На державному підприємстві СхідГЗК планують підвищити зарплати працівникам, врегулювати борги та змінити модель управління. Про це повідомили на Урядовому порталі, передає видання “Доступ. Медіа”. У Кіровоградській області розташовані три уранові шахти підприємства — Новокостянтинівська, Інгульська та Смолінська, діяльність якої призупинена.

За словами першого віцепрем’єр-міністра – міністра енергетики Дениса Шмигаля, розвиток підприємства є важливим для стабільної роботи енергосистеми країни.

“СхідГЗК” входить до десятки найбільших виробників уранового концентрату у світі та забезпечує до 40% потреб українських атомних електростанцій.

Підвищення зарплат і виплата боргів

Цього тижня очільник Міненерго провів робочу нараду з керівництвом ДП "СхідГЗК" за участю народних депутатів України з профільного комітету, керівництва профспілкових організацій, ОВА, керівництва НАЕК "Енергоатом", ФДМУ та АТ "Сумихімпром". Сторони домовилися підвищити заробітну плату робітникам і майстрам підприємства на 20% — вже з червня.

Також обговорили необхідність погасити заборгованість із зарплати.

“Збереження виробничого колективу та розвиток підприємства є питанням національної безпеки”, — каже Денис Шмигаль.

Об’єднання з “Енергоатомом”

За словами Дениса Шмигаля, наступним етапом розвитку для “СхідГЗК” визначили приєднання підприємства до НАЕК “Енергоатом”, як частини вертикально інтегрованого холдингу.

Йдеться про об’єднання повного циклу — від видобутку урану до виробництва електроенергії на атомних станціях.

Крім того, учасники обговорили можливість розвитку сірчаного виробництва в Україні та підготовку довгострокового договору про співпрацю з одним із вітчизняних виробників.

“Атомна енергетика є основою української енергетичної архітектури. Тому модернізація та залучення інвестицій в ці підприємства – це питання стійкості та енергетичної безпеки України”, – повідомив Денис Шмигаль.

Корпоратизація підприємства

Уряд уже схвалив та направив до парламенту законопроєкт щодо корпоратизацію підприємства. Йдеться про трансформацію “СхідГЗК” в акціонерне товариство.

100% акцій залишатимуться у державній власності. Також документ передбачає мораторій на банкрутство та примусове стягнення майна підприємства.

Читайте також: Кіровоградщина: новим гендиректором “СхідГЗК” призначили Олексія Гладкого

Фото: Фейсбук-сторінка Дениса Шмигаля

Наша спільнота

Запрошуємо вас стати частиною нашої спільноти та бути
причетними до змін у місті.
Після оформлення підписки ми надішлемо вам лист із детальною інформацією.

Долучайтеся до змін у місті, які вже відбуваються!