Сьогодні у Кіровоградській області на обліку перебуває понад 82 тисячі внутрішньо переміщених осіб, їм надають підтримку на державному та регіональному рівнях.
Про це під час сьогоднішнього брифінгу повідомив директор департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації Олександр Догаров, передає кореспондентка Точки доступу.
Майже 66 тисяч людей приїхали на територію області після 24 лютого 2022 року. З числа ВПО на Кіровоградщині живуть 38 тисяч людей працездатного віку, понад 18 тисяч дітей, 4 тисячі людей з інвалідністю та 15 тисяч пенсіонерів.
Найбільше людей до нас приїхало з Донецької області – 27 тисяч, з Харківської області – майже 14 тисяч та Херсонської області – близько 8 тисяч, – зазначив Олександр Догаров.
Кіровоградщина приймала евакопотяги з прифронтових територій. У вересні 2024 року на територію області приїхали 697 ВПО.
В області працює штаб з розміщення та вирішення соціально-побутових питань ВПО, які перебувають на території Кіровоградщини. Так, в 31-й громаді створили 76 місць для тимчасового проживання переселенців, які розраховані на 2684 людини. Станом на лютий 2025 року вільними залишаються 500 ліжкомісць.
“12 інтернатних закладів, які знаходяться на території області, також приймали та розміщували ВПО. З початку повномасштабного вторгнення на повне державне утримання до інтернатних закладів направили 610 людей похилого віку та людей з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб. Їм надавали підтримку з державного, обласного та місцевого бюджетів”, – зазначив Олександр Догаров.
Визначені категорії внутрішньо переміщених осіб отримують щомісячну фінансову допомогу, яка передбачена постановою Кабміну:
У 2024 році таку допомогу у Кіровоградській області отримали майже 19,5 тисяч сімей на суму 952 мільйони гривень.
У 2025 році допомогу продовжують виплачувати з державного бюджету, її так само отримують близько 19 тисяч сімей. За січень вже виплатили 68 мільйонів гривень.
Олександр Догаров зазначив, що допомога фінансується в повному обсязі і люди отримують її вчасно та без затримок.
У грудні 2024 Уряд вніс зміни до порядку надання допомоги на проживання ВПО. Тобто якщо допомогу призначили до 28 лютого цього року, то її автоматично продовжать без звернення громадян:
“З 1 березня вона буде виплачуватись ще протягом пів року”, – розповів Олександр Догаров.
У липні 2023 року розпорядженням голови обласної військової адміністрації на Кіровоградщині затвердили регіональну програму підтримки та інтеграції ВПО. Програма розрахована на 3 роки та її основні завдання такі:
Програма також передбачає фінансову підтримку певних категорій ВПО: людей з інвалідністю І та ІІ груп, пенсіонерів, які досягли 80-річного віку.
У 2023 році таку допомогу отримали 2 902 людини на загальну суму 8,7 мільйони гривень з обласного бюджету. У 2024 році 3 333 людини отримали допомогу на 10 мільйонів гривень з обласного бюджету.
За словами Олександра Догарова, громади області також затвердили аналогічні соціальні програми підтримки внутрішньо переміщених осіб. У 2024 році на виплату допомог, утримання місць проживання, харчування дітей ВПО у школах та дитсадках громади спрямували 45 мільйонів гривень. У поточному році фінансовий ресурс на підтримку ВПО у громадах складає близько 70 мільйонів гривень.
Читайте також: В окупації рятувала людей, у Кропивницькому створила центр допомоги: історія херсонки Наталії Голубєвої
Головне сьогодні