Машини, безпілотники, РЕБи, термінали Starlink, турнікети, вогнегасники, сітки, ліки, смаколики – це далеко не повний перелік запитів, що отримують волонтери "КропХабу" від захисників. Закрити потреби намагаються в найкоротші строки, хоча, зізнаються, збирати допомогу важче з кожним роком. Про благодійні акції, актуальні потреби та напрямки допомоги, читайте у матеріалі Точки доступу.

"Зігрій захисника"

Акцію "Зігрій захисника", що передбачає виготовлення буржуйок і турбопічок волонтери почали в 22-му. Як розповідає Олександр Кришко, одразу домовилися з кількома зварювальниками, щоб робити це вдома та на підприємствах. Почали співпрацювати з училищами, де навчають електрогазозварювальників. За перший рік виготовили понад пів сотні буржуйок для обігріву і турбопічок для приготування їжі. Приблизно таку ж кількість передали на фронт і минулоріч.

волонтер

Готуються і до цієї зими. Зокрема, є домовленості з учбовими закладами у Малій Висці та Кропивницькому. Для цього потрібні матеріали, тож доводиться оголошувати збори. Допомагають із придбанням сировини, зокрема, "Творчі волонтери". Здебільшого намагаються підтримати захисників родом з Кіровоградщини, але не відмовляють й іншим.

Для виготовлення пічок постійно збирають:

  • газові балони, ресивери, бойлери,
  • арматуру, кутовий метал,
  • листовий метал товщиною від 3 мм,
  • електроди, болти, гайки, круги відрізні,
  • прути металеві,
  • профільні та круглі труби.

Матеріали можна привезти у "КропХаб" або ж зв’яжіться з волонтерами – вони приїдуть самі.

За додатковою інформацією звертайтеся:

  •  +38 067 695 17 22 (Олександр),
  •  +38 099 311 14 12 (Олег).

Якщо можете підтримати фінансово закупівлю матеріалів – ось банка збору https://send.monobank.ua/jar/Rnbp4tZh5

Номери карток:

  • Карта Monobank: 5375 4112 2228 9220,
  • КартаПриват: 5168 7450 2234 8665.

буржуйки

"Творчі волонтери"

"Творчі волонтери" з 30 березня 22-го року зібрали у форматі вуличних виступів понад чотири мільйони гривень. На ці гроші закуповують речі, зазначені в офіційних запитах від військових підрозділів. Серед останніх – прохання про придбання генераторів, павербанків, рацій тощо.

Творчі волонтери

За словами Євгена Жердія, за цей час до руху "Творчі волонтери" доєдналися понад півтори тисячі танцівників, 300 співаків і музикантів. Зокрема, оркестр третього полку спецпризначення та міський професійний духовий оркестр. Кістяк ініціативи – близько 15 людей. У дощ, сніг і під палючим сонцем вони виходять на вулиці з концертами.

волонтер КропХаб

"Вулик"

До співпраці волонтери "КропХабу" залучають небайдужих жителів області, підприємців та інші волонтерські організації. Олена Горобець реалізує проєкт "Вулик".

волонтерка

За час повномасштабної війни активісти отримали зо три мільйони донатів. "Бджілки" шиють одяг для захисників. Влітку – майки, футболки, панами, тонкі шапки-підшоломники, москітні сітки. Взимку – термобілизну. А саме: фліски, костюми, балаклави, шапки. За тиждень орієнтовно – кілька сотень одиниць футболок або термобілизни. Здебільшого у колективі жінки поважного віку. Тканина, зазначає пані Олена, потрібна постійно, тож збори не закриваються.

шиття

Волонтерська кухня

Від початку повномасштабної війни, додає Олександр Кришко, працювала і кухня по виготовленню пиріжків та вареників. В цьому напрямку з "КропХабом" співпрацював навчально-реабілітаційний центр. Через ремонт колектив призупинив роботу, але нині відновлює діяльність і збирає продукти – цибулю, картоплю, олію тощо. Готову продукцію господині фасують, заморожують і відправляють в термоупаковці на фронт.

прапор

Відзначив волонтер і "Калмазівських павучків". Це спільнота села Калмазове Вільшанської громади. Місцеві готують для української армії тушкованку, каші з м’ясом, енергетичні батончики та кілометрами плетуть сітки. У цьому їм допомагають і жителі навколишніх населених пунктів.

Лілія Місюня розповіла, що курує виготовлення енергетичних батончиків і лікувальних смаколиків для бійців: лимонно-медово-імбирної суміші. Особливо вона актуальна восени і взимку, адже зміцнює імунітет. Волонтери звертається до містян, і вони, каже пані Лілія, відгукуються – приносять мед, лимони, імбир, горіхи, сухофрукти, донатять. Горіхи у пакетиках і мед приносили навіть старенькі бабусі.

Цю роботу нині виконують працівники центру реабілітації та батьки вихованців закладу – дітей з інвалідністю.

Завжди актуально

Оксана Аветисян зазначає, що завжди актуальні маскувальні сітки, ліки, у волонтерів є навіть акція "Допоможи бойовому медику". Завжди можна приносити у "КропХаб" енергетичні батончики й каву у стіках, вологі серветки.  

маскувальні сітки

Інеса Колпак говорить, що нині активісти збирають гроші на:

  • антитепловізійні накидки для бійців, які маскують від тепловізора,
  • РЕБи,
  • EcoFlow,
  • термінали Starlink,
  • турнікети,
  • вогнегасники для танкісті,
  • та інші корисні речі, що рятують життя наших захисників і захисниць.

волонтерський хаб

Приносити допомогу можна просто у "КропХаб". У соцмережах активісти пишуть про актуальні збори та потреби.

Перерахувати донати на армію можна за реквізитами волонтерського фонду:

Міжнародний благодійний фонд "СМАЙЛ"

IBAN UA 59 322001 00000 2902 4998 0008 00


Ця стаття стала можливою за підтримки програми підтримки “Голоси України”, що реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і є частиною Ініціативи Ганни Арендт. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.


Читайте також: Жовтий бус та черепаха-талісман. Як водій-волонтер із Кропивницького возить допомогу на фронт (ФОТО)

Фото Олександра Козловського

 


Головне сьогодні