Зустрічі в теплих кольорах. У Кропивницькому рідні полеглих воїнів об’єдналися у спільноту. Спільне горе згуртувало родини. Разом вони допомагають армії, проводять патріотичні заходи та вчаться жити у новій для себе реальності. На занятті з живопису, що через тривогу провели в укритті обласної бібліотеки ім. Дмитра Чижевського, побували журналісти Точки доступу.

Зустрічі людей, які розуміють втрату 

Я нещодавно знайшла. Це мами з татом фото, мамі не дуже подобається ця фотка, але я її навіть малювала, це 18-й рік. Ми їздили в Київ на конференцію церковну і там заходили у кафе, де я сфотографувала батьків.

Фото родини військового

Єлизавета показує світлини загиблого батька. Андрій Єршов був церковним пастором, та прийняв рішення боронити країну.

Військовий

Рік тому захисник отримав смертельне поранення під час мінометного обстрілу на Донеччині. Пережити горе, розповідає дівчина, допомагають зустрічі з людьми, які розуміють, що таке втрата.

Допомагав і кулеметнику, і зв’язківцем був, в нього був позивний Капелан, але його називали Святим. Через творчість можна взагалі побачити стан людини, те, що вона робить, може передати її почуття. Це дуже допомагає відволіктися, виразити, виплеснути всі емоції, щоб стало легше.

Донька героя

Дружина військового Андрія Гершкула Катерина Тарасенко та двоє їхніх донечок прийшли на зустріч вперше.

Сім'я героя

Минулого року на Луганщині танкіст отримав травми, несумісні з життям.

Воїн-захисник

Дружина загиблого

Нас запросили, ми одразу погодилися, тому що любимо малювати. Дома також фарбуємо картини по номерах. Це відволікає, мабуть, від цього життя.

Норвежці вболівають за Україну 

Кошти на придбання матеріалів для майстеркласу передали норвежці, – розповідає членкиня спілки українців у Бергені Юлія Єрохіна Кнутсен. Вона розповідає, що норвежці дуже підтримують українців і бажають, аби війна закінчилася якомога скоріше. 

Допомога Норвегії

Я як уродженка Кропивницького вирішила, що ми маємо допомогти нашим діткам, тому що зараз дуже багато і військових з Кропивницького виконують свій обов’язок – служать, і багато з них не повернулися, дітки залишилися.

Рідні українських захисників

Хто, якщо не ми?!

"Зустрічі в теплих кольорах" для рідних загиблих воїнів у Кропивницькому проводять із часів АТО. Ініціювала реабілітаційні заходи дружина полеглого підполковника Володимира Степанка Олена Степанок. У 2015-му році воїн загинув під час виконання бойового завдання під Дебальцевим.

Полеглий підполковник

Це можуть бути і майстер-класи, це можуть бути і арттерапія, різні активності. Це також і екскурсії, от нещодавно в нас така була цікава активність – ми ліпили патріотичні вареники жовтого і синього кольорів, які передавали в місцевий госпіталь.

Дружина загиблого воїна

А п’ять років тому рідні загиблих вже офіційно об’єдналися у громадську організацію "Єдина родина Кропивниччини".

Якщо не ми, то хто? І ось таким чином ми об’єдналися, щоб допомагати одне одному відпочивати, проводити меморіальні заходи, також ми разом виїжджаємо у невеличкі подорожі. Багато у нас і таких заходів, що спрямовані на психологічну реабілітацію, арттерапію саме членів родин загиблих, – розповідає керівниця об’єднання Олена Степанок.

Людмила Павленко малює львівські вулички.

Матір полеглого воїна

Її син Федір Романов загинув під час виходу з Іловайського котла, коли повернувся рятувати 18-річного побратима.

Захисник України

Інколи хочеться пакати, інколи хочеться сміятися, але поговоримо-виговоримося і стає легше. Тому і тримаємося так разом, підтримуємо одне одного. Приходимо, спілкуємося, тому що це – наше.

Заняття з живопису для рідних українських захисників провели у бібліотеці імені Дмитра Чижевського у Кропивницькому.

Заняття з арттерапії

Завідувачка мистецьким відділом Світлана Ушакова розповідає, що нині працюють із об’єднанням більш активно. Адже людям потрібна підтримка – емоційна, психологічна, інформаційна. До прикладу, до зустрічей доєднуються дві психологині.

Це не у лікарню чи ще куди-небудь. Тут матері, дружини та діти військових почуваються більш комфортно.

Мистецький відділ

Нині в об’єднанні – 83 члени з родин загиблих захисників, родом із Кіровоградщини.

Читайте також: Як внутрішньо переміщені особи можуть отримати безкоштовну юридичну та психологічну допомогу на Кіровоградщині

Фото авторки, світлина Андрія Гершкула – міської ради Кропивницького


Головне сьогодні