Переосмислюють артефакти війни та дають їм нове життя айтівці й художники у Кропивницькому. Вироби продають на інтернет-аукціоні. Виручені кошти направляють на підтримку армії. Це вже третій аукціон, який організували волонтери "Мистецької гільдії". Ексклюзивні лоти з козаками та українськими котиками, представлені цього разу, бачили журналісти Точки доступу.
Просто з поля бою
Українські котики, зайчики-русню вбивайчики та гільза-вишиванка. Ворожі трофеї, що нині перетворилися на витвори мистецтва, волонтерам передають військові. Побачивши результат роботи волонтерів, продовжують співпрацю. Всі ці речі побували на полі бою і мають свою історію, – розповідає співорганізатор проєкту Дмитро Калюжний.
Це Херсонський напрямок, був віджатий в бою у росіян і їм повернутий в своїй формі, це АТ-4, це його застосували при розгромі якогось укріпрайону, це від третього полку.
![Ворожі трофеї](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_0342690.jpg)
Команда художників перетворює ворожі арт-об’єкти на елементи декору. Кожен ексклюзивний і не схожий на інший, – розповідає Катерина Куріпка.
![Айтішниця](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_1203000.jpg)
Це тубус від РСЗВ RAK і нам його передали "Сталеві кордони", цей тубус, снаряд від нього, відпрацював під Кліщіївкою і один із наших художників, Павло Уретій вирішив, що доцільно буде створити на цьому тубусі такого бойового козака. А тут зображені українські котики.
![Козак і котики](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_1223000.jpg)
Мотивація і символізм
На роботах – не просто малюнки, – показує художниця Вікторія Белінська. Кожен штрих продуманий до дрібниць і має свій символізм.
Це шведський тубус РПГ, на ньому зображені класні прототипи наших потужних військових – це зайчики - русню поїдайчики, тут зображені, відповідно, вони, і такі маленькі одноклітинні амеби, відповідно, це – русня. Ще один лот – це гільза-вишиванка, хотілося якось по-новому підійти до оздоблення гільзи, не просто щось намалювати, а зробити щось таке об’ємне, – показує Вікторія свої роботи.
![Тубус](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_0715399.jpg)
![Гільза-вишиванка](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_0735859.jpg)
![Вишиванка](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_1943000.jpg)
Фото лотів волонтери презентують на сайті проєкту та в соцмережах.
![Фото](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_1555000.jpg)
![Фотографування](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_1548730.jpg)
Я як фотограф можу допомогти своєю працею зробити внесок, щоб більше був збір, більше коштів зібрали, тим самим більше допомогли нашим хлопцям, щоб вони наблизили перемогу, – розповідає фотографиня проєкту Аліса Ширшова.
![Фотографиня](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_0504284.jpg)
Єдиний лот, що не пов’язаний з військовий трофеями – абстрактна картина "Журавлі, додому". На чорному тлі – Карпатські гори та силуети птахів.
![Журавлі](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_2157162.jpg)
Це заклик до всіх українців повертатися додому, це нагадування про те, що ми всі їх чекаємо, – пояснює Вікторія Белінська.
Третій аукціон
Це вже третій аукціон ворожих трофеїв, під час попередніх на користь ЗСУ кропивничани виручили понад 600 тисяч гривень.
![Аукціон](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_2034000.jpg)
Наша безтурботна повсякденність є лише завдяки нашим військовим, тому дуже важливо їм дякувати, я хотіла зобразити на цьому тубусі символічно соняшник, що росте з ворога, і відобразила тут вірш, аби підсилити сенс, виразити нашим військовим вдячність і якусь таку мотивацію для сили духу і сказати їм дякую, – говорить художниця Аліна Давиденко Ліндау.
![Художниця](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_1041000.jpg)
![Слава Україні!](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_1519000.jpg)
Нині активісти збирають гроші на квадрокоптер із тепловізором на Куп’янський напрямок, гуму для двох пікапів і дрони-камікадзе на Херсонський.
![Лоти](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_1633000.jpg)
![Палай, вражино](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_1830000.jpg)
![Українські котики](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_1814340.jpg)
![Тризуб](/media/uploads/2023/11/28/2023_11_20_krop_tubusy_na_aukcionmp4_snapshot_2039165.jpg)
![Мистецька гільдія](/media/uploads/2023/11/28/img_3338.jpg)
Переглянути лоти та взяти участь в аукціоні можна у Телеграм-каналі проєкту.
Або ж у спільноті в Інстаграм.
Читайте також: Про силу жити далі: арт-проєкт для дружин полеглих воїнів реалізують у Кропивницькому (ФОТО)