"Скіфські баби" зі зброєю, "Дерево життя", що зростає із крові, та льотчик Степан Чобан в образі скіфського орла, який відволік на себе ворожу авіацію ціною власного життя. В туристично-інформаційному центрі Кропивницького сьогодні, 22 лютого, презентували виставку колажів Ольги Краснопольської, написаних на початку великої війни. Журналісти Точки доступу побували на відкритті експозиції та зафільмували, як все було.

Колажі були створені на початку повномасштабного вторгнення. Це березень-квітень 2022-го року. Тут представлено 13 колажів і виставку я вирішила назвати "2022 День народження Христа". Тому що так символічно, що 13 колажів, як Ісус і 12 його апостолів, – розповідає авторка робіт Ольга Краснопольська.

Виставка колажів

За її словами, всі колажі були створені у цифровому форматі після тих чи інших подій, до яких не можна було лишитися байдужим. 

Хай знинуть російські окупанти

Але через віялові відключення їх вирішили роздрукувати й показати ще й у такому вигляді.

Герої не вмирають

Українські символи

Наприклад, це початок повномасштабного вторгнення, перші смерті, якісь перші асоціації. Хотілося швидко реагувати на те, що відбувається. Кожен із колажів присвячений певній події або думці, викликаній подією, якимись символами, що сплили в моїй пам’яті.

Котики

Також художниця додає, що хотіла показати багатство нашої культури, підкреслити нашу ідентичність. 

Українці

У нас багатотисячна історія і багато символів є сильних і глибоких, що можуть підтримати нас у даний момент. Тому на моїх колажах з’явилися "Дерево життя", жорна Скіфської доби, "Скіфські баби", трипільські символи зображення берегині.

Смерть окупантам

"Скіфські баби"

Окрім колажів, протягом цього часу Ольга, створила серію віршів. У них також часто спливає тематика Бога, питання до нього, чому це все відбувається. Як розповідає авторка, вони всі народжувалися зі сльозами на очах.

Вірші про війну

Віртуальну виставку колажів Ольги Краснопольської можна переглянути і на сайті художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна.

Російська агресія

Російсько-українська війна

Як зазначила його директорка Віта Чернова, художницю і викладачку, надзвичайно творчу особистість Ольгу Краснопольську представляти не треба.

Українська художниця

А її цифрові колажі, попри тематику, не містять агресії. Вони надзвичайно життєствердні. До прикладу, "Дерево життя" закривавлене, але квітує, на ньому сидять птахи.

"Дерево життя"

Оце тепло, світло, радість, сонце – Оля сама транслює у життя і все це присутнє в її роботах.

Українська художниця

Мистецтво під час війни

Презентація

Виставка

Ольга Краснопольска

Експозиція

Москва палає

Месія

Читайте також: Хронiку життя анексованого Криму показали в Кропивницькому (ФОТО)

Фото Григорія Зуба


Головне сьогодні