Юрій Тимошенко: скромна декларація, розбірки з тезкою та передвиборчі обіцянки

 • Редакція Точки Доступу
 • watch_later 12 березня 2019, 18:10

 • visibility 63 перегляда

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить із кaндидaтaми в Пpезиденти тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія ГриценкаВіталія СкоцикаЄвгена МураєваГеннадія БалашоваРомана Насірова, Віталія КупріяРомана БезсмертногоОльгу Богомолець, Олега ЛяшкаВолодимира ЗеленськогоЮрія БойкаЮлію ТимошенкоАркадія Корнацького,  Петра ПорошенкаДмитра ДобродомоваІллю КивуРуслана Кошулинського та Олександра Мороза.

Сьогодні розповімо про кандидата в Президента України Юрія Тимошенка.

#1

Біографія

Юрій Володимирович Тимошенко - народився 3 квітня 1961 року в селі Дивне Ставропольського краю. У 1979 році закінчив Івано-Франківське кооперативне професійно-технічне училище, спеціальність: продавець-консультант.

 • Серпень 1982 — січень 1983 рр.: Коломийське управління громадського харчування — експедитор торгового відділу;
 • Лютий 1983 — травень 1985 рр.: Головне управління торгівлі Міністерства оборони СРСР, воєнторг № 174 — експедитор;
 • Червень 1985 — жовтень 1985 рр.: колгосп ім. XXII з'їзду КПРС — робота по договору, ремонтні роботи;
 • Листопад 1985 — листопад 1986 рр. — тимчасово не працював;
 • Грудень 1986 — квітень 1988 рр.: колгосп «Жовтень» Борщівського р-ну, Тернопільської обл. — робітник цеху підсобних промислів;
 • Квітень 1988 — грудень 1989 рр.: колгосп «Шляхом Леніна» — маляр-висотник;
 • 1989−1993 рр.: кооператив «Будівельник» — маляр-висотник;
 • 2006—2013 рр.: ТОВ «Українська видавнича спілка» — працював на громадських засадах водієм-експедитором.

З травня 2014 року — гвардієць Першого батальйону оперативного призначення імені генерала Кульчицького Національної гвардії.

Кандидат в Президенти України 2019 року.

#2

ЗМІ про Юрія Тимошенка

У жовтні 2014 року був обраний народним депутатом України від партії "Народний фронт" (виборчий округ № 88 в Івано-Франківській). Безробітний на момент обрання, гвардієць Тимошенко з професійно-технічною освітою переміг на виборах чинного на той час нардепа Олександра Донія.

У Верховній Раді Тимошенко входить до комітету з питань запобігання та протидії корупції; є членом семи груп з міжпарламентських зв'язків.

За інформацією "Еспресо", у  2015 році Юрій Тимошенко з трибуни Верховної Ради пропонував Юлії Тимошенко відправити свою дочку на фронт. Нардеп також звинуватив Петра Порошенка в тому, що він "запхав" свого сина до Верховної Ради. А також заявив, що виступає проти того, щоб на фронті воювали тільки діти селян і робітників.

17 січня поточного року фракція "Народний фронт" виключила зі свого складу народного депутата Юрія Тимошенко. Рішення прийняли на засіданні фракції.

Як пояснив керівник фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, фракція ухвалила виключити зі свого складу народного депутата Тимошенко Юрія Володимировича за втрату зв'язку з депутатською фракцією, неодноразове порушення дисципліни, ігнорування рішень депутатської фракції, що стосуються важливих політико-економічних питань.

Крім того, "Еспресо" писало, що 7 лютого кандидат у президенти Юлія Тимошенко попросила у Петра Порошенка зняти з виборів її однофамільця Юрія Тимошенка. Лідер "Батьківщини" сказала, що у її команді знають, хто вносив грошову заставу за Тимошенка і як це все відбувалося.

Вже на початку березня, Тимошенко заявив, що його намагалися підкупити та вимагали зняти свою кандидатуру на пост Президента. 

Генпрокурор Віктор Луценкона своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що  ГПУ і ДБР разом з К СБУ затримало 2 осіб, що шантажували і пропонували 5 млн грн за зняття кандидата в Президенти Юрія Тимошенка.  В ГПУ мають докази, що координував цю операцію народний депутат фракції «Батьківщина» В. Дубіль.

Крім того, Юрій Тимошенко ввійшов до трійки кандидатів, які станом на 18 лютого й досі  не відкрили виборчі фонди.  Як писало видання  "Укрінформ", станом 18 лютого рахунки не відкрили кандидати на посаду глави держави - Руслан Ригованов, Юрій Тимошенко та Василь Журавльов.

#3

Передвиборча програма

У своїй передвиборчій програмі, як і більшість кандидатів у Президенти, Юрій Тимошенко обіцяє повернути анексований Крим та відновити територіальну цілісність країни. Також він планує забезпечити вступ України до НАТО, запровадити сувору кримінальну відповідальність за злочини у сфері матеріально- технічного забезпечення ЗСУ,  запровадити візовий режим з Російською Федерацією та припинити транспортне сполучення з країною-агресором Російською Федерацією.

У сфері економіки кандидат обіцяє провести прозору і справедливу приватизацію державного майна та запровадити програму повернення трудових ресурсів в Україну. Також серед обцянок - відкрити ринок землі сільськогосподарського призначення, при цьому дозволити купівлю землі тільки громадянам України та обмежити обсяги землеволодіння однією особою та відродити машинобудівну галузь, зокрема виробництво сільськогосподарської техніки, автомобілебудівництво.

У соціальній сфері Тимошенко планує підвищити прожитковий мінімум та мінімальну пенсію до розміру, який забезпечує людині достойне життя та зобов’язати роботодавців до створення належних умов та оплати праці, виведення заробітних плат із тіні та гарантування стандартного соціального пакету для працівників.

Серед управлінських цілей кандидат обіцяє зняти депутатську недоторканність з народних депутатів України та інших категорій, окрім осіб, які виконують безпекові функції та посилити кримінальну відповідальність за корупційні злочини.

#4

Декларація

Юрій Тимошенко задекларував орендовану квартиру в Києві площею 66,2 кв.м і власність в Коломиї: земельну ділянку площею 870 кв.м і житловий будинок з господарськими будівлями площею 136 кв.м.

Його дружина Зоряна володіє в Коломиї земельною ділянкою площею 600 кв.м., офісом-магазином в 174 кв.м і орендує земельну ділянку 120 кв.м. в Коломийської міськради.

За рік Тимошенко отримав майже 239 тис. грн зарплати, його дружина - 18 тис. Грн основного заробітку і 13 тис. грн - "за сумісництвом". Син Тимошенко - Нестор отримав 1810 гривень стипендії та 410 грн матеріальної допомоги.

Транспортних засобів, цінного рухомого майна або паперів в декларації Тимошенко не вказано.