Обласне комунальне виробниче підприємство "Дніпро – Кіровоград" від 29 грудня 2021 року очолює Олександр Пісний – він обійняв посаду виконуючого обов’язки генерального директора підприємства. До цього майже рік працював тут же заступником генерального директора з економічних питань. Олександр Пісний розповів Точці Доступу про перші кроки на посаді очільника ОКВП "Дніпро – Кіровоград" та своє бачення шляхів до розвитку підприємства.
На сьогоднішній день для мене першочергові завдання – це отримати технічний та фінансовий результат, – розповідає в.о. генерального директора, – встановити бачення динаміки підприємства, його розвитку та отримати той ефект, завдяки якому ми зможемо говорити про зниження тарифу і абонплати.
З цією метою Олександр Пісний видав чотири накази:
1. Наказ "Про зменшення витрат електроенергії"
Цей наказ означає не просто зменшення адміністративних кіловат використання електроенергії, а вжиття комплексу заходів щодо енергозбереження та енергоефективності всього виробничо-господарського процесу систем водопостачання, водовідведення, очисних споруд підприємства.
"Дніпро – Кіровоград" обслуговує значну кількість мереж – лише в Кропивницькому їх 815 кілометрів, плюс від насосної станції першого підйому в Світловодську до резервуару чистої води у Високих Байраках ще 120 кілометрів трубопроводу у дві нитки.
Я аналізував роботу підприємства за останні роки. У 2013 році річний підйом води складав трохи більше 33 мільйонів кубометрів при використанні 32,5 мільйона кіловат електроенергії. За 2021 рік річний підйом склав 23 мільйони кубометрів води при використанні майже 32 мільйонів кіловат електроенергії. Бачимо, що виробництво значно скоротилося, а енергоємність – ні. Звичайно, ці показники були динамічними – з приєднанням Смолінського водопровідно-каналізаційного господарства показники енерговитрат поповзли вгору при подальшому зниженні загальних обсягів реалізації. Однак та картина, яку ми бачимо сьогодні зі стабільно високими витратами електроенергії, є неприпустимою навіть у тих ринкових та тарифних умовах, в які сьогодні поставлені всі водоканали країни. Для з’ясування цієї задачі ми будемо прораховувати й аналізувати ситуацію, щоб знайти оптимальний варіант рішення, адже спочатку повинен бути технічний результат, а вже потім – фінансовий, – зазначив Олександр Пісний.
Допомагати в цьому виконуючому обов’язки генерального директора буде радник, експерт з питань водопостачання та водовідведення Сергій Карелін.
В нашій державі це відома людина, його недаремно називають "людина-водоканал", бо він приймає участь у багатьох внутрішніх та іноземних профільних проєктах, його запрошують до НКРЕКП при формуванні тарифу для його оптимізації. Сергій Карелін обійматиме посаду радника керівника ОКВП "Дніпро – Кіровоград", матиме середню по підприємству зарплату і допомагатиме нам у багатьох проблемних, на мою думку, питаннях, в тому числі й питанні енергоефективності та економії. Я щиро радий, що експерт високого класу працюватиме з нами, тому що часто підприємства витрачають шалені гроші на фаховий аналіз та консультаційні послуги, але не факт, що отримують бажаний ефект, – говорить очільник підприємства.
2. Наказ "Про заходи зі зменшення втрат і витрат води"
У мене дуже багато питань, з яких причин відбуваються надмірні втрати та не обліковані втрати води, – зауважив Олександр Пісний. – Ми повинні провести детальний технічний аудит в цьому питанні, вжити вичерпних заходів і отримати результат у вигляді зменшення втрат та не облікованих втрат питної води та збільшення її реалізації.
Наказ "Про оновлення автопарку"
З самого початку своєї роботи в ОКВП "Дніпро – Кіровоград" я цікавився, в яких умовах та з якою технікою працюють люди, чи є технічний ресурс для ефективної роботи бригад. Я розумію, що це дуже важливо, бо яким би досвідченим не був фахівець, він не зможе зробити той результат без допомоги якісних технічних засобів.
Автомобілі, на яких зараз працюють люди, на думку Олександра Пісного вже давно повинні бути списані – це ГАЗ-53, УРАЛи, ЗІЛи 60-90-х років випуску. До них вже всі звикли і вони ще якось працюють, але в подальшому така картина є неприпустимою.
Я запланував придбання для Кропивницького водопровідно-каналізаційного автомобіля Renaught Master, який буде закріплений за аварійними бригадами. Я зустрічався з колективом, спілкувався із людьми і цікавився, чи витримає нове авто необхідне навантаження. Звичайно, робітники цікавилися, як в новому автомобілі користуватися важким інструментом чи сушити одяг, як зараз – біля "буржуйок". Ми обов’язково врахуємо всі потреби і побажання людей.
Згідно договору з автосалоном Renaught поставка цього автомобіля очікується у червні-липні. Вартість – 1,7 мільйона гривень вже у повній комплектації. Автомобіль буде придбаний за позабюджетні кошти підприємства.
Я вважаю, що це невелика ціна, бо в інших областях, я цікавився, подібні машини обходилися від 2,5 до 5 мільйонів гривень. Однак новий та сучасний транспорт – це оперативність та зручність ліквідації аварій на мережах підприємства. Нам потрібні також асенізаційні машини, екскаватори та інша необхідна техніка, яка на сьогодні або є в недостатній кількості, або не відповідає вимогам. Тому я планую і в подальшому проводити заходи з модернізації автопарку для стабільної роботи підприємства, – акцентував в.о. гендиректора.
Наказ "Про кадрову оптимізацію"
Одразу хочу зазначити, що я мова не йде про ліквідацію чи скорочення штатних одиниць, – говорить Олександр Пісний. – Потрібно привести до ладу штатний розпис, щоб служби не дублювали одна одну. Їх потрібно укрупнити, я вважаю. Наприклад, замість трьох служб зробити одну із двома відділами і відповідними окладами. Ніхто не говорить про те, що якась служба чи відділ зайві – роботи багато і працювати має бути кому. А можливо й не буде ніякої оптимізації і все залишиться, як є, але я повинен побачити загальну картину і впевнитися, що дійсно структура логічна і всі на своїх місцях.
Ці накази для мене означають початок шляху до мети – позитивного результату для всіх – і працівників підприємства, і споживачів. Я не звик кидати слів на вітер, я люблю отримувати задоволення від результатів своєї діяльності. Ну а коли виходжу зі свого кабінету – стаю таким же споживачем, як і всі люди. Тому маю ціль – зробити діяльність ОКВП "Дніпро – Кіровоград" максимально ефективною, стабільною та прогресивною.
Біографічна довідка.
Олександр Олександрович Пісний народився 6 січня 1981 року в селі Підлісне Олександрівського району на Кіровоградщині. У 2003 році закінчив Академію державної податкової служби України за спеціальністю правоохоронна діяльність, має звання полковника податкової міліції. З 1998 року перебував на різних посадах у податковій міліції, на керівних посадах – з 2006 року. Останнє місце роботи перед ОКВП "Дніпро – Кіровоград" – перший заступник начальника оперативного управління Головного управління державної фіскальної служби у Кіровоградській області (з 2017 по 2020 рік).
Читайте також: Від студентів до пенсіонерів: куди і чому їдуть на заробітки жителі Кіровоградщини