12 тисяч пиріжків та ще 12 тонн вареників виготовили у навчально-реабілітаційному центрі у Кропивницькому. Колектив закладу допомагає армії вже другий рік. Наїдки передавали воїнам на Донецький та Харківський напрямки. Кажуть, їжі захисникам вистачає, але від домашнього не відмовляються. Пиріжки, зроблені з любов’ю, куштували журналісти Точки доступу.
Смак дитинства
Домашні пиріжки, як в дитинстві бабусині, для наших захисників, – показують господині рум’яні смаколики.
![Смаколики](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_2140000.jpg)
Із капустою, картоплею, яблуками, яйцем та зеленню – пиріжки вони роблять на всі смаки. Збираються після роботи кілька разів на тиждень. Працювали і під час канікул, і у вихідні. Для наших оборонців працюють з повною віддачею.
![Волонтерська спільнота](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_1817000_LrWrBmO.jpg)
Почали із того, що годували тероборону, коли, на початку повномасштабного вторгнення цей процес ще не був відлагоджений. Над тістом, сміються жінки, чаклують – таке воно пишне й браве.
Все, що необхідно, поклали, замісили, рецепт вдосконалювали – з одного одне взяли, з іншого – інше, так він в нас і вийшов. Головне, щоб були хороші дріжджі, а до того ж – вкладаєш всю душу. Сюди приходиш його місити – руки-ноги трусяться, щоб вдалося, щоб підійшло, ну як тісто, – говорить Олена Данильченко.
![Тісто](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_0747940.jpg)
У багатьох на передовій рідні
У багатьох із волонтерів – рідні на фронті. Це волонтерів додатково мотивує. У Ольги Савченко країну боронить племінник.
Ніхто нас працювати не змушує, це наша особиста ініціатива. Ми також хочемо допомагати і бути корисними. Робимо це у вільний час, от я відпрацювала зміну і залишаюся тут, бо хочу допомогти. В кожного з присутніх є людина, яка захисщає нас. Мій племінник зараз під Херсоном і йому 30 років. Ми всі дуже переживаємо за нього, але сподіваємося, що він повернеться, жениться, прийде з дівчиною і ще й з якоюсь тваринкою, врятує її там, ми його так чекаємо, – додає Ольга Савченко.
![Волонтерка](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_0955561.jpg)
Усі однакові – волонтери
Над пиріжками чаклує чи не весь колектив. Попри вік і посади – усі однакові – волонтери, – каже Валентина Фундова.
У нас є і сторож, і двірник, і прибиральниця, і помічник вихователя, і вихователь, і дефектолог, і вчитель, який викладає будь-який з предметів, але ми всі однакові, бо працюємо на загальну справу. І продовжуємо працювати, тому що все-таки запит на це є, хай хлопці й дівчата смачно їдять, мають сили і ми за них молимося, що перемога була за нами і вона обов'язково буде!
![Директорка](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_0434828.jpg)
Директорка додає, що у закладі навчаються дітки з особливими освітніми потребами, колектив викладається наповну, працюючи з ними, але ніхто не скаржиться на втому, коли приходить працювати на волонтерську кухню.
![Волонтерство](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_2142000.jpg)
Головне правило – приходити на роботу у гарному настрої, – зазначає Ірина Вовк. Так і працювати легше, і пиріжки виходять смачнішими.
![Допомога фронту](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_1018079.jpg)
Така позитивна атмосфера допомагає нам і, я думаю, вона допомагає солдатам. Тому що ми це вкладаємо в нашу роботу і, вневнена, їм передається, вони це відчувають, коли куштують наші пиріжки.
![Пиріжки](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_1021534.jpg)
Тетяна Городецька розповідає, що найбільше захисникам смакують пиріжки з капустою та картоплею. Цього разу роблять із капустою.
Капусту смажимо, потім охолоджуємо, розкладаємо у кульки з тіста – і от тобі пиріжок.
![Капуста](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_1704000.jpg)
Одна пательня пиріжків смажиться близько п'яти хвилин, працюють на кухні, поки не закінчиться тісто, – додає Наталія Горбатюк.
![Домашня їжа](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_1337314.jpg)
З вірою в перемогу
Від початку повномасштабного вторгнення у закладі виготовили 12 тисяч пиріжків та 12 тонн вареників. Аби довезти їх на позиції, готові смаколики попередньо заморожують, – показує волонтер "КропХабу" Олександр Кришко.
Отак воно в такі коробки фасується, термоупаковку, і оця термоупаковка три-чотири дні тримає температуру і заморожені вони їдуть аж на передок, там просто розігріли і можна їсти. Є можливість розігріти – розігріли – немає можливості – просто розмерзлося і воно таке, що можна споживати.
![КропХаб](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_0114000.jpg)
![Заморожені пиріжки](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_0040000.jpg)
Наїдки, зроблені з любов’ю, передавали воїнам на Донецький та Харківський напрямки. Їжі захисникам вистачає, але від домашнього не відмовляються, – додає він.
Ну, воно ж домашнє, руками зроблене – само собою, що всі хлопці щасливі, що таке їм привозять смачненьке.
![Волонтерська кухня](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_1443801.jpg)
Господині радіють, що теж чули лише позитивні відгуки.
Дякують, говорять, що їм дуже приємно, що робимо цю добру справу. Ми й справді робимо це від щирого серця, працюємо заждя перемоги, – каже Анастасія Дащенко.
![Допомога фронту](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_1254438.jpg)
![Пательня](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_1339617_jftJMj3.jpg)
Найголовніший інгредієнт наших пиріжків – це любов і віра в перемогу, – продовжує Світлана Слюсарева.
![Волонтерський гурт](/media/uploads/2023/11/30/2023_11_27_krop_pyrigkymp4_snapshot_1555000.jpg)
Читайте також: "Журавлі, додому" та українські котики: у Кропивницькому проводять благодійний аукціон (ФОТО)