За порушення Правил військового обліку: неприбуття по повістці до територіального центру комплектування та соціальної підтримки – передбачена адміністративна відповідальність і навіть кримінальна відповідальність.

Про це повідомляє Точка доступу з посиланням на пресслужбу терцентру.

За статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку передбачається накладення штрафу від 510 до 850 гривень.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке людину вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період — тягнуть за собою накладення штрафу від 850 до 1700 гривень.

За статтею статею 336 Кримінального кодексу України "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період" – карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

За словами начальника управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил України Романа Горбача, підставою для відкриття кримінального провадження за цією статтею може бути постійне ігнорування військовозобов’язаним повісток та неприбуття до ТЦК та СП.

Читайте також: Фахівці пояснили, кому і де у Кропивницькому вручають повістки


Головне сьогодні