В Україні посилили відповідальність за порушення виборчого законодавства

  • Катерина Федченко
  • watch_later 17 жовтня 2014, 12:03

  • visibility 4 перегляда

Верховна Рада України прийняла розроблений за ініціативи Міністерства внутрішніх справ проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України», яким передбачено посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян.

Про це Точці доступу повідомили в СЗГ УМВС в області.

Суттєво підвищується відповідальність за розкрадання, приховування або знищення виборчої урни з документами, підсумкового протоколу виборів - до 7-ми років позбавлення волі (ч. 3 ст. 158 КК). Аналогічна відповідальність передбачена за підробку, використання чи зберігання підроблених виборчих документів (ч. 2 ст. 158 КК).

Крім того, встановлюється кримінальна відповідальність не тільки для осіб, які здійснюють підкуп виборців, а й тих, хто на це погоджується. Зокрема, будуть визнаватися злочинними дії, поєднані з прийняттям пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди на суму, що перевищує 36 грн 54 коп. (3% від розміру мінімальної заробітної плати) за: відмову від участі в голосуванні,  голосування на виборчій дільниці більше ніж один раз, голосування за окремого кандидата на виборах або за відмову від голосування, передачу виборчого бюлетеня іншій особі, - зазначив очільник правоохоронного відомства. За такі дії передбачено штраф від 1,7 тис. до 5,1 тис. грн (від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), виправні роботи до двох років або обмеження волі на такий же термін.

Станом на 16 жовтня цього року органами внутрішніх справ зареєстровано 121 злочин, пов'язаний з порушенням виборчого законодавства.