Аркадій Корнацький: подвійне громадянство, аграрний бізнес та мільйонні статки

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 22 лютого 2019, 17:30

  • visibility 137 переглядів

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить із кaндидaтaми в Пpезиденти тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія ГриценкаВіталія СкоцикаЄвгена МураєваГеннадія БалашоваРомана Насірова, Віталія КупріяРомана БезсмертногоОльгу Богомолець, Олега ЛяшкаВолодимира ЗеленськогоЮрія Бойка та Юлію Тимошенко.

Сьогодні розповімо про Аркадія Корнацького. Центрвиборчком зареєстрував його одним із 44 претендентів на пост глави держави. 

#1

Біографія

Аркадій Олексійович Корнацький народився 7 липня 1953 року в селі Чаусове-2, Первомайський район, Миколаївська область. Його батько працював учителем малювання в місцевій школі, а мама – в колгоспі.

Після служби в армії Аркадій Корнацький поїхав вчитися до Москви. Він вступив до Університету дружби народів імені Патріса Лумумби на спеціальність “міжнародне право”. Справа в тому, що в цьому університеті в той час навчалися в основному іноземці: діти керівників братніх країн з Європи, Азії, Африки і Латинської Америки. Аркадій Корнацький закінчив Московський виш в 1980 році.

З 1980 по 1989 рік він працює юристом в різних установах Москви і Московської області. (Більш детальну інформацію про це Аркадій Корнацький приховує).

У 1989 році став приватним підприємцем – організував в Москві торговельну фірму «Каскад». Компанія продавала оргтехніку, комп’ютери і офісне обладнання. Пізніше Корнацький направив свою діяльність на торгівлю нерухомістю, комерційне будівництво будинків і котеджів, а також створення сільськогосподарських підприємств під Москвою.

Через кілька років Аркадій Корнацький створив фірму СПАУЛД(Cкоростные Платные Автомобильные Улицы и Дороги (рос.)).  Наступною компанією Корнацького стало власне юридичне агентство.

13 вересня 2005 року Генеральним Консульством Російської Федерації Аркадію Корнацькому надано дозвіл на вихід із громадянства Російської Федерації. Аркадій Корнацький набув громадянство України.

З 2007 Аркадій Корнацький призначений радником Віктора Балоги – голови Секретаріату президента. А також з 2007 року Корнацький є виконуючим обов’язки заступника голови Миколаївської ОДА. Він займався аграрно-промисловими питаннями.

У 2008 році Аркадій Корнацький був обраний на пост голови організації Селянський фронт.

У 2014 році обрався народним депутатом від Блоку Петра Порошенка.  Двома роками раніше він намагався зайняти місце в парламенті перебуваючи в партії “Батьківщина”. Але не вдалося.

20 січня 2019 року Аркадій Корнацький подав документи в ЦВК для реєстрації кандидатом в Президенти України.

Аркадій Корнацький був одружений, зараз сім’я живе в Росії. У шлюбі народився син і три дочки. Діти проживають самостійно. Всі діти народилися в Підмосков’ї і закінчили Московські ВНЗ. Син Павло отримав роботу в Російському МЗС, пише politeka.

#2

Подвійне громадянство

Повернувшись в Україну Аркадій Корнацький зберіг російське громадянство, отримавши і паспорт України. Номери цих документів такі: паспорт РФ № 4604 368494, Україна – ЕР №206714.

У російському паспорті місцем реєстрації вказано місто Одинцово Московської області. У 2013 році наявність у Корнацького російського громадянства підтвердила міграційна служба Московської області.

Працюючи в секретаріаті Президента України і в Миколаївській облдержадміністрації Аркадій Корнацький був громадянином Росії.

#3

Замовне вбивство

У 2015 році Слідчий комітет РФ передав до суду стару справу про вбивство директора підмосковного радгоспу Миколи Дубовського, яке було скоєне ще в 1996 році. Причиною розправи послужила боротьба за землю.

“Дорозслідувавши” справу СК встановив, що замовником вбивства Дубовського був Аркадій Корнацький, а організатором його племінник Олексій Корнацький і ще кілька людей.

Слідчі стверджували, що нардеп від БПП заплатив кілерам за злочин 15 000 доларів США.  Подробиці цієї справи були викладені журналістами російської газети “Коммерсантъ” № 5512 від 13 січня 2015 року.

У травні того ж року Московський обласний суд засудив учасників злочину, в тому числі і Олексія Корнацького до тривалих термінів ув’язнення. Т. зв. “замовник вбивства” на той час уже засідав у президентській фракції українського парламенту.

Але, російські правоохоронці з якоїсь причини навіть не оголосили Аркадія Корнацького в розшук.  Як припускають експерти, його просто прикрили російські спецслужби.

У червні 2013 року у селі Чаусове-2 відбулася спроба силового захоплення ТОВ "Агрофірма Корнацьких", в результаті чого важкі поранення отримали п'ять співробітників фірми. Корнацький заявляв, що нападом особисто керували на той момент голова Миколаївської ОДА Микола Круглов і генпрокурор Віктор Пшонка.

#4

Бізнес з окупантами

Незважаючи на переїзд в Україну у Аркадія Корнацького залишився досить великий бізнес в РФ. У відкритих російських джерелах міститься інформація про два десятки фірм в Московській області записаних на близьких родичів нардепа.

Ще кілька аграрних підприємств Корнацького працює в окупованому Криму і відкриті вони якраз були в 2014-2015 роки.


#5

Політична програма

Передвиборна програма кандидата на пост президента України Корнацького Аркадія називається “Владу — народу!” і передбачає очищення української політики від олігархічних кланів, пише prm.ua.

Для цього Корнацький хоче провести “мирну революцію зверху” замість чергового Майдану. Буде проведена люстрація, а еліта не сховається від правосуддя. 

Кандидат у президенти обіцяє створити міжнародний антикорупційний трибунал “який розглядатиме справи гнобителів народу”. Судді місцевих судів будуть обиратися громадянами і будуть їм підзвітні. Буде впроваджено мирові суди.

Корнацький обіцяє створити умови для відновлення економічної могутності України, а саме: демонополізацію, ліквідацію корупції, унеможливлення рейдерства і різке підвищення відповідальності за нього, зелене світло для малого і середнього бізнесу, стабільність законодавства, спрощення системи оподаткування і адміністрування податків при підвищенні відповідальності за несплату податків, індустріалізацію в режимі інвестиційного буму тощо.

Центральні органи виконавчої влади очолять антикорупціонери і реформатори з світовими іменами, інші установи – не пов’язані з “політичною елітою” знані фахівці, яким довіряє суспільство.

#6

Декларація

За 2017 рік Аркадій Корнацький зареєстрував 482 654 тисячі гривень доходу, пише 24 канал. 

Серед активів нардепа 30 160 207 мільйонів гривень, 775 000 тисяч доларів та 155 000 тисяч євро. Гроші він зберігає на банківських рахунках. Аркадій Корнацький також задекларував нематеріальні активи: "спосіб і установка для спорудження швидкісної автомобільної дороги та швидкісна автомобільна дорога" вартістю 5 697 618 000 мільярдів гривень. 

Кандидат у президенти зареєстрував десятки земельних ділянок у Первомайську, Миколаївської обаласті. Також 15 житлових будинів, квартиру у Києві (101,5 метрів квадратних) та інші нежитлові приміщення.