Сакури, злаки й "одягнені" дерева: на Кіровоградщині створюють парк європейського зразка (ФОТО)

  • Олена Данова-Белінська
  • watch_later 22 березня 2019, 15:50

  • visibility 3170 переглядів

Коли розпочинали першу чергу робіт у центральному парку Новомиргорода, місцеві жителі непокоїлися - обурювалися вирубуванням дерев, дорікали, що машини, які пиляють, корчують, вирівнюють площину, потурбують білочок. Коли розпочалися роботи другої черги, зʼявилися чутки, що парк от-от приватизують чи орендують, він не буде доступним пересічним новомиргородцям. Хіба ж буде хтось вкладати такі великі кошти просто для того, щоб у місті створити свою родзинку?

Авторка проекту, ландшафтна дизайнерка Інна Слюсаренко розповіла Точці доступу про третій етап реконструкції центрального парку.

Вперше у Новомиргороді - сакури й злаки!

Третя черга робіт проходитиме на території з найбільш інтенсивним рухом, - розповідає авторка проекту, ландшафтний дизайнер Інна Слюсаренко. - Протягом дня тут проходять сотні людей, тому ми робимо акцент не на створення споруд, майданчиків, а на красивий краєвид у прогулянковій зоні. Зокрема буде створено алею сакур. Обрали сорти з бурхливим цвітінням. Такі дерева практично не дають плодів, але в період цвітіння буде той самий ВАУ-ефект, заради якого працелюбні японці, для яких сакура є улюбленим деревом, покидають офіси і йдуть у парки отримувати задоволення від спілкування з прекрасним.

Пані Інна розповіла, що існують сорти з червоним листям, проте, найімовірніше, будуть саджати з зеленим. Червонолисті дерева є в іншому секторі парку.

Другим нововеденням стануть посадки міскантусів та інших декоративних злакових. Декоративні злаки здатні до середини літа вирости до метра у висоту. Чимало сортів злаків не втрачають своєї декоративності і восени, і взимку. Красиві та оригінальні китиці, колоски гарно виглядають у будь-яку пору року, подібні насадження є європейським трендом.

До переваг злакових належить їхня витривалість - вони прекрасно ростуть на бідних супіщаних грунтах, які є на території парку, після укорінення не потребують регулярного поливу та й загалом вимагають мінімум догляду.

Стилістичну єдність забезпечать низка рослин, які присутні й в інших зонах - наприклад, ялівці кулеподібних форм.

У цьому секторі будуть також розставлені лавочки, щоб люди могли посидіти, відпочити, розслабитися.

Живий парк - той, де хтось живе!

У парку будуть реалізовані деякі громадські проекти. Наприклад, для того, щоб оживити краєвид, тут треба створити сприятливі умови для життя різних тварин, пташок. Уже зараз учні спеціальної школи-інтернату І-ІІІ ступеня (для дітей з вадами слуху) створюють особливі будиночки для птахів та тварин, а також годівнички. Вони будуть розміщені у парку не навесні, а восени - спеціально для того, щоб їх могло обжити молоде покоління білочок, яке буде шукати собі зимове помешкання.

Другий проект, який ми готуємося втілити разом з дітьми - створення плетеного "одягу" для дерев. У Європі це сьогодні тренд. Чимало дерев, які дають затінок, створюють сприятливі екологічні умови, не мають яскраво вираженого декоративного ефекту. Саме така ситуація складається з акаціями в парку. Але ті дерева, які здорові, повинні рости! Тому ми готуємо проект з прикрашання цих акацій яскравими смугастими "панчохами". Спеціальні нитки будуть придбані за кошти ТОВ ВКФ "Велта" - а приєднатися до роботи зі створення цих прикрас ми запрошуємо різні дитячі колективи. Всі бажаючі одержать "своє" дерево і викрійку панчохи, яка буде гарно на цьому дереві виглядати.

Якби грошей було так само багато, як ідей...

Існує ще четверта черга проекту, яка буде втілена наступного року. Вона включає в себе розширення дитячого майданчику та створення невеликого амфітеатру.

Якщо майданчик у парку є, то гарної сцени в парку немає. Сцена на площі у центрі міста придатна не для всіх вистав. Наприклад, у місті та районі є чимало театральних колективів, але ніде у Новомиргороді на відкритому просторі показати їхні таланти. Та перед нами постав вибір - або доробити реконструкцію зеленої зони, або створити літню сцену, бо обійдеться вона досить дорого. Це буде не просто залитий бетоном майданчик. Передбачене створення закулісного простору, підведення комунікацій, щоб було до чого підключати апаратуру.

Фінансування третьої черги реконструкції парку - традиційно дольове. Міська рада має забезпечити видалення старих аварійних дерев, створення мощених плиткою доріжок, монтаж електричної частини, а також відеоспостереження. Як зазначив міський голова Ігор Забажан, до реконструкції третьої черги парку у 2019 році долучаються меценати з міста Новомиргорода та Новомиргородського району, які вже протягом двох років допомагають розбудовувати паркову зону.

Решту витрат, як і утримання вже реконструйованих території паркової зони, бере на себе ТОВ ВКФ "Велта". Загальна сума, вказана в проектно-кошторисній документації - близько півтора мільйона гривень.

У 2019 році ТОВ ВКФ "Велта", крім інвестицій в реконструкцію зеленої зони, тільки на сервісне обслуговування парку виділила 700 тисяч гривень - 500 тисяч на добрива, зарплати працівникам та 200 тисяч на обладнання - міні-трактор, газонокосарки, пилосос для збору листя, аератор, оприскувач, спецобладнання для розчищення снігу.


Читайте також: "Люди їдять очима": кулінар з Кіровоградщини представлятиме Україну на міжнародних конкурсах

Читайте також: Дівчина з Кіровоградщини виграла конкурс "Ельворті-НМС" і поїде навчатися до Великобританії