Кропивницькі депутати звернулися до Президента та Кабміну щодо недопущення підвищення тарифів

  • Олександра Ільченко
  • watch_later 2 лютого 2021, 12:00

Депутати Кропивницької міської ради підготували звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів на електроенергію, природний газ та інші комунальні послуги для населення, повідомляє Точка доступу.

Відповідний проєкт рішення оголосила сьогодні, 2 лютого, під час засідання другої сесії Кропивницької міської ради восьмого скликання директорка департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Ніна Рахуба.

"Підняття тарифів для населення – не той шлях, яким би мав йти український уряд. Ситуація, що склалась в енергетичній сфері, вже спровокувала соціальний вибух, який призвів до масового перекриття доріг, інших акцій протесту, резонансних публікацій в соціальних мережах. 

Для початку необхідно ліквідувати корумпованість, непрозорість та неефективність в енергетичній галузі України, провести реальні реформи", - йдеться у зверненні.

Зокрема, депутати просять:

  • ухвалити рішення про спрямування на потреби населення газу українського видобутку із наших підземних сховищ за ціною його закупки, що дозволить зменшити тарифи;
  • посилити заходи реального соціального захисту населення в умовах стрімкого зростання цін на природний газ;
  • вжити відповідних заходів щодо зниження тарифів на електроенергію;
  • повернути механізми нарахування субсидій, які діяли в 2018 році.

Про результати розгляду звернення просимо проінформувати депутатів Кропивницької міської ради, - йдеться у зверненні.

Міський голова Андрій Райкович повідомив, що в разі, якщо аргументи міста не врахують, то в місті може зникнути бюджет розвитку. Механізмів коригування тарифів на тепло у міста немає, бо відповідний закон, який прийняли 3 грудня 2020 року, не підписаний.

Якщо держава не знайде компенсаторів, то ми повинні будемо покривати витрати на газ для теплогенеруючого підприємства з бюджету розвитку нашого міста. Інакше "Нафтогаз" введе відповідні санкції і ми не зможемо реконструювати нашу систему теплопостачання. Загальні збитки станом на зараз – 160 мільйонів гривень. Це половина бюджету розвитку. Про який розвиток інфраструктури, освіти, медицини, про який ремонт дахів і дворів ми в такій ситуації можемо говорити? - обурився міський голова.

Андрій Райкович зазначив, що тільки в січні бюджет міста недоотримав 30 мільйонів гривень. 

Не покриємо збитки – не отримаємо газ наступного року. Будемо жити не з бюджетом розвитку, а з бюджетом виживання.

Андрій Райкович висловив сподівання, що Уряд дослухається до громади і знайде правильний вихід, аби не допустити кризи в територіальних громадах.

Нагадаємо, у Кропивницькому люди тричі протестували проти підвищення тарифів.

Раніше, 26 січня, депутати Кіpовогpадської обласної pади напpавили до Пpезидента, Уpяду та Веpховної Pади України звеpнення щодо зниження таpифів на газ, тепло, електpоенеpгію та воду.

Читайте також: Тарифи на комуналку: які послуги подорожчали з 1 січня на Кіровоградщині