Народна хореографія, українська пісня та допомога армії. Благодійний концерт "Танцюємо на дрон" відбувся у Кропивницькому. Організували захід просто неба на Театральній площі. Саме тут, на сцені першого українського професійного театру з’явився народно-сценічний танець. Виступ творчих волонтерів бачили журналісти Точки доступу.

Близько сотні дітей взяли участь у благодійному концерті "Танцюємо на дрон" у Кропивницькому. Ініціатор заходу – народний хореографічний ансамбль "Світанок". Близько 20 років дитячий колектив представляє українську культуру на світовій танцювальній сцені.

Сьогодні ми будемо показувати 13 номерів, у багатьох із них танцюють дівчата,  тож майже у всіх номерах я братиму участь. Наприклад, "Лютянські приказки", "Ми діти твої, Україно", "Враже" – це такий трошки незвичний для нас номер. Потрібно нагадувати, яким є наш український народ, які наші традиції, українську мову і потрібно допомагати нашим ЗСУ, – говорить учасниця ансамблю "Світанок" Ксенія Козіна.

"Світанчата"

Художній керівник "Світанку" Максим Печененко розповідає, що за півтора роки великої війни танцівники провели 14 благодійних концертів у Кропивницькому та поза ним. Десять концертів – у рамках дипломатичного туру Європою. Близько 25 тисяч гривень "світанчата" зібрали для дітей-переселенців, які навчаються у 25-й школі, при якій працює колектив. Допомагали їм придбати сценічні костюми, форму для репетицій та зробити закупи до 1 вересня.

Зо 30 тисяч гривень зібрали у нас у ліцеї "Європейська освіта", там теж проходили концерти. Витратили кошти на потреби батьків наших дітей, які зараз на фронті. Вирішили зробити не в філармонії, не в театрі цей концерт, а на вулиці для того, щоб люди – мешканці Кропивницького – прийшли і подивилися народний танець. Сьогодні дуже багато сучасної хореографії є, а я хочу, щоб люди бачили український танець, щоб люди розуміли, заради чого боряться наші воїни і, звісно, з благодійною метою.

Художній керівник "Світанку"

Викладачка ансамблю "Світанок" Світлана Печененко додає, що під час війни дитячий колектив продовжував працювати. Попри тривоги й репетиції в бомбосховищі, танцівники створювали нові постановки та шили костюми.

Так як ми ансамбль народної хореографії, то танцюємо виключно народні танці. Це такі композиції як "Калинонька", "Оаза життя", "Хай живе надія" та інші. Ми готувалися не дуже довго, тому що щойно повернулися з міста Ужгород, також готуємося до іспитів і між тривогами, на жаль, готувалися до цього концерту. Діти дуже мотивовані, тому що у багатьох родинах є ті, хто безпосередньо служить в ЗСУ. Крім того, якщо це волонтерська допомога, ми як творчі волонтери залюбки допомагаємо в таких проєктах.

Народний танець

Учасниці колективу Злата Чередніченко та Катерина Рябенька радіють, що можуть бути корисними українським захисникам.

Ми знаємо, що ми танцюємо для того, щоб допомогти ЗСУ, для того, щоб швидше вже настала перемога.

Хореографічний колектив

Нашим Збройним Силам зараз дуже зараз важко, а ми таким чином можемо їм допомогти і якось наблизити нас до перемогу.

Народна хореографія

На благодійний концерт завітали рідні та близькі "світанчат", а також небайдужі кропивничани. Пожертву можна було кинути в скриньку, а також відсканувавши к’юар-код.

Благодійність

Допомога армії

Донати на ЗСУ

Благодійність

Дуже важливо підтримувати дух наш, щоб ми бажали скорішої перемоги нашої і чим можемо – допоможемо. Концерт благодійний, щось будемо здавати на дрон, внучка моя виступати сьогодні буде, – говорить кропивничанка Леоніда Козіна.

У рамках концерту танцівники та інші творчі волонтери презентували близько 20 номерів. За пару годин вдалося зібрати понад 21 тисячу гривень. Гроші передадуть волонтерам Krop:hub, а вони, порадившись із військовими, витратять їх за призначенням.

"Танцюємо на дрон"

Світанок

Світанок

Світанок

Світанок

Світанок

Світанок

Світанок

Світанок

Світанок

Світанок

Світанок

Світанок

Читайте також: Іноземці плакали й співали Гімн України: танцівники з Кропивницького показали українське Різдво у Європі (ФОТО)

У публікації використані фото авторки та організаторів 


Головне сьогодні