Новий рік – одне з найпопулярніших календарних свят. Ялинка, шампанське, мандаринки, святковий стіл з класичним "Олів'є" та подарунки – ось із чим здебільшого асоціюється у нас зустріч Нового року. Та у кожній родині з роками з’являються власні традиції відзначення цього свята.
Про традиції зустрічі Нового року в родинах відомих жителів Кропивницького розповідає Точка доступу.
Олександр Горбунов, наpодний депутат Укpаїни VIII скликання:
Новий рік я завжди святкую вдома, в колі рідних та близьких мені людей. Це давня традиція, якій я не буду зраджувати і цього року.
Так на святковому столі обов’язково мають бути запалені великі свічки, а в кімнаті розпалений камін. Для мене це є сакральним символом достатку і тепла як в родині, так і в усьому домі.
Щодо страв, то у нас теж є певні традиції, яких ми дотримуємось. У новорічну ніч на святковому столі обов’язково – запечена індичка, гарнір, та салати, серед яких, звісно, "Олів’є". Хоча я людина, яка дуже рідко вживає алкоголь, в новорічну ніч на столі має бути коньяк. Я завжди наполягаю на тому, що не потрібно готувати багато страв, а краще все-таки приділити більше уваги спілкуванню.
Я вірю в дива. Щороку новорічної ночі загадую бажання і буду робити це, зустрічаючи 2020 рік. Упевнений: думки матеріалізуються, а мрії здійснюються.
Ірина Ткаченко, викладачка, громадська діячка:
Для мене Новоріччя – це родинне свято, без гучних гулянь. Це час удома з дітьми та рідними. Коли у сім'ї троє дітей, то віра у новорічне диво посилюється втроє! Для нас це час для планування наступного року, а також складання подяки року, що минає, за всі хороші події, зустрічі, здобутки, подарунки, поїздки. Зустрічати Новий рік у власному будинку – це справжнє щастя, про яке ми мріяли щороку у відомчій квартирці у гуртожитку.
Андрій Балонь, голова Кіровоградської ОДА
Завжди святкую Новий рік із родиною. Уже кілька років поспіль відзначаємо це свято в різних містах України. Де будемо цього разу, ще вирішуємо.
Особливих традицій на Новий рік не маю. У моєму житті вони більше пов'язані з різдвяними святами.
Щодо питання про дива маю таку думку: якщо вважати, що все в житті стається невипадково, то кожну подію, кожну зустріч та й зрештою все, що створене Богом, можна вважати чудом. І я вірю в це.
Напередодні новорічних і різдвяних свят хочу побажати всім миру, внутрішнього спокою та щастя. А ще зичу, щоб люди були добрішими та милосерднішими один до одного.
Олена Шворак, журналістка:
Новий рік ми завжди святкуємо вдома і, як правило, у колі сім'ї. Ставимо велику живу ялинку, яку купуємо на ярмарку у лісівників. Власне Новий рік зустрічаємо, як і більшість українців, – дивимось новорічне привітання Президента, а потім п'ємо шампанське.
Уже 16 років в останню хвилину року, що минає, загадую одне єдине бажання. Яке – не скажу, але Всесвіт його здійснює.
Щодо страв, то раніше готували багато, а потім тиждень доїдали всі ті салати. Тепер намагаємось не зловживати, принаймні їжею. Але завжди є "Олів'є", бо це улюблений салат старшої доньки; оселедець, бо я без нього жити не можу; якийсь "дизайнерський" салат від чоловіка (він любить експериментувати); картопля-пюре, бефстроганов по-білоруськи, може, ще бутерброди із червоною ікрою. Ну і багато фруктів та цукерок.
Людмила Романів, головна лікарка міського пологового будинку:
Ми завжди всією сім’єю готуємося до святкування Нового року. Це сімейне свято, і ми ніколи за все життя в новорічну ніч не виходили за межі будинку. Але інколи буває так, що я святкую окремо від сім’ї – в пологовому будинку.
У новорічну ніч накриваємо стіл, сідаємо та проводжаємо старий рік, слухаємо вітання Президента та гімн, і потім вже зустрічаємо новий рік.
Раніше, десь 5 років тому, у нас на новорічному столі було все: традиційне "Олів’є", холодець, голубці. Але зараз ми трішки скромніше відзначаємо Новий рік тому, що широко відзначаємо день Різдва Христового і за григоріанським, і за юліанським календарем.
Я деякий час жила на заході України, там Нового року не відзначають, навіть ялинку ставлять на Різдво. Тому мене так привчили, що Новий рік – це етап життя, перегорнутий календар. Але, приїхавши знову сюди, на батьківщину, повернулася до святкування Нового року. Всі святкують – то й ми святкуємо.
Я завжди вірю в дива, бо інколи в житті були такі моменти, коли я навіть не сподівалася на якесь диво, але воно траплялося. Ніколи не загадую бажань – єдине, що прошу у Господа, – це здоров’я для себе та своєї родини. Дива трапляються, і я в них вірю!
Точка доступу вітає своїх читачів з прийдешніми святами! Нехай Новий рік принесе у ваше життя справжнє диво:)
Читайте також: П'ятірка безпрограшних: які новорічні подарунки можна придбати в Кропивницькому
Читайте також: ТОП-5 нових закладів Кропивницького, що відкрилися в 2019 році (ФОТО)