірина Куечеренко у справі Лариси Костенко

Суддя Віктор Онуфрієв сказав, що засідання перенесуть, оскільки розгляд справи неможливий без третього судді, який є членом колегії, – Руслана Бондарчука. Він, за словами головуючого, перебуває у короткотривалій відпустці.

 "Підстав для відсторонення Костенко – немає" – адвокатка

У цій справі документи зберігають в електронному і паперовому вигляді. Всі оригінали документів перебувають у слідчих, розповіла захисниця Лариси Костенко Наталія Сюр. Додала, що оскільки правоохоронці перевіряють документацію 2021-го року, внести у неї зміни, зокрема, у вже оплачені за електроенергію платежі, неможливо.

Відсторонення застосовують у тому випадку, коли є перестороги, що підозрюваний може перешкоджати слідству або збиранню доказів. Лариса Костенко жодним чином не може це зробити. Та й взагалі я впевнена, що це підозра не має перспективи.

суд у справі Лариси Костенко відсторонення від посади

Аргументувала тим, що навіть якщо справу передадуть в суд, буде наполягати на виправдовувальному вироку для Лариси Костенко, бо у її діях немає складу злочину.

Немає самого злочину. Питання в тому, що в одному місяці була недоплата, а у іншому – переплата. І це можна розглядати як порушення бюджетної дисципліни, але збитки не завдані, потерпілих немає, тож підозру висунули передчасно, а такі справи я називаю "склепані" нашвидкуруч.

Зазначила, що справу до цього часу не передали в суд, а протягом майже чотирьох місяців досудового розслідування Ларису Костенко не залучали до слідчих дій. На допит викликали один раз три тижні тому. Додала, що законодавством вставлено термін досудового розслідування – 5 місяців. Тобто до 9 квітня справу мають передати в суд.

Чому вони цього не роблять, мені невідомо. Я думаю, це пов’язано з тим, що прокурори міняли думки з приводу того, яку статтю інкримінувати Ларисі Костенко, який склад злочину. До того ж, не можуть визначити збитки і немає потерпілих.

Прокурорка Ірина Кучеренко пояснила, чому до цього часу справу не передали в суд.

Досудове розслідування триває. Ще не провели усі дії, які вважають за необхідне зробити слідчі органи і прокурор.

Точка доступу продовжуватиме стежити за перебігом подій, що стосуються цієї кримінальної справи.

Читайте також: На хабаpі затpимали викладачку ЦДУ імені Володимиpа Винниченка у Кpопивницькому (ФОТО)


Головне сьогодні