Інна Богословська: "мінлива" політорієнтація, скандали в ефірі та передвиборча програма

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 21 лютого 2019, 18:00

  • visibility 64 перегляда

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить із кaндидaтaми в Пpезиденти тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія ГриценкаВіталія СкоцикаЄвгена МураєваГеннадія БалашоваРомана Насірова, Віталія КупріяРомана БезсмертногоОльгу Богомолець, Олега ЛяшкаВолодимира Зеленського та Юрія Бойка.

#1

Біографія

Інна Германівна Богословська - народилася 5 серпня 1960 у Харкові. Український політик і підприємець. Депутат Верховної Ради. Наприкінці листопада 2013 заявила про вихід зі складу фракції та партії Партії регіонів. Колишня голова партії «Віче».

У 1989 вступила в заочну аспірантуру Інституту держави і права Академії Наук СРСР.

У 1991 заснувала одну з перших у Харкові юридичних служб.

У 1994 організувала «Міжнародну аудиторську службу». У ході професійної діяльності додатково опанувала знання у сфері економіки, бухгалтерського обліку, міжнародного аудиту. Кваліфікацію було підтверджено сертифікатами юриста та аудитора, які відповідають міжнародним стандартам. Згодом було засновано консалтингову групу «Пруденс», що надає  економічну та юридичну допомогу підприємствам України, Росії та інших країн.

Входить до складу правління Харківської обласної організації Спілки аудиторів України. Член Спілки юристів України з моменту його створення в 1991 році.  1997 обрана головою Харківської обласної організації і призначена заступником голови Спілки юристів України. З 2003 року — почесна президент Харківської обласної організації Спілки юристів України. Керівник Харківської міської громадської організації "Клуб «РодДом», що займається реалізацією цілої низки культурологічних проектів.

У 1998 заснувала молодіжну громадську організацію «Молодіжний дім», мета якої — об'єднання активної молоді в різних проектах, що відповідають проблемам та інтересам нового покоління.

У березні 1998 обрана Народним депутатом України. У Верховній Раді Богословська працювала у парламентському комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, з лютого 2000-го стала першим заступником голови бюджетного комітету Верховної Ради. Законодавчі ініціативи: активна участь у роботі над Бюджетним, Кримінальним, Цивільним, Господарським і Податковим кодексами. 2001 очолила Конституційно-демократичну партію.

У січні 2003 ініціювала створення громадського об'єднання «Віче України», мета якого — становлення громадянського суспільства та сприяння розвитку просвітництва, культури та філософії бізнесу в Україні.

З травня 2003 до січня 2004 очолювала Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва. У відставку подала через незгоду з політикою, яку проводив економічний блок Уряду.

У травні 2004 увійшла до складу Громадсько-політичної консультативної ради при Голові Верховної Ради України.

Політична діяльність

Квітень — листопад 2007 — заступник Міністра юстиції України.

Жовтень 2009–2010 — разом з Рустамом Темиргалієвим створює політичний виборчий блок «Острів Крим». Деякі ЗМІ припускають, що фінансувати блок міг мільярдер Дмитро Фірташ[9].

Народний депутат України 6-го скликання з листопада 2007 до грудня 2012 від Партії регіонів, № 4 в списку. На час виборів: заступник Міністра юстиції України, безпартійна. Член фракції Партії регіонів (листопад 2007 — червень 2009, з жовтня 2010). Перший заступник голови Комітету з питань культури і духовності (з грудня 2007).

Народний депутат України 7-го скликання з грудня 2012 від Партії регіонів, № 60 в списку. На час виборів: народний депутат Україна, член ПР. Член фракції Партії регіонів (з грудня 2012). Перший заступник голови Комітету з питань культури і духовності (з грудня 2012).

Перший раз Інна Богословська вийшла з Партії регіонів у травні 2009 року, оголосивши про намір балотуватися на пост Президента України. У жовтні 2010 року вона повернулася до Партії регіонів та її фракції у Верховній Раді України.

30 листопада 2013 після силового розгону Євромайдану заявила про вихід з фракції і партії Партії регіонів.

Починаючи з виходу з партії регіонів закликала до виходу з партії регіонів інших членів, стверджуючи, що вона не може знаходитись в партії, що відповідає за кровопролиття.

З виходом з партії регіонів активно веде блоги на порталі Української Правди, рубрика політика.

#2

"Мінлива" політорієнтація та скандали

У ЗМІ політичну діяльність Богословської встигли охаактеризувати досить мінливою. За свою політичну кар’єру вона встигла побувати у багатьох партіях. Починала із "Партії Зелених", у якій пробула лише рік, далі влаштувалася в "Трудову партію" Сергія Тігіпка, з якою вперше потрапила до парламенту. У 2001 році вона очолила Контитуційно-демократичну партію, яка за кілька років стала політсилою "Віче". Із нею Богословська брала участь у виборах до Ради в 2006, проте не пройшла. Але вже наступного року на позачергових виборах Богословська стала членом "Партії Регіонів" і пройшла в Раду четвертою в списку. 

Тут варто зазначити, що перед появою її імені в списку "регіоналів" Богословська виступала на Помаранчевому майдані Ющенка. У 2009 році перед президентськими виборами покидає фракцію Партії Регіонів, щоб вести свою кампанію. Головною метою участі Богословської на тих виборах було відібрати якомога більше голосів у Юлії Тимошенко – головної суперниці лідера "регіоналів" Віктора Януковича. Набравши на виборах лише 0,4%, вона повертається до "синьо-білих". Із ними вона потрапляє знову до Ради в 2012, але повторно покидає і фракцію, і партію під час Євромайдану. Це сталося після силового розгону 30 листопада. Депутатка сказала, що в Україні почався сценарій розвалу країни на частини і закликала мешканців сходу та півдня піднятися, якщо вони "не хочуть жити в путінській Росії і бути бидлячими козлами в цій бидлячій нео-імперії".


У травні 2013 в ток-шоу Шустер Live Богословська демонстративно розплакалася та заявила, що на екранах скрізь лише "жовтизна". Однак вже протягом кількох останніх років  сама стала експертом  мало не в усіх сферах. Політкиня коментує, свариться, влаштовує бійки та покидає студію посеред ефіру. 

Зокрема, встигла відзначитися ляпасом Червоненку в ефірі телеканалу "112". А нещодавно посварилася із ведучим "Прямого", який не дав їй додаткового часу і пішла з ефіру. 

У 2012 році  Олег Ляшко назвав Богословську "відьмою, яка п'є зілля і йде на ефір, щоб поливати брудом". Позаминулого року екс-регіоналка розповіла, що в лідера радикалів комплекс нетрадиційної сексуальної орієнтації. Це стало відповіддю на розповідь члена Радикальної партії про візит Богословської до нього з проханням дати грошей.

Крім того, часто ім'я Богословської звучало у ЗМІ стосовно її позиціїї щодо Криму. Після анексії Криму Богословська неодноразово повторювала свою ідею встановити над півостровом подвійний російсько-український контроль – кондомініум. Подібні заклики були і на її білбордах у 2009 році в Криму, коли вона теж балотувалася в президенти. На початку минулого року в ефірі ZIK Богословська запропонувала залучити до процесу повернення Криму також Туреччину. За кілька місяців до цього вона включила цю державу до вищезгаданого кондомініуму над півостровом.

#3

Передвиборча прогама

Інна Богословська у програмі обіцяє у своїй діяльності спиратися на Віче українського народу та громадські організації, досягти народовладдя та захистити громадян.

Війна

— звільнення Донбасу за допомогою миротворців ООН;
— звільнення Криму за допомогою країн Чорноморського регіону;

– переозброєння ЗСУ за стандартами НАТО;
— скасування призову в ВСУ; призовна Резервна армія;
— створення частин громадської оборони; загальне озброєння народу; закон про зброю;

Відносини з РФ:

— відмова від будь-яких політичних контактів з РФ до повернення Донбасу і Криму;

Відносини з Заходом:

— створення військово-політичного альянсу країн Причорномор’я;

Управління державою:

— електронний уряд; мінімум контактів громадянина з живим чиновником;
— ліквідація прохідного бар’єру в Раді;
— заборона політичної агітації; обмеження прав політичних партій;

– Президент повинен жити тільки в державному житло під наглядом телекамер;
– вся життєдіяльність Президента повинна фіксуватися і викладатися в інтернет;
– всі телефонні переговори Президента повинні записуватися і публікуватися;

– в громадах:
— виборні мирові судді, які обираються на 2 роки;
— суди середньої інстанції – призначаються на 2 роки;
— суди вищої інстанції – обираються світовими суддями на 5 років;

Економіка:

— відмова від операцій в іноземній валюті та обліку курсу долара;
— підтримка високотехнологічних галузей промисловості та IT;

– земля – не товар, а національне надбання:
— замість ринку землі – ринок оренди під жорстким держконтролем умов використання;
— ліквідація монополій в с / г; викуп державою землі у бажаючих її продати;

– захист права власності;
– заміна регулювання умов роботи обов’язковим страхуванням відповідальності;

– 10% надог з продажів; 10% ПДФО; скасування ПДВ;
– акцизи на алкоголь і тютюн; рента на надра; інші податки скасувати;
– розвиток ринку праці для літніх людей від 45 років;

Соціальна політика:

— звільнення з в’язниць всіх, хто воював в АТО;

– безумовний базовий дохід громадян за рахунок ренти з надр;
– безвідсоткові кредити на медицину та охорону здоров’я;
– передача шкіл громадам; автономія університетів;
– ціна на газ для населення = середнє між собівартістю і ціною імпорту;
– українська мова – державна; російська та англійська – мови міжнаціонального спілкування.

#4

Декларація

У 2017 році політик задекларувала заробітку лише  42 тис. гривень. Така сума їй надійшла від Всеукраїнської громадської організація "Віче" як зарплата. 

Однак, готівкою і на рахунках в банку в Богословська має 180 тис. доларів, 90 тис. євро і 2,8 млн гривень. На банківських рахунках у неї розміщено 440 доларів та 471 євро.

Також майже 500 тис. гривень вона позичила в Романа Станіслава та взяла кредит у «Приватбанку» розміром 47 448 гривень.

Згідно декларації власного житла в кандидата в президенти немає. Богословська користується на підставі договору позички житлом площею 138 м кв. та зареєстрована в харківській квартирі матері на 100 м кв.

Із цінного рухомого майна в Богословської дві норкові шуби та одна з ягняти (явно не сподобається захисникам тварин), дві вечірні сукні, пальто, кілька старовинних кілець, сережки, кольє і 12 позицій ювелірних виробів. Також вона має кілька картин, меблі і комплект з двох бронзових столів та італійських люстр. Ні дати набуття права власності, ні ціни вищеперерахованих об’єктів у декларації не вказано.

Їздить Богословська на Toyota Camry 2017 року, яку придбала за 690 тис. гривень. Окрім того вона є власницею двох компаній: "Курсстенмаш" і "Юридична міжнародна служба". 

Крім того, політкиня не відстає від сучасних тенденцій та є власницею криптовалюти, яку придбала ще на початку 2016 року – в неї біткоїнів на 152 400 гривень.