Подвійне свято: на Кіровоградщині до Дня Незалежності відкрили парк європейського зразка (ФОТО)

  • Олена Данова-Белінська
  • watch_later 25 серпня 2017, 17:30

  • visibility 3190 переглядів

У Новомиргороді День Незалежності вже другий рік поспіль відзначають з неабияким розмахом: до цієї дати приурочують введення в експлуатацію об᾿єктів міської інфраструктури.

У 2016 році таким стала оновлена центральна площа. Тоді генеральним спонсором ініційованих міською радою змін виступила компанія «Велта», яка вклала в реконструкцію 1,6 мільйона гривень. Підтримали благодійну ініціативу СТОВ «Агролан» та ПСП «Бирзулове».

Цього року до головного державного свята у Новомиргороді ввели в експлуатацію першу чергу центрального парку. Площа реконструйованої території – 1,4 га. Раніше значна частина цього парку була пустирем у центрі міста.

Як створювався подарунок

Щоб створити тут місце відпочинку, знадобилося 6 місяців будівельних робіт та понад 3,5 млн. гривень. Компанія «Велта» вклала у парк більше 2,2 млн. гривень, агрохолдинг Сергія Тарасова, ПСП «Бирзулове», СТОВ «Агролан» – разом більше 730 тис. гривень, бюджет міста – 600 тис. гривень.

Величезний обсяг робіт провели професіонали та місцеві комунальними, втім, і звичайні городяни на заклик міського голови Ігоря Забажана прийшли перед святом, щоб попрацювати у парку протягом двох днів – жартували, що провели «суботник» та «недільник».

Основою дизайну зони відпочинку став лаконізм та функціональність, проте парк насичений інноваційними елементами: пінним фонтаном, роледромом, геопластикою (пагорби, вкриті травою, з маленькими тунелями), дитячим еко-майданчиком. Задіяно три види освітлення, доріжки вимощені плиткою та залишені в старих межах для комфорту пересування. Для того, щоб озеленити простір, було висаджено 101 дерево та 758 кущів, у тому числі незвичні для нашої географічної зони червонолисті клени, лаванда та золотиста спірея.

Парк виглядає вражаюче вже зараз, проте за кілька років, коли рослини підростуть і створиться більш затишне середовище, ландшафт буде значно кращим. А от мотузяні атракціони та новостворені пагорби діти оцінили вже зараз – повз «зірочку», «павучка» та «ятері», як їх встигли охрестити місцеві жителі, жодна дитина просто так пройти не може.

У нас такого ніколи не було, – ділиться враженнями мама трьох дітей, дружина учасника АТО Тамара Васильчик. – Я своїх дітей звідси зняти не можу. І це ж не просто гойдалки, тут діти й розвиваються. Нам тут подобається все! Аби тільки старші не зіпсували те, що зараз радує дітей. Бажаю творцям цього парку натхнення на подальшу розбудову і парку, і міста.

Тамара Васильчик

Читайте також: Компанію «Велта» нагородили почесною відзнакою «Честь і слава Кіровоградщини» (ФОТО)

Дуже приємно, що дійсність для Новомиргорода ось так змінюється, – коментує колишній шахтар, а нині пенсіонер Василь Деркач. – Все зроблено з великим смаком. Приходиш сюди, дивишся, як змінюється парк – і хочеться жити й жити далі. Ми просимо людей ставитися з пошаною й повагою до того, що тут зроблено. Немає нічого кращого за природу, а природу тут творимо ми самі. Велика подяка всім підприємствам, які взяли участь у цьому проекті – ви повертаєте людям віру у те, що вони та їхні потреби не байдужі, що є хтось, готовий про них потурбуватися. А молодь просимо допомогти зробити так, щоб парк у належному стані зберігався якомога довше.

Ще минулого року «Велта» розпочала розбудову міста в рамках соціального договору. Цього року це вже стало трендом і до нас приєдналось ще три великих компанії району. Механізм дуже простий – громада та місцева влада робить запит, і ми спільними зусиллями та бюджетом втілюємо його у життя. Так, сьогодні, ми разом стоїмо у сучасному парку, а це лише перша стадія реконструкції! – зазначив з нагоди цієї події Андрій Ніколаєнко, голова ради директорів компанії «Велта».

А виконавчий директор підприємства Юрій Вольський під час святкування оптимістично заявив:

Для компанії «Велта» стало традицією робити подарунки до Дня Незалежності. Цього року це  – перша черга реконструйованого парку, ми з іншими працівниками соціально відповідального бізнесу зробили – і передаємо його громаді на зберігання. А що буде далі? Наступні свята – наступні подарунки!

«Велта» планує закінчити реконструкцію всієї території парку за найближчі 2-3 роки.

Вміли працювати – вміємо святкувати!

Саме святкування Дня Незалежності у Новомиргороді теж набуває все більшого розмаху. Цього року культурна програма охопила три локації – реконструйовану центральну площу, відкритий парк та стадіон.

На площі відбулися спортивні змагання з крос-фіту, організаторами яких виступив клуб «Myamy Gim» з Черкас. Він у Новомиргород приїжджає уже регулярно, і щоразу презентує нові й нові способи вдосконалювати фізичну форму. Так, цього разу у змаганнях застосовувався трендовий тренажер сучасності – спортивний прилад з петлями TRX.

Після завершення змагань з крос-фіту на площі боролися за звання кращого футболіста – спортсмени грали у «футбольний квадрат»

Завершив блок розваг на площі забіг у вишиванках та частування дітей польовою кашею.

Читайте також: «Велта» на Кіровоградщині видала підручник з хімії для складання ЗНО (ФОТО)

У центральному парку головним дійством стало створення карти мрій. Волонтери всім дітям, що бажали взяти участь у фестивалі «Місто – це родина. Країна – це родина» роздавали папір та канцелярське приладдя для її створення. Одну з цих мрій компанія «Велта» визнає кращою – і втілить у життя.

Чимало дітей присили «айфони». А от миру для України просили майже всі, на жаль, це прагнення мільйонів людей компанія «Велта» реалізувати не може, хоч і підтримує його. Ще одним популярним проханням стали мрії про мандрівки Україною та Європою. І саме одну з них і буде втілено – Дарина Петрова написала не просто про мандрівку. Дівчинка мріє обійняти маму, яка перебуває у Мілані. Саме вона зворушила і представників компанії «Велта», і всіх глядачів, які аплодисментами підтримали вручення сертифікату на здійснення цієї мрії.

І ще одну втілили безпосередньо у той же вечір – дівчинка заповнила шість анкет з проханням про коробку «Рафаелло»! Просто неможливо було проігнорувати таке наполегливе прохання.

Кожен бажаючий у парку міг фотографуватися з мімами та живими статуями. А хто мав натхнення, міг взяти участь у конкурсі на краще селфі. Також діти були в захваті від шоу мильних бульбашок.

Ведучі свята експромтом провели флеш-моб з читання напам᾿ять українських віршів – з᾿ясувалося, що поезію в Новомиргороді цінують і школярі, й ті, хто закінчив школу багато років тому!

Ввечері у парку провели показовий виступ представники Новомиргородської федерації хортингу – хлопці демонстрували різноманітні прийоми і взяли участь у кількох поєдинках з бажаючими – з᾿ясувалося, що й серед глядачів були чоловіки, які знаються на контактних видах спорту. Спокусився шансом вийти на мати навіть ді-джей, який відповідав за озвучування шоу, бо у його натурі успішно вживалися творча особистість та спортсмен-борець!

Читайте також: Кулінарні битви, парад наречених та зірки: Новомиргород відзначив подвійне свято (ФОТО)

Кульмінацією подій у парку став запуск пінного фонтану. Хоч погода була вже не спекотна, все одно чимало юних мешканців міста не змогли втриматися, щоб не торкнутися рукою сяючих струменів, які забили з-під бруківки на центральній алеї парку. Комбінація освітлення й води зробили фонтан неймовірним видовищем.

А завершився вечір заходами на стадіоні, де були проведені батл хорів Новомиргородського району та конкурс на кращий український образ. У якості флеш-мобу глядачі співали Гімн України, а рок-музикант Микола Рубченко разом з українським етно-симфонічним оркестром продемонстрував, що наша культура динамічно розвивається у загальносвітових трендах. Попри глибоку ніч зі стадіону не йшли навіть батьки з маленькими дітками, які спали у візочках – не щодня можна наживо почути, як звучать скрипки, бандури та інші народні інструменти у комбінації з електрогітарою!

Вночі у небо злетіли патріотичні кульки, а програму свята найстійкіші глядачі завершили разом з DJ Melo.

Подібні свята ТОВ ВКФ «Велта» влаштовує у Новомиргороді не вперше. І щоразу місто приймає все більше гостей, які пророкують порівняно невеликому місту майбутнє туристичної перлини не лише Кіровоградщини, але й України загалом. Чи справдяться ці прогнози? Приїжджайте на наступні свята й фестивалі – і зробіть власні висновки!

Довідка. ТОВ Виробничо-комерційна фірма «Велта» – українська компанія, що створена у 2000 році та володіє двома ресурсними активами в Кіровоградській області – Лікарівським та Бирзулівським родовищами. На базі останнього у 2011 році компанією було побудовано гірничо-збагачувальний комплекс з видобутку та переробки ільменітового концентрату. «Велта» веде прозорий та соціально відповідальний бізнес. Загальна кількість створених робочих місць – понад 600.

Читайте також: За ініціативи «Велти» на Кіровоградщині відбувся «Науковий пікнік» (ФОТО)