Ветеранів війни і військових, які отримали травми, запрошують взяти участь у четвертому етапі другого всеукраїнського туру змагань з адаптивних видів спорту "Сильні України".

Про це повідомила заступниця начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, передає кореспондентка Точки доступу.

У яких видах спорту змагатимуться

Учасники змагатимуться у таких видах спорту:

  • веслування на тренажері;
  • жим лежачи;
  • аеробайки;
  • ривок гирі.

Головним суддею стане Василь Вірастюк, чемпіон світу зі стронгмену, розповіла Катерина Колтунова.

 Ми запрошуємо ветеранів і ветеранок, які мають хист, бажання і готові проявити себе у різних видах спорту.

Ветеран Михайло Дроботенко – про свій досвід у змаганнях

Амбасадор проєкту "Сильні України" Михайло Дроботенко – ветеран війни, який служив у 57-й бригаді. У березні 2022-го року поблизу Сєвєродонецька у Луганській області він підірвався на протипіхотній міні й втратив обидві ноги. Він детальніше розповів про проєкт.

"Сильні України" – всеукраїнські спортивні змагання з адаптивних видів спорту серед ветеранів та чинних військовослужбовців, які отримали травми та поранення (видимі та невидимі) під час участі в бойових діях на території України.

Михайло брав участь у цих змаганнях торік.

Мені додало це сил і фізично, і психологічно. Вважаю, що у такий спосіб процес реабілітації стає дієвішим.

У жoвтні 2023 рoку на міжнарoднoму фестивалі Arnold Classic Europe в Мадриді Михайло був одним з восьми ветеранів, які брали участь у першому всеукраїнськoму турі змагань. Тоді вони встанoвили світoвий рекoрд з адаптивнoгo стрoнгмену, прoтягнувши за канат в упoрі сидячі 4 вантажівки загальнoю масoю 35 тoн на 20 метрів за 30,69 секунди.

Михайло Дроботенко ветеран "Сильні України"

Я показую своїм прикладом, що все можливо. Нині я живу так, як жив до цього, не маючи двох кінцівок, – додав ветеран.

Коли і де відбудуться змагання

Змагання відбудуться у Кропивницькому 25 травня. Місце поки що не розголошують з міркувань безпеки, розповів начальник управління спорту ОВА Андрій Щетина.

Але це буде крута локація, де, окрім учасників, зможуть зібратись їхні родини і друзі. Я відвідав такі змагання у місті Дніпро, щоб подивитись, як це відбувається, і провести такі змагання у нас.

Сказав, що основна мета проведення таких змагань у Кропивницькому – згуртувати ветеранів і військових та мотивувати їх продовжувати повноцінне життя, в тому числі, за допомогою спорту.

Як зареєструватись на змагання

Форма для реєстрації на змагання – за посиланням.

Довідка: Змагання у Кропивницькому oрганізує Федерація стрoнгмену України за підтримки начальника Кірoвoградськoї oбласнoї військoвoї адміністрації Андрія Райкoвича, заступниці начальника ОВА, волонтерки Катерини Колтунової, заступника міськoгo гoлoви Крoпивницькoї міськoї ради Михайла Бєжана та меценатів.

Читайте також: Деpжaвнa опікa нaд сім'ями загиблих геpоїв: pеaльність тa виклики


Головне сьогодні