В НСЗУ пояснили, чому зменшили фінансування дитячій лікарні в Кропивницькому

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 13 вересня 2021, 15:55

В Національній службі здоров’я України пояснили, чому скоригували фінансування Кіровоградській обласній дитячій лікарні в Кропивницькому.

Про це у коментарі Точці доступу повідомили в пресслужбі НСЗУ.

Принцип роботи Національної служби здоров’я – оплата за результат. НСЗУ платить медзакладам за конкретну роботу – надані пацієнтам послуги.  І саме від обсягу роботи залежить сума договору, – зазначили в НСЗУ.

За інформацією, згідно з умовами договору, НСЗУ кожні три місяці має право робити перерахунок суми договору з лікарнями. Перерахунок здійснюють на основі кількості послуг, які надали пацієнтам у медзакладі та внесли в електронну систему охорони здоров’я. Саме на основі цих даних НСЗУ коригує суму договору.

Щодо Кіровоградської обласної дитячої лікарні, за результатами перерахунку виявилося, що у закладі було менше пацієнтів, ніж планувалося.

Так, менше пацієнтів було за такими пакетами послуг:

  • "Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках";
  • "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах";
  • "Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах".

Тому заклад отримав меншу суму договору.

Загалом з початку дії Програми медичних гарантій 2021, тобто з квітня цього року, лікарня отримала від НСЗУ 34 251 884 грн. Заклад має договір на дев’ять пакетів медичних послуг. Серед яких амбулаторна допомога, медична реабілітація (три пакети), хіміотерапевтичне лікування, лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями, медична допомога у складних неонатальних випадках (пріоритетна послуга, оплачується за підвищеним тарифом), хірургія, стаціонарна допомога.

У жовтні НСЗУ знову робитиме перерахунок суми договору. Якщо лікарня за цей час пролікує більше пацієнтів, то отримає більше коштів.

Нагадаємо, в Кіровоградській обласній дитячій лікарні скаржаться на брак фінансування. Нині тут гостро постало питання скорочень, адже не вистачає навіть на зарплати працівникам. Деталі читайте за посиланням.

Читайте також: На Критому ринку в Кропивницькому запрацює Центр масової вакцинації