Зарплату не платять, звільнитися неможливо: на Кіровоградщині мітингують працівники елеватора (ФОТО)

  • Олена Данова-Белінська
  • watch_later 20 лютого 2019, 12:45

  • visibility 3614 переглядів

У Новомиргороді працівники ПрАТ "Новомиргородський елеватор" влаштували мітинг протесту, оскільки їм два місяці не виплачується заробітна плата.

Про це повідомляє кореспондент Точки доступу.

Акція проходила на площі біля райдержадміністрації, тож до мітингарів вийшов керівник апарату Новомиргородської райдержадміністрації Володимир Барвінок, який зазначив, що йому невідомо про проблеми з ПрАТ "Новомиргородський елеватор", та він проявив зацікавленість до ситуації, що склалася.

А ситуація склалася така: керівництво підприємства звільнене, співробітники бухгалтерії також. Рядовий склад працівників не може звільнитися, щоб знайти собі іншу роботу, оскільки їм не повертають трудові книжки й немає в кого вимагати звільнення! Зарплати також не виплачують вже два місяці - причому в опалювальний період.

Коментарі з цього приводу, а також рекомендації щодо подальших дій змогли надати тільки співробітники поліції - на мітингу були присутні і т.в.о.начальника Маловисківського відділу ГУНП Андрій Гудіма, й т.в.о.начальника Новомиргородського відділення Маловисківського відділу Володимир Голіцин.

До поліції надійшли заяви щодо невиплати заробітної плати працівникам Прат "Новомиргородський елеватор", - зазначає Володимир Голіцин. - Відкрито провадження за статтею 175 ККУ - "Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат". До нас зверталися чимало людей, ми нікому не відмовляли і всі заяви прийняли. Втім, керівництво підприємства зараз у розшуку, Генеральна прокуратура відкрила провадження щодо їхньої діяльності і наклала арешт на їхнє майно та рахунки.

Володимир Голіцин зазначає, що поліція не накладала арешт на майно, відповідно не може ні зняти арешт, ні навіть прогнозувати терміни, коли це станеться

Можливо, заяви про невиплату заробітної плати заберуть до Генеральної прокуратури й долучать до основної справи. Майно елеватора взято в іпотеку в "ТАСКОМБАНКУ". Банківські структури зацікавлені в тому, щоб елеватор відновив свою діяльність, адже інакше майно втрачатиме свою цінність. Тому вони докладають всіх зусиль для того, щоб відновити роботу підприємства, незабаром вас знову покличуть на роботу.

Існує також така структура, як Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Поки що їхні представники до Новомиргорода не приїжджали. Можливо, варто написати колективне звернення від працівників до цього агентства, щоб прискорити рух по справі.

Також представники поліції запропонували обрати одну людину, яка б представляла інтереси всіх працівників, оскільки постійно організовуватися всім буде складно, та подати цивільний позов до суду, щоб таким чином відшкодувати матеріальні збитки. Юридичну підтримку по справі може надати місцеве Бюро правової допомоги, втім, і представники Національної поліції пообіцяли всю підтримку, яку вони зможуть надати постраждалим.

ПрАТ "Новомиргородський елеватор" присутній в реєстрі - і його уставний капітал становить 1,2 мільйона гривень, - зазначає присутній на мітингу депутат обласної ради Леонід Орлов. - Цими коштами має бути сплачено боргові зобовʼязання. Існує кінцевий бенефіціар, зареєстрований в офшорі. Україна має міжнародні договори, які дозволять стягнути заборгованість з кінцевого бенефіціара, якщо відсутній правонаступник підприємства.

Нагадаємо, на початку лютого біля ПpАТ "Новомиpгоpодський елеватоp" зібpалися обуpені клієнти, тому що елеватор не повеpтає зеpно, віддане на збеpігання.

Читайте також: У Кропивницькому почали робити ямковий ремонт доріг (ФОТО)

Читайте також: Сьогодні тимчасово обмежать pух центpальною вулицею Кpопивницького

Читайте також: У центрі Кропивницького планують облаштувати "сухий" фонтан

Читайте нас у Telegram та FacebookПідписуйтеся на наші сторінки та будьте в курсі останніх новин.