Ілля Кива: скандальні звільнення, звинувачення в шизофренії та передвиборча програма

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 28 лютого 2019, 17:30

  • visibility 101 перегляд

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить із кaндидaтaми в Пpезиденти тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія ГриценкаВіталія СкоцикаЄвгена МураєваГеннадія БалашоваРомана Насірова, Віталія КупріяРомана БезсмертногоОльгу Богомолець, Олега ЛяшкаВолодимира ЗеленськогоЮрія БойкаЮлію ТимошенкоАркадія Корнацького,  Петра Порошенка та  Дмитра Добродомова.

Сьогодні розповімо про кандидата в Президента України Іллю Киву.

#1

Біографія

Народився Ілля Кива 2 червня 1977 року у Полтаві.

Освіта – Полтавський нафтовий геологорозвідувальний технікум (спеціальність "Обслуговування та ремонт нафтових і газових промислів", кваліфікація "технік-механік").

Також навчався у Полтавському державному педагогічному інституті ім. В. Г. Короленка (педагог-психолог).

Закінчив Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого (спеціальність "правознавство").

Кар’єру почав на посаді директора та головного бухгалтера ТОВ "Укрзв'язокмонтаж". Кілька місяців обіймав посаду інженера-технолога на "Донецькій залізниці". Там же пропрацював начальником Промивально-пропарювальної станції "Новозолотарівка", пише 24 канал.

Згодом став заступником начальника відділу ремонту та будівництва великої кільцевої дороги Служби автодоріг у Київській області. Кілька місяців був заступником начальника Управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області.

Отримав звання майора мiлiцiї і був призначений командиром батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Полтавщина", яким командував у зоні АТО. Цей батальйон створили на базі батальйону "Полтава", роти "Кременчук" і роти "Мирний", якою до того командував Кива. Проте в результаті протесту бійців батальйону Киву звільнили з посади, а батальйон розформували.

У 2014 році був призначений заступником начальника Управління МВС у Донецькій області. На цій посаді активно впроваджував в оперативну роботу базу даних волонтерського проекту "Миротворець".

Згодом Киву перевели на посаду заступника начальника Управління МВС у Херсонській області. Тоді ж йому достроково присвоїли спеціальне звання "підполковник міліції".

Очолював "Міжнародний благодійний фонд Визволення", що займається реабілітацією дітей, які потрапили до виховних колоній. Був головою Всеукраїнської федерації дворового футболу та Всеукраїнської федерації доміно.

Деякий час Кива керував полтавським осередком "Правого сектора" та був регіональним політичним керівником "Правого сектора" на сході України (Полтавська, Харківська, Донецька, та Луганська області). Зокрема, політик був помічником, представляв інтереси та виконував доручення лідера "Правого сектора" Дмитра Яроша у відносинах з органами державної влади, місцевого самоврядування, політичними партіями, фізичними та юридичними особами під час президентських виборів.

У 2015 році Кива став головою Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції. Проте він відмовився проходити переатестацію в нову поліцію, а також психологічну експертизу. Пояснив це тим, що вбачав змову проти нього серед членів атестаційної комісії. Тож Киву звільнили із займаної ним посади.

Кива балотувався до Верховної Ради України, проте не пройшов до парламенту.

У 2017 році політик оголосив, що очолив "Соціалістичну партію України". У той час довкола лідерства в СПУ тривалий час відбувалися суперечки. Проте на сьогодні, за даними Міністерства юстиції, саме Кива очолює партію з назвою "Соціалістична партія України".

Окрім роботи у правоохоронних органах та політичної діяльності, Кива зіграв роль "батька Махна" у фільмі "Посттравматична рапсодія".

#2

Скандали

Звинувачення у хабарництві

У грудні 2013 року Ілля Кива, який займав тоді посаду заступника начальника Управління у справах захисту прав споживачів Полтавської області був засуджений за ст. 368 КК України за отримання хабара в особливо великому розмірі.

Суддя Жовтневого районного суду Полтави виніс вирок, згідно з яким оштрафував підсудного на 10 200 гривень і заборонив протягом року обіймати керівні посади, інформує politeka.net.

Оскаржувати рішення Кива тоді не став. Детальна інформація про цю справу міститься в реєстрі судових рішень України.

Однак, коли постало питання про його призначення на посаду командира батальйону в МВС, цей вирок був переглянутий і Іллю амністували і визнали несудимим. Винесення обвинувального вироку Киві радник міністра МВС Антон Геращенко пояснив тоді переслідуванням патріотів злочинним режимом Януковича.

Позачергове присвоєння військових звань

Буквально за рік нинішній кандидат в Президенти виріс від лейтенанта до полковника. Всі військові звання йому присвоювалися позачергово і, як стверджують експерти, не цілком законно.

У вересні 2014 року Міністром внутрішніх справ був підписаний наказ за № 1796 про призначення Іллі Киви лейтенантом міліції. Потім в документі звання лейтенанта було перекреслено і виправлено на майора, після чого полтавчанин став командиром батальйону.

У лютому 2015 року майбутній соціаліст отримує достроково звання підполковника міліції, а в серпні того ж року він стає полковником. Такий стрімкий зліт порушує ст. 35 «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом ОВС», згідно з яким наступне позачергове звання може присуджуватися тільки після вислуги половини терміну. Для майора цей термін становить 4 роки, для підполковника 5 років.

Скандал з батальйоном

У вересні 2014 майор Ілля Кива був призначений командиром батальйону «Полтавщина», що викликало невдоволення у бійців цього формування. 8 вересня вони пікетували адміністрацію Полтавської області. Своє невдоволення бійці пояснили тим, що комбат не служив в армії і у нього була судимість. Все ж формування відправили в зону АТО. У жовтні АТОшники батальйону покинули позиції на фронті і вирушили на Київ з вимогою зняти Киву.

В кінці жовтня 2014 року Ілля був відсторонений від посади, а «Полтавщина» був розформований.

Сам колишній комбат бунт бійців пояснив тим, що він жорстоко боровся з пияцтвом. Для того, щоб відучити підлеглих від цієї згубної звички Кива приковував винуватців кайданками до стовпів на кілька днів, фотографував і відправляв фото родичам.

Звинувачення у шизофренії

У серпні 2017 року нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Каплін поширив у ЗМІ інформацію про те, що Ілля Кива хворий на шизофренію і у нього II група інвалідності за цим захворюванням. На підтвердження своїх слів депутат оприлюднив і відповідні медичні довідки.

Крім того, Каплін звернувся до СБУ перевірити інформацію і на підставі цього заборонити Киві носити зброю і позбавити військового звання.

У відповідь на це глава Соцпартії опублікував інші висновки медиків, які свідчать про те, що ніяких психічних відхилень у нього не виявлено, він придатний до проходження військової служби. Головним діагнозом у нього є двобічна плоскостопість. Всіх, хто поширив інформацію про шизофренію, Ілля Кива назвав ворогами і зрадниками України.

Зв’язок з криміналом

Недоброзичливці Киви написали про те, що, працюючи на Донбасі на посаді заступника начальника УВС Донецької області, він завів дружбу з місцевим авторитетним бізнесменом Володимиром Іванковим на прізвисько Вова Вухатий. За часів Януковича Іванков нібито контролював незаконний ігровий бізнес на всій території Донбасу.

Втім з початком АТО підприємець став активно допомагати українським захисникам. Іванков супроводжував Іллю в поїздках по Україні, а в Полтаві вони разом презентували створену організацію «Союз ветеранів АТО».

Скандал з пістолетом

У квітні 2016 року було опубліковано безліч фотографій, як Ілля Кива ходить в вагоні поїзда Львів-Київ з пістолем, заткнутим за пояс. Це викликало скандал, оскільки подібне носіння зброї порушує інструкцію і загрожує безпеці оточуючих. За цим фактом пасажири поїзда звернулися тоді в поліцію.

На одному з телеканалів винуватець події сказав, що не бачить нічого поганого в тому, що офіцер поліції ходить з табельною зброєю в громадському місці.

Звинувачення в безкультур’ї

У січні 2018 року в інтернет потрапило відео, на якому чоловік схожий на Киву їсть в ресторані руками. Цей сюжет був знятий в Індонезії українськими туристами на відпочинку.

Як пізніше з’ясувалося, це дійсно був Ілля Кива. Він проводив новорічні свята на Балі разом зі своєю супутницею Катериною. В одному з інтерв’ю Мазур сказала, що офіціанти просто не принесли столові прилади. А кандидат у президенти пояснив, що на столі була японська їжа, а паличок не було. Їсти роли виделкою не комільфо і він вирішив скористатися руками.

Рупор агресора

Висловлювання голови Соціалістичної партії використовують російські інформаційні ресурси в антиукраїнській пропаганді. Колишній поліцейський Ілля Кива не гребує брати участь і в політичних пропагандистських шоу на російському телебаченні.


#3

Передвиборча програма

На посаді президента України Ілля Кива обіцяє відродити систему соціальної опіки і забезпечити пенсіонерам гідну старість, інформує Прямий.

Мир на Донбасі та Криму Кива хоче забезпечити виведенням російських окупантів та введенням миротворців ООН, запровадженням відповідальності всіх воєнних злочинців, на цих територіях буде створена спеціальна економічна зона без податків, на підконтрольних територіях будуть встовлені нижчі тарифи, ніж у період окупації.

Армію мають реформувати за швейцарською моделлю, військовий бюджет збільшиться до 10% від ВВП.

Кива обіцяє ввести обов'язкову державну допомогу при народженні дитини в розмірі 12 мінімальних зарплат одноразово і щомісячні соціальні виплати на рівні, не меншому за мінімальну зарплату, а також підвищити виплати по безробіттю до рівня мінімальної зарплати.

На думку кандидата, медицина має бути страховою, а пологи — безкоштовними. Також безкоштовною має бути і освіта.

Незаконне збагачення, корупція і ухилення від сплати податків стануть найстрашнішими злочинами після державної зради: вища міра покарання за розкрадання державного бюджету — аж до смертної кари.

Стратегічні об'єкти Кива хоче повернути у державну власність, а також переглянути умови раніше приватизованих підприємств.

Співпраця з МВФ буде припинена, розвиток аерокосмічного і IT-сектора економіки — стимульовано, прогресивне оподаткування — впроваджено, землю залишать у власності народу, для громадянам РФ запровадять візовий режим.

#4

Декларація

У своїй декларації про доходи за 2017 рік Кива вказав, що володіє квартирою в Києві площею 49 квадратних метрів, а також користується столичною квартирою на 43 квадратних метри. 

Політик є власником гаража на 394 квадратних метри та жомової ями на 394 квадратних метри у селі Заводське на Полтавщині. Володіє він і земельною ділянкою на 1480 квадратних метрів у селі Соснівка на Полтавщині.

Окрім майна, Кива є власником корпоративних прав на ТЗоВ "Союзенергогаз", громадські організації "Штаб Національного Захисту Херсонської області" та "Штаб Національного Захисту Полтавської області", ГО "Всеукраїнський Союз Ветеранів АТО", ГО "Громадський рух Киви-стоп наркотик", ГО "Всеукраїнська Національна Федерація Дворового Футболу", ГО "Всеукраїнська Національна Федерація Доміно".