Літо, море, сонце, пляж… Саме такі слова асоціюються у багатьох людей із літнім відпочинком, які про нього мріють, чи вже планують. 

Сезон відпусток стартував.  

У Кропивницькому рекламні щити майорять оголошеннями про різноманітні пропозиції відпочинку біля моря, по радіо радісні голоси закликають зателефонувати за певними номерами та отримати відпустку своєї мрії, навіть електроопори та під’їзди будинків перетворилися на вішаки для кілограмів макулатури із варіантами проведення літнього дозвілля.

Низка туристичних агентств у Кропивницькому наввипередки пропонують чималий спектр закордонних турів, «гарячих» путівок та організацію відпочинку на «рідних» Чорному та Азовському морях.

Які пропозиції користуються популярністю у кропивницьких туристів? Що можна обрати відповідно до бюджету наших гаманців? Про особливості закордонних турів, відпочинок із дітьми та поради спеціалістів для українських мандрівників – все це з’ясовувала Точка доступу.

Туристичні агентства літній період називають "високим" сезоном. Такий факт підтвердили й менеджерки турагентства "TERRA NOVA" Дар'я Хоменко та Даша Демченко, які наголосили, що найбільше напрямків відкривається саме влітку. Зима більш спокійна - туристи здебільшого обирають відпочинок у Єгипті та інших тропічних й екваторіальних країнах.

#1

Закордонний відпочинок: популярність, бюджет, деякі "примітки"

У турагентстві зазначають, що влітку найпопулярнішими є Кіпр, Туреччина, Греція, Об’єднані Арабські Емірати, Туніс, острів Занзібар, Шрі-Ланка, Таїланд. 

"Очолює рейтинг найпопулярніших маршрутів Туреччина, оскільки це найбільш бюджетний варіант. На Єгипет у сезон відпусток попит значно менший, однак все ж є такі екстримали, які ризикують помандрувати в 40-градусну спеку й туди", зауважила Дар'я Хоменко.

Відпочинок у Туреччині коштує орієнтовно від 350 євро, а за «гарячими путівками» може бути й дешевше. Цей напрямок у турагентствах називають найдешевшим по співвідношенню набору послуг, ціни, тривалості перельоту та харчування.

В свою чергу, топ-менеджерка турагенства "Поїхали з нами" Анастасія Паршенкова відзначила, що через зростання популярності Туреччина стала значно дорожчою, тому, як альтернатива, частіше почали цікавитися Італією, Болгарією, Грецією та Іспанією.

Крім того, вона зауважила, що сьогодні серед бюджетних новинок, які користуються попитом, є китайський острів Хайнань. За її словами, цей варіант все частіше почали обирати туристи через комфортні кліматичні умови та доступний пакет якісних послуг. Такий варіант коштуватиме близько 800 900 доларів.

Даша Демченко наголосила, що полюбляють туристи й автобусні тури в Європу. Ці варіанти популярні протягом усього року.

До автобусного туру входять проїзд, страхування та, в деяких випадках, ночівля й сніданки в готелях, в залежності від географії туру та вікових категорій туристів.

"Якщо подорожує молодь, то здебільшого ночують в дорозі в автобусах, заснувши в одній країні, а прокинувшись в іншій. Якщо більш дорослі люди, то вони обирають тури із можливістю ночівлі в готелях", розповіла менеджерка.

Виїзд у такі тури переважно зі Львова.

Вартість найпопулярніших варіантів відпочинку закордоном для кропивницьких туристів:

  • Автобусні тури – від 55 євро з особи.

Тиждень за 2 особи:

  • Туреччина – від 350 євро
  • Кіпр – від 500 євро
  • Шрі-Ланка – від 1200 євро
#2

Літня відпустка в Україні: куди і за скільки

В Україні найбільше цікавляться Азовським морем, особливо якщо це відпустка із дітьми. За напрямками здебільшого обирають Генічеськ, Щасливцеве. Що ж до Чорного моря – то це Чорноморськ.

"Ми самі компонуємо тур. Є перевізники, які займаються суто проїздом, є готелі, з якими ми співпрацюємо й підбираємо клієнтам, згідно їхніх потреб", – зазначила Дар'я Хоменко.

Також спеціалістки зауважили, що в Україні висококласні готелі користуються меншим попитом, ніж більш бюджетні варіанти.

Багато містян цікавляться відпочинком у Львові. Це вже більш культурний варіант відпочинку в Україні. А також чимало бажаючих провести відпустку у горах Карпати.

"В Західному напрямку ми теж організовуємо повністю перевезення, домовляємося з екскурсоводами та готелями. Проте, часто ми рекомендуємо користуватися залізничним транспортом, оскільки часто не вдається зібрати групу туристів саме з Кропивницького", розповіла Даша Демченко.

Однак, навіть якщо туристу доведеться скористатися залізничним транспортом, то на місці прибуття його зустрінуть партнери турагентства та нададуть всі обумовлені послуги.

Вартість за 1 особу на 7 днів:

  • Азовське море – від 2000 гривень
  • Карпати – від 3500 гривень
  • Чорне море – близько 2000 гривень

Однак, менеджерки наголосили, що враховуючи побажання по харчуванню, вартість відпочинку в Україні може зрівнюватися з подорожжю до Туреччини.

#3

"Гарячі путівки": що це та як їх "спіймати"?

Оператор висилає турагентствам пропозиції про "гарячі путівки" орієнтовно за 2 тижні до дати виїзду.

"Пропозиція включає страхування, переліт та інші послуги, що входять до звичайного замовлення. Однак, "гарячість" полягає саме в незручності по часовому обмеженню для підготовки та зборів", зазначила Дар'я.

За словами представниць агентства, туроператор, коли формує тур, заздалегідь викупляє місця на рейсах, бронює номери в готелях, але кількість замовлень від  туристів може не сформуватися в необхідному обсязі. Саме тоді ці "недозаповнення" оформляють як "гарячі путівки" для повної укомплектації передбаченого оператором туру, знижують значно ціни, аби "відбити" свої витрати за готель та літак.

Однак влітку такі пропозиції з’являються значно рідше, ніж протягом інших сезонів року.

Також Даша Демченко зауважила, що існує поняття "раннє бронювання", що також дає можливість зекономити:

"Клієнт може звернутися до нас за кілька місяців до запланованого відпочинку та отримати тур за тією вартістю, що діє в момент замовлення. Наприклад цьогоріч були випадки, коли зверталися у лютому для того, аби забронювати тур на серпень-вересень.  Різниця у вартості, порівняно із "високим" сезоном, досить значна".

Відтак, забронювавши цьогоріч тур у Грецію взимку, можна було зекономити близько 200 євро з особи.

Перевага також полягає в тому, що, бронюючи завчасно, можна отримати більший вибір готелів.

Серед плюсів і те, що можна виплатити не одразу всю суму, а частинами, внісши першу оплату в розмірі 30% від повної вартості. Потім по можливості сплачувати решту, але повне погашення повинно бути не пізніше, ніж за два тижні до дати відправлення.

#4

Відпочинок із дітьми: що варто пам'ятати й коли планувати

Найперше, плануючи відпочинок із дітьми, спеціалісти рекомендують бронювати тури завчасно.

"Якщо це подорож до Європи, то однозначно родинам варто звертатися завчасно до туристичних агентств, адже в таких країнах доводиться довго чекати відповідь від готелів. Часто бувають випадки, коли готелі відмовляються приймати сім'ї з дітьми", наголосила Анастасія Паршенкова.

За словами спеціалістки, якщо йде мова про найпопулярніші напрямки, такі як Туреччина та Єгипет, то тут туристи із малечею можуть натрапити ще й на "гарячі тури". Однак Анастасія все ж зауважує, що для того, аби отримати більш якісні умови для своїх чад, все ж краще обирати подорожі раніше та враховувати всі поради спеціалістів.

"Гарячі тури" часто з'являються за 1-2 дні до виїзду, рідше - за тиждень. Родині з дітьми, готовій для швидких зборів, абсолютно можливо вловити такий тур. Зазвичай це "відмовні" місця. Тобто, сім'я, яка завчасно бронювала поїздку, через певні умови відмовляється, а туроператору терміново потрібно заповнити місця, що звільнилися. 

"Найперше, що варто зробити бажаючим відправитися по "гарячій пропозиції", це звернутися до нас. Ми одразу ж вносимо в базу необхідні параметри та моніторимо пропозиції по всій країні, а надалі вже на розсуд замовників чи влаштовують їх такі умови та строки для родинного відпочинку", – пояснила Анастасія.

Для тих, хто хоче "вичекати" інші варіанти, можна скористатися послугою смс-розсилки, де пропонуються найактуальніші "гарячі пропозиції" для відпочинку із дітлахами.

Обов'язково варто пам'ятати про наявність дозволу на вивіз неповнолітньої дитини закордон у разі, якщо подорож відбувається тільки з одним із батьків чи опікунів.

"Довідка на дозвіл вивозу дитини закордон оформлюється в нотаріуса і діє на період тривалості туру. Про цей нюанс обов'язково потрібно пам'ятати, адже без такого документу прикордонні служби не дозволять виїзд в жодному разі. Бували випадки, що жінці з дитиною довелося повернутися вже від кордону, адже вона не мала цього дозволу. А все лише через те, що забула його оформити, хоча ми постійно на цьому наголошуємо, коли консультуємо своїх клієнтів", зауважила менеджерка.

Туристичне агентство в таких випадках не відшкодовує вартість туру, адже люди не використали його через власні недопрацювання в підготовці до мандрівки.

Найкращим варіантом для відпочинку туристів із малечею спеціалістка називає Туреччину та Єгипет:

"Пояснюється це традиційними для цих країн умовами "all inclusive". Тобто в такому турі і дітям комфортніше, й дорослим не доводиться перейматися зайвими клопотами".

#5

Найпоширеніші проблеми, поради та "must have"

Найпоширенішою проблемою називають переноси дати вильотів.

"Іноді бувають випадки, що планувався виліт о 5-й ранку, а рейс затримався і вилетіли аж об 11-й. То, звичайно ж, не дуже зручно 6 годин чекати, особливо, якщо туристи ще й з дітьми. Деякі туроператори в таких випадках надають і житло й харчування клієнтам, адже виліт можуть перемістити й на цілу добу. Але є й такі, які не надто добросовісно чинять стосовно туристів і просто залишають їх, щоб ті вирішували проблему свого перебування до часу вильоту на власний розсуд, зазначила Даша Демченко.

Безпосередньо в подорожі туристи можуть скаржитися на умови проживання, харчування чи мають інші претензії стосовно умов перебування.

"Інколи тур не виправдовує очікування людей. Однак, напевно, це більше залежить від налаштування самого туриста. Бувають випадки, коли один і той же тур викликає захват в одних людей, і в той же час купу нарікань в інших. Деякі просто очікують, що бюджетний варіант може виглядати шикарно, не надто звертають увагу заздалегідь на запропоновані умови, а потім отримують розчарування, розповіла Дар'я Хоменко.

Найбільшою помилкою відпочиваючих вже на місці, на думку менеджерів турагенства, є те, що при виникненні певних несправностей в номерах, типу десь ручка дверей зламалася чи кран потік, вони одразу телефонують в турагенство, де замовляли тур.

"Ми ж рекомендуємо одразу звертатися на рецепшн задля швидшого вирішення проблеми. Адже коли клієнти телефонують нам, ми так само телефонуємо туроператору, а той вже звертається в готель і повідомляє про випадок. А це займає певний час. На місці можна самим звернутися до працівників готелю, які одразу ж вирішать проблеми, що могли виникнути, чи ж змінити номер".

Менеджерки виділяють низку порад та рекомендацій при плануванні відпусток:

  • визначитися із мотивами свого відпочинку – активний, насичений екскурсіями або ж більш спокійний;
  • звертати увагу на відгуки про туроператорів та авіакомпанії;
  • для подорожей в Європу повинен бути або біометричний паспорт, або ж віза;
  • у разі відпочинку закордоном - закордоні паспорти, в яких обов'язково звернути увагу на строк дії паспорта.  До моменту від'їзду дата закінчення дії не повинна бути менше, ніж 6 місяців, в інакшому випадку він вже не дійсний.
  • уважно слухати консультації спеціалістів стосовно певних особливостей поведінки в тій чи іншій країні та заборони на ввезення чи вивезення деяких речей і предметів;
  • для туристів із дітьми (в разі якщо тільки мама чи тато виїжджає з дитиною) - дозвіл на виїзд закордон неповнолітньої дитини;
  • якщо вирішили відпочити в Україні – завчасно будувати свої плани, щоб мати ширший спектр вибору баз відпочинку, пансіонатів, готелів і т.д

Вдалого всім відпочинку!

Читайте також: Для дітей на Кіровоградщині влаштували "Науковий пікнік" (ФОТО)

Читайте також: Відчути на собі: як журналістка з Кіровоградщини подолала півмарафон






Головне сьогодні