Близько двох тисяч військових та ветеранів пройшли реабілітацію іпотерапією у Кропивницькому. Здебільшого у кінному клубі "Hippos" – тварини з постраждалих від війни регіонів. Волонтери евакуювали їх із Донеччини, Херсонщини, а нещодавно тут оселилися ще 13 коней та поні з Харківської області. Як допомагають тварини у фізичному та психологічному відновленні українським захисникам та як "новеньких" небайдужі вивозили під обстрілами, читайте у матеріалі Точки доступу.

Орест Лісничий – ветеран. Нещодавно чоловіка комісували через поранення, отримані на війні.

Я доброволець. На війні був півтора року. Боронив Маріуполь та Запорізьку область. В мене була поранена спина – в лопатку уламкове. Через це тепер я не можу носити бронежилет.

Ветеран

Орест мешкає у Дніпрі, але щойно має вільну хвилину – їде у Кропивницький. Тут живуть його батько, який нині теж служить у ЗСУ, а також бабуся. Але найперше відвідує кінний клуб і контактний зоопарк. Приводить сюди і сина. Каже, це піднімає їм настрій і надихає. За останній рік Орест навідався сюди вчетверте.

Щойно приїжджаю – одразу сюди. Я тут відпочиваю, заряджаюся енергією. Коли сюди потрапив вперше, то одразу сів на коня, він мене велике коло провів по лісу і я розслабився, я об’єднався з тваринами, це дуже круто.

Іпотерапія для військових

У цьому реабілітаційному центрі мирно уживається безліч тварин – від коней і до кроликів.

Кролі

Яка їх точна кількість – волонтери вже і самі не порахують. Одних тільки коней близько трьох десятків.

Єнот

Переважна більшість тварин – із небезпечних територій України.

Евакуйовані тварини

Волонтери їх евакуювали на безпечну територію вже під час повномасштабного вторгнення. 13 коней і поні тут новенькі. Їх вивезли з Харківської області цього літа. За заявками людей працювали неподалік села Липці. Як розповідають місцеві, деякі тварини виживали без господарів від початку повномасштабної війни. 

Евакуація тварин

Роман Дротянко працює поряд із кінним клубом, він ремонтує автівки. Чоловік – один із трьох волонтерів з Кропивницького, які рятували цих тварин. Дорога, розповідає, була нелегкою й небезпечною. Зокрема, зламалася автівка, якою везли коней. На щастя, на допомогу прийшли харківські рятувальники.

Волонтер

Стан у тварин, звісно, був жахливий – горбаті, побиті уламками, покусані комахами.

Хвора тварина

Траввмовані коні

Він розповідає, що, тікаючи від війни, цих тварин покинули господарі. Вони пережили окупацію та обстріли, тож нині травмовані та хворі. Евакуювали їх під звуки вибухів, оминаючи заміновані території. Про коней та поні, яких лишили господарі, волонтерам повідомили місцеві активістки – дві дівчини. Тож у співпраці з владою та військовими ті вирушили їх рятувати. Рятувальна операція тривала три дні. Безхатьки боялися звуків вибухів і розбіглися чималою територією громади.

Білий кінь

Тут є великі і малі коні, є навіть вагітні. Велика територія була – до 15 кілометрів в радіусі від населеного пункту, вони були абсолютно в різних куточках. У них є видимі ушкодження та різні хвороби.

Карантинна зона

По приїзду в Кропивницький врятованих оглянули ветеринари. У багатьох виявили хвороби легенів, суглобів, копит, зневоднення, вірусні інфекції. Тож нині тварини лікуються й перебувають у карантинній зоні.

Лоша

Волонтери не змогли забрати усіх залишених тварин, бо ті здичавіли й не давалися в руки, були налякані. Сподіваються забрати їх під час наступної поїздки.

Ми бачили там багато мертвих тварин, є ще ті, які потребують евакуації. Залишилися верблюд, бик, п’ять поні, корови. Загалом близько десятка тварин. Це ті, що ми побачили, а насправді їх більше. 

Поні

Нині переселенці трохи освоїлися й звикли до тутешніх людей. Вони з ними контактують і беруть із рук їжу.

Кожен день сюди приходжу, дитина моя ходить сюди в табір дитячий, то йому теж подобаються тварини. Вони вже до людей підходять, не вагаючись, – додає Роман.

Тварина п'є молоко

Коли тварини пройдуть реабілітацію, вони допомагатимуть нашим захисникам у психологічному та фізичному відновленні. За три роки роботи кінного клубу реабілітацію іпотерапією тут пройшли понад дві тисячі військових.

Копитна тварина

Наш реабілітаційний центр існує понад три роки. Від початку роботи ми практикуємо іпотерапію, енімалтерапію. Для військових, ветеранів, членів їхніх родин та дітей з інвалідністю ми робимо це безплатно, – розповів керівник центру Дмитро Попов.

Волонтери закликають людей, які мають тварин, але не можуть їх евакуювати на безпечну територію, звертатися до них за допомогою.

Читайте також: Волонтери з Кропивницького збирають пластикові кришечки та електронні сигарети й перетворюють їх на донати для ЗСУ. Розповідаємо, як це працює


Головне сьогодні