Руслан Кошулинський: служба на Донбасі, депутатська діяльність та передвиборчі обіцянки

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 6 березня 2019, 18:20

  • visibility 131 перегляд

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить із кaндидaтaми в Пpезиденти тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія ГриценкаВіталія СкоцикаЄвгена МураєваГеннадія БалашоваРомана Насірова, Віталія КупріяРомана БезсмертногоОльгу Богомолець, Олега ЛяшкаВолодимира ЗеленськогоЮрія БойкаЮлію ТимошенкоАркадія Корнацького,  Петра ПорошенкаДмитра ДобродомоваІллю Киву та Олександра Мороза.

Сьогодні розповімо про кандидата в Президента України Руслана Кошулинського.

#1

Біографія

Руслан Володимирович Кошулинський народився 9 вересня 1969 року у Львові, пише РБК-Україна.

Навчався в спеціалізованій школі-інтернаті зі спортивним профілем.

З 1987 по 1989 рік проходив службу в Групі радянських військ у Німеччині, а після - поступив у Львівський кооперативний технікум.

Починав свій трудовий шлях інженером з маркетингу, а потім інженером-технологом в Івано-Франківській області.

На початку 90-х Кошулинський поїхав на заробітки в Красноярський край (РФ), де працював спочатку інженером, а потім кухарем в артілі старателів "Полюс".

У 1999-2001 роках майбутній політик повертається в Україну і стає завідувачем виробництвом АТК "Турист" (Львів).

Політична діяльність

Свою кар'єру політика починав у середині 90-х з членства в СНПУ (в майбутньому - ВО "Свобода"). Від простого члена партії просунувся до голови.

З 2001 по 2006 рік (з перервою) обіймав посаду помічника народного депутата. Сам став депутатом лише в 2012 році.

У 2006-му вирішив зайнятися підприємництвом. У липні цього ж року отримав ступінь бакалавра в Тернопільському університеті (спеціальність - "право").

З серпня 2008-го - заступник голови ВО "Свобода".

З листопада 2010 року очолює фракцію "Свобода" у Львівській міськраді, член постійної депутатської комісії фінансів та планування бюджету.

У 2012 році Кошулинський бере участь у виборах у Верховну раду від "Свободи" і очолює виборчий штаб партії.

З 13 грудня 2012 по 27 листопада 2014 року – заступник голови ВРУ.

З початку військових подій на сході України Кошулинський потрапив під призов. Службу проходив на Донбасі, отримав звання сержанта.

Незважаючи на перебування на сході України, був висунутий кандидатом у мери Львова від ВО "Свобода". З листопада 2015-го - депутат Львівської облради.

Дружина - Марія (1967). Має трьох дітей: сина Богдана (2002), дочок Іванну (1993) та Христину (1991).

#2

Скандали

Потрапити у гучні політичні скандали Кошулинський поки ще не встиг. На його рахунку кілька словесних перепалок з депутатами-"регіоналами", а також бійка з помічником голови львівської облради.

Зокрема, у червні 2014 року Кошулинський поскандалив з "регіоналом" Миколою Левченко через виступ останнього в Раді. Під час свого спічу Левченко зажадав від парламентської коаліції звіту по АТО, заявивши, що "в південних і східних регіонах йде знищення мирних громадян". Кошулинський, головуючий на засіданні ВР, перервав виступ парламентарія і закликав його "висловлюватися коректніше".

У грудні 2015-го під час пікетування учасниками АТО будівлі Львівської облради, сталася бійка між Кошулинським і помічником голови облради Валентином Харловим. В облраді в той момент розглядали питання про створення комісії для вирішення проблеми з перевізниками. В цей час до зали увірвалися представники учасників АТО. Їм не сподобалися висловлювання депутатів від "Свободи". Бійка почалася після того, як "свободівці" нібито заявили, що мітинг під облрадою організували не бійці АТО.


#3

Передвиборча програма

Руслан Кошулинський обіцяє "відповідальне народовладдя, замість диктатури олігархів", відкриття архівів КДБ СРСР, впровадження обов’язкової перевірки держслужбовців, кандидатів на виборні посади за допомогою "детектора брехні" на причетність до корупційних дій, сепаратизму, співпраці з іноземними спецслужбами та наявність громадянства інших держав.

Кошулинський пропонує скасувати недоторканність президента України, народних депутатів та суддів, призначати на державні посади фахівців, відібраних на відкритому конкурсі за принципами патріотизму і професіоналізму, ухвалити закон про відкликання суддів, посадовців та депутатів усіх рівнів, пише 24 канал.

Політик також планує заборонити платну політичну рекламу у ЗМІ за три місяці до початку та впродовж усієї виборчої кампанії; позбавляти мандату нардепів за "кнопкодавство" та відсутність під час роботи парламенту без поважних причин.

Кандидат у президенти також хоче повернути гроші з офшорів, ліквідувати схеми виведення грошей з України та уникнення сплати податків, ліквідувати приватні монополії та картелі, встановити державний контроль над природними монополіями. Кошулинський також декларує, що державі будуть повернуті раніше приватизовані держпідприємства.

Політик хоче ухвалити новий Податковий кодекс, запровадити єдиний соціальний податок на доходи громадян із прогресивною шкалою оподаткування, заборонити торгівлю землею. Обіцяє ліквідувати корупційні схеми при формуванні тарифів та надавати газ і електроенергію для населення за собівартістю.

Кошулинський обіцяє збільшувати розмір виплат українським сім’ям у зв’язку з народженням кожної наступної дитини, відповідно до інфляції та росту цін на дитячі товари.

Політик не вказує, як саме планує повертати під контроль України окуповані Крим і Донбас. При цьому заявляє, що готовий визнати Росію державою-агресором та розірвати дипломатичні відносини з нею, а також усі міжнародні договори з РФ та не відновлювати їх до повної деокупації українських територій.

#4

Декларація

У своїй електронній декларації за 2017 рік кандидат у президенти вказав, що володіє автомобілем автомобіль ЗАЗ 968М (1985 року випуску), причепом до нього за 370 гривень, електромобілем Nissan LEAF (2013 року випуску) і будинком у Львові площею 235 квадратних метрів.

У Кошулинського також є земельна ділянка у Львові площею 334 квадратних метри, теплиця на квадратний метр і альтанка на 18 квадратних метрів.

Щодо заробітків, то політик вказав свою річну зарплату у розмірі 22 тисячі 458 гривень у львівській організації ВО "Свобода", зарплату дружини Марії Кошулинської у компанії "Галичфарм" у розмірі 129 тисяч 798 гривень, а також отримані відсотки в банках на загальну суму 2 тисячі 245 гривень.