Олександр Вілкул: політичні "коливання", декларація та передвиборча програма

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 1 березня 2019, 18:20

  • visibility 58 переглядів

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить із кaндидaтaми в Пpезиденти тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія ГриценкаВіталія СкоцикаЄвгена МураєваГеннадія БалашоваРомана Насірова, Віталія КупріяРомана БезсмертногоОльгу Богомолець, Олега ЛяшкаВолодимира Зеленського Юрія Бойка та Юлію Тимошенко. 


#1

Біографія

Олександр Юрійович Вілкул - народився 24 травня 1974 року у місті Кривий Ріг, Дніпропетровської області. Український політик, член партії Опозиційний блок (в минулому Партія регіонів).

Колишній член Партії регіонів; депутат Дніпропетровської облради (з листопада 2010); голова Дніпропетровської обласної організації Партії регіонів, нині — в Опозиційному блоці. Син Юрія Вілкула, міського голови Кривого Рогу Дніпропетровської області.

1991-1996 — як студент Криворізький технічний університет проходив виробничу практику помічником машиніста екскаватора ВАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат.

1997-1998 — начальник комерційно-фінансового управління, 1998–2001 — заступник генерального директора з комерційно-фінансових питань ВАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат».

2001-2002 — заступник президента з економіки та зовнішньоекономічних зв'язків ГО «Академія гірничих наук України».

2002-2003 — заступник голови правління з комерційних питань ВАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат».

З жовтня 2003 — в.о. голови правління, генеральний директор ВАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат». Незважаючи на це, 30 жовтня 2018 року в інтерв'ю заявив, що 2004 року працював у кар'єрі.

2004-2006 — генеральний директор ВАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат»; генеральний директор (за сумісництвом) ВАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» (обидва входять до Метінвест Холдинг, контрольований компанією Ріната Ахметова Систем Кепітал Менеджмент).

З листопада 2005 — голова Криворізької міської організації Партії регіонів.


З 2006 — почесний директор гірничорудного дивізіону ВАТ «Метінвест Холдинг».

2006-2007 — Народний депутат України 5-го скликання від Партії регіонів, № 59 в списку. На час виборів: генеральний директор ВАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», член Партії регіонів. Член фракції Партії регіонів (з травня 2006). Заступник голови Комітету з питань промислової i регуляторної політики та підприємництва (з липня 2006).

2007-2010 — Народний депутат України 6-го скликання від Партії регіонів, № 76 в списку. На час виборів: народний депутат України, член Партії регіонів. Член фракції Партії регіонів (з листопада 2007). Заступник голови Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва (з грудня 2007). Склав депутатські повноваження 16 квітня 2010.

18 березня 2010 — 24 грудня 2012 — голова Дніпропетровської облдержадміністрації.

24 грудня 2012 — 28 січня 2014 — віце-прем'єр-міністр України.

З 28 січня 2014 р. — виконуючий обов'язки віце-прем'єр-міністра України.

Народний депутат України 8-го скликання з 27 листопада 2014 року. Обраний від партії «Опозиційний блок» (№ 2). Член Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

#2

Політичні "коливання"  та скандали

Як повідомляє "galinfo", із останніх гучних подій,  в яких фігурувало ім'я Вілкула, було те, що минулого року Вілкул ледве уникнув притягнення до кримінальної відповідальності. У жовтні Генпрокурор України Луценко звернувся до Верховної Ради із поданням про зняття із нього депутатської недоторканності. Проте парламент не підтримав це рішення. Прокуратура підозрювала Вілкула у зловживанні службовим становищем та перевищенні повноважень під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2010 по 2012 рік. "Опоблоківець" брав участь у незаконних земельних справах. Він нечесним шляхом передавав ділянки та змінював їх цільове призначення. Дії Вілкула призвели до збитків держбюджету на 15 мільйонів гривень.

На початку 2013 року, коли політик перебував на посаді віце-прем'єр-міністра, його звинувачували у тому, що він "віджимає" Дніпропетровський стрілочний завод, а точніше курує ці дії, зловживаючи своїми повноваженнями. Зокрема, "ZN,UA" писало, що заводом намагалися заволодіти наближені до віце-прем’єр-міністра представники з групи СКМ Ріната Ахметова. Після відмови керівництва заводу продати акції "Укрзалізниця" припинила закупівлі та оплату за надані товари, а саме підприємство почали перевіряти контролюючі органи.  


У 2015 році Вілкул зробив спробу посісти мерське крісло Дніпра. Тоді він відзначився перегонами із своїм колишнім партнером Філатовим. Це стало ще одним приводом розповсюдження його імені на сторінках ЗМІ. Зокрема "BBC" тоді охарактеризувало ці перегони як "найшла коса на камінь". Протистояння Вілкула та Філатова вилилось у два, сповнених напруги, тури та кампанію, під час якої кандидати часто переходили межу, поливаючи брудом один одного.  Політики почали поливати один одного брудом на своїх сторінках у Facebook. Тоді Олександр Вілкув заявляв, що на замовлення Філатова його намагалися облити зеленкою.

Вже в цьогорічні гонитві за президентське крісло, кандидат знову став "жертвою" зеленки. Як повідомляло "ТСН" , 1 лютого Олександра Вілкула облили зеленкою у Бердянську. У місцевому будинку культури, той мав провести свій виступ. Але, щойно Вілкул в оточенні охорони з'явився на площі,  як одразу ж отримав в обличчя порцію зеленки. Після цього поліція намагалася заспокоїти активістів і спробувати відтіснити їх від уже "зеленого" Вілкула.

#3

Передвиборча програма

Свою програму кандидат презентує як  «Світ і Розвиток: чотири кроки до успіху». Зокрема, він акцентує увагу на чотири кроки, які повинні привести Україну до успіху, і на яких повинна зосередитися влада відразу після президентських виборів: світ, нова Конституція, економічне зростання і соціально відчутні результати економічного розвитку. 

КРОК 1 – МирВілкул гарантує мирний Донбас всього за 100 днів, але не уточнює робочих чи календарних? Для миру потрібно ввести миротворців із нейтральних країн та провести вибори за українськими законами та з українськими партіями. Після цього нас чекає повернення контролю над кордоном і довгий процес відновлення інфраструктури та повернення переселенців.

КРОК 2 – Нова Конституція. Ледь не кожен кандидат у президент збирається змінювати головний закон країни. У випадку Вілкула Конституцію чекають серйозні трансформації. Парламент стане двопалатним: знизу 150 депутатів, зверху – 29. Парламентська більшість формуватиме склад уряду, а центральна влада відповідатиме лише за зовнішню політику, збройні сили, державну безпеку та національні й міжнародні інфраструктурні проекти. Також Вілкул збирається дозволити в областях другу офіційну мову та заборонити державне втручання в житят релігійних громад.

КРОК 3 – Відродження економіки. Кандидат у президенти обіцяє в 10 разів скоротити апарат чиновників та стабілізувати гривню. Балашов не єдиний хто, пропонує просту систему оподаткування. Вілкул теж має своє бачення збору податків – систему "15% – 15% – 15%" – податок на доходи фізичних осіб – ПДВ – податок на прибуток/виведений капітал. Крім того, «опоблоківець» гарантує відмову від імпорту газу та міжнародних кредитів.

КРОК 4 – Соціально відчутний результат. Тут Вілкул обіцяє всіляко розвивати медичну сферу: швидку медичну допомогу зробить безкоштовною, а зарплати вищими. Також передбачена компенсація ліків за рецептами. У галузі освіти розвиватимуться професійно-технічні спеціальності і так само виростуть зарплати.

#4

Декларація

За 2017 рік кандидат Вілкул задекларував трохи більше 1 мільйона гривень. Більшу частину цих коштів склали проценти, розміром майже 600 тис. в ПАТ "Укрсиббанк". Решта – його зарплата в парламенті та кошти, пов’язані із виконанням депутатських повноважень, що становить майже 253 тисячі гривень.

Готівкою депутат "Опоблоку" задекларував 511 тис. долалів, 310 тисяч євро і 300 тис. гривень. На банківських рахунках Вілкул зберігає 7 426 545 грн і 3 972 186 доларів.

З нерухомості Вілкул вказав квартиру в Дніпрі на 123 м кв., яка зареєстрована на його батька та орендовану квартиру в Києві на 69 м кв.

Також кандидат у президенти задекларував годинники марок  A. Lange and Sohne, Breguet, Rolex, Vacheron Constantin, Patek Philippe, Panerai, F.P. Journe, Parmigiani. Крім того, в нього є колекція книг, браслет із дорогоцінного металу, ланцюг із дорогоцінного металу з дорогоцінною підвіскою, каблучка із дорогоцінного металу з дорогоцінним каменем, запонки із дорогоцінного металу інкрустовані дорогоцінним камінням. Ще Вілкул, вивляється, поціновувач живопису, зокрема релігійного – у нього 27 ікон та 31 картина.

Їздить Вілкул на фургоні Chevrolet Express 2008 року.

У декларації Вілкула немає інформації про членів родини, їх доходи та майно. Так само не вказана вартість жодного об’єкта цінного рухомого майна.